Knihy
E-knihy

Krev Borgiů

  Výrobca
  Hollywood

  Rok 1492. Na pápežský trón zasadá po (takmer) jednomyseľnej voľbe Rodrigo Borgia ako Alexander VI. a krvavý rod Borgia sa dostáva k (takmer) neobmedzenej moci. Jeho Svätosť sa nerozpakuje nielen vyzdvihovať svoje verejne priznané ratolesti...

  Čítaj viac

  3,80 €

  Bežná cena Bežne 4,61 €

  Ušetríte 18%

  Posielame do týždňa

  Odporúčané tituly a kolekcie

  3,80 €

  Viac o titule

  Rok 1492. Na pápežský trón zasadá po (takmer) jednomyseľnej voľbe Rodrigo Borgia ako Alexander VI. a krvavý rod Borgia sa dostáva k (takmer) neobmedzenej moci. Jeho Svätosť sa nerozpakuje nielen vyzdvihovať svoje verejne priznané ratolesti (z ktorých veľmi zvučné mená majú najmä dve: Cesar Borgia, hlavný hrdina Macchiavelliho „Vladára“ a Lucrezia Borgia, múza a zároveň mecenáška mnohých významných umelcov renesančného Talianska) na najvyššie posty, ale ani odstraňovať svojich odporcov dobre nadávkovanou porciou jedu. Čo nezmôže jed, premôže pápežov syn dýkou a mečom. A v momente, keď sa zdá že rod Borgia je už svojou mocou natrvalo spätý s Rímom a pápežským trónom, rúca sa táto ilúzia silnou dávkou jedu, ktorá skosila Alexandra VI. S tajomným úsmevom zasadá na pápežský trón kardinál Della Rovere ako Julius II. (ten, ktorý Michelangela takmer násilím prinútil vymaľovať strop Sixtínskej kaplnky a ktorý v brnení sám velil svojim vojskám pri vojenských výpravách), čo znamená aj koniec pre Cesara z nenávideného rodu Borgia. Jediným prežívajúcim členom tohto rodu tak zostáva pápežova dcéra Lucrezia, ako vojvodkyňa d´Este. Film podáva nielen obraz fungovania života na pápežskom dvore koncom 15. storočia, ale predstavuje Rodriga Borgiu ako človeka a predovšetkým milujúceho otca.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Krev Borgiů - Antony Minghella
  38 - Dano Dangl, Lukáš Zednikovič
  7,79 €
  Ušetríte 3,81 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Originálny názov
  Los Borgias
  Herci
  Naše katalógové číslo
  92257
  Dĺžka
  142 min.
  Dabing
  český 5.1, španielsky 5.1
   
  DVD obal
  Titulky
  české

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?


  Seb
  30.5.2015
  Dabing
  Který blb režíroval dabing? Tolik chyb, co za uši tahají je nebývalé. A páni herci, což i oni jsou tak natvrdlí, že neznají výslovnost italských jmen i církevních termínů?? Papež Alechandro?? Svátost? atd… neuvěřitelné.
  Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Krev Borgiů - Antony Minghella
  38 - Dano Dangl, Lukáš Zednikovič
  7,79 €
  Ušetríte 3,81 €

  „Kniha je záhrada, ktorú môžeš nosiť vo vrecku.“

  Arabské príslovie