Neurologicko-psychiatrické záchvatové stavy - Peter Kukumberg a kol.
Neurologicko-psychiatrické záchvatové stavy
8,06 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Neurologicko-psychiatrické záchvatové stavy

Herba, 2003
Vydavateľstvo
Herba, 2003

Existuje zopár ochorení ľudí, ktorých príznaky sú prejavom súčasne prebiehajúcej poruchy súhry prganizácie a chodu funkcií tela a duše. Ich klinická...

Čítaj viac

8,06 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Existuje zopár ochorení ľudí, ktorých príznaky sú prejavom súčasne prebiehajúcej poruchy súhry prganizácie a chodu funkcií tela a duše. Ich klinická symptomatika je mimoriadne rozmanitá a premenlivá. Tieto afekcie majú ubikvitárny výskyt bez ohľadu na rasu, demografické, geografické vplyvy či iné determinujúce faktory. Keďže sú časté, s veľkou pravdepodobnosťou vyjadrujú nepriaznivú interakciu turbulentných nárokov životného prostredia a životného štýlu s rezultujúcim rastom stresu. Zároveň však predstavujú v podstate benígne stavy bezprostredne neohrozujúce život, a preto nevzbudzujú náležitú pozornosť lekárov, ani ich dostatočne nestimulujú, hoci sumárny tlak týchto ochorení na kvalitu života postihnutých je v mnohých zložkách výrazný, ba až devastujúci.

Rozsah a rozmanitosť problematiy tejto skupiny ochorení motivovala autorov predkladanej publikácie, aby na pomerne malom priestore rozobrali zásadné črty ich klinického obrazu, súčasné náhľady na etiológiu a patogenézu a aby sa vyjadrili aj k ich liečbe a prognóze. Hlavnou motiváciou úsilia autorov je však podať správu o chorobných jednotkách, ktoré spája okrem paroxyzmálneho priebehu aj veľa spoločných patofyziologických línií a ktoré sa doteraz z viacerých dôvodov v našej odbornej literatúre súvislé nespracovali. Tento deficit spôsobuje aj skutočnosť, že klinicky ide o hraničné chorobné stavy so symptomatikou zasahujúcou doslova telo i dušu, ktoré patria do viacerých klinických disciplín. Preto v odbornej literatúre s touto tematikou panuje neprehľadná, často konfúznasituácia.

Afekcie, ktorými sa publikácia zaoberá, patria najmä do odboru neurológie a psychiatrie, ale svojimi patofyziologickými mechanizmami zasahujú aj do ďalších teoretických a klinických disciplín. Ich spoznanie a vzájomné prepojenie vyžaduje integrujúci náhľad. A práve o aspekt sa autori pokúsili.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
152
Hmotnosť
153 g
Rok vydania
2003
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Herba
Rozmer
120×190 mm
ISBN
8096799487
Naše katalógové číslo
93358

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia