Slová v hlbinách - Cath Crowley
Slová v hlbinách

13,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Slová v hlbinách

Toto je príbeh antikvariátu Howling, kde čitatelia píšu listy neznámym ľuďom, milencom, básnikom. Je to príbeh Henryho a Rachel. Pracujú spolu, bok po boku, obklopení knihami a... Čítať viac

4,5 36 hodnotení
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2021
264 strán
4-5 hodín čítania

Toto je príbeh antikvariátu Howling, kde čitatelia píšu listy neznámym ľuďom, milencom, básnikom. Je to príbeh Henryho a Rachel. Pracujú spolu, bok po boku, obklopení knihami a sledujú, ako... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,50 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania (2)
Words in Deep Blue - Cath Crowley
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Viac ako tri týždne
-5 %

10,96 €


Words in Deep Blue - Cath Crowley
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

11,50 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Antikvariáty sú plné tajomstiev.

Toto je príbeh antikvariátu Howling, kde čitatelia píšu listy neznámym ľuďom, milencom, básnikom. Je to príbeh Henryho a Rachel. Pracujú spolu, bok po boku, obklopení knihami a sledujú, ako sa rozvíjajú ľúbostné príbehy, ako si ľudia vymieňajú listy medzi stránkami kníh a opäť nachádzajú jeden v druhom nádej. Pretože život môže byť neovládateľný, ba niekedy neznesiteľný, no my hľadáme a nachádzame budúcnosť v knihách, ktoré milujeme a v slovách, ktoré za sebou zanechávame. Láska žije medzi riadkami.

Kniha získala dve prestížne knižné ceny: Indie Book Awards for Young Adult fiction 2017 a cenu A Winner of the Prime Minister’ Literary Awards for Young Adult Fiction 2017.
Čítať viac
Originálny názov
Words in Deep Blue
Počet strán
264
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
295 g
ISBN
9788089761821
Rok vydania
2021
Edícia
#yaty
Naše katalógové číslo
912147
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Austrália
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
27,49 €

Hodnotenia

4,5 / 5

36 hodnotení

21
16
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Fotograf a knihomoľ s vášňou pre knihy. Spoločný večer s knihou a kávou v posteli, to je moje! :)

Daniel Stehlík
zamestnanec
6. januára 2022

Slová v Hlbinách , kniha, ktorá bola pre mňa veľkou neznámou a prakticky aj premiérou v rámci takýchto príbehov o láske. Síce som registroval jej úspech, ale vôbec som nevedel, čo od nej čakať. Ale keďže knihy milujem, tak ma presvedčilo aj samotné prostredie, v rámci ktorého sa príbeh odohráva. Priznám sa, že po prvých 50 stranách som mal zmiešané pocity a nebol som ani 2x nadšený z postáv, respektive pri Henrym ma iritovalo opakovanie slova "ocko". Avšak potom sa kniha tak rozbehla, že som sa ani nevedel od nej odtrhnúť a užíval si každú jednu stranu príbehu Henryho a Rachel. Samozrejme, príbeh knihy je stavaný aj na tragických udalostiach a veľmi dobre hrá čitateľovi na city v prípade Cala a zistenia George. Ale to všetko len dopĺňa skvelý príbeh, uvedomenia si vlastného života a životných priorít, lásky a aj postupného dospenia postáv. Obidvoch hlavných hrdinov si človek zamiluje a drží im palce (najmä proti Amy a Gregovi ). Rovnako chválim aj nápad s knižnicou listov - veľmi som si to užíval a vždy sa tešil na tieto úseky knihy. Veď práve aj jeden "stratený" list v nej zasiahol do lásky dvoch osôb. Lola a Hiroko tiež super obohatili príbeh so svojou kapelou The Hollows. Knihu veľmi odporúčam každému čitateľovi, skvelá oddychovka.

Čítať viac
24. decembra 2021

Young-adultovky čítam dosť málo, ale keď už, tak si starostlivo vyberám. Táto knižka bola ale výnimka - zaujala ma obálka a fakt, že knihy zohrávajú v príbehu dôležitú úlohu. Viac som o nej nevedela. Bol to risk, ale oplatilo sa. Krásny príbeh o priateľstve, láske, stratách v rôznych podobách aj o vyrovnávaní sa s nimi, o príbehoch z kníh aj príliš skutočnej realite, to všetko dostanete na stránkach tejto pomerne krátkej knižky. Pre výsledný efekt prirátajme ešte sympatické postavy, s ktorými sa rýchlo zžijete, štipku humoru, ktorý je skôr medzi riadkami a príjemný štýl autorky. Dajte si to, ak hľadáte niečo kvalitné na oddych.

Čítať viac

Rachel je zaľúbená do Henryho, ale on ľúbi Amy. Tá sa s ním na striedačku rozchádza a dáva dokopy, medzitým sa Rachel na 3 roky odsťahuje, a keď sa vráti, dráma pokračuje. Toto všetko sa deje v obklopení kníh a koncertov garážovej kapely, je to jednoduché, čítavé a celkom aj vtipné. A je tam veľa kníh. A majú tam Knižnicu listov, v ktorej si v knihách nechávajú odkazy, poznámky a tak. Bonus: Henry mi svojou povahou pripomína Teda Lassa. Bonus č. 2: už som spomenula, že je tam veľa kníh??
Mám radosť, keď občas natrafím na knihu, ktorú si kúpim len na základe peknej obálky, a ona je fakt dobrá. Zelený kocúr nie je typickým príkladom vydavateľa young adult, ale ak máte tento žáner radi, a ste možno aj viac adult ako young, a máte radi knihy, toto by sa vám malo páčiť. Nič z toho, čo tu nájdete, nie je príliš originálne – antikvariát, dvaja priatelia/zaľúbenci, sokyňa v láske, striedanie rozprávača po kapitolách, jedine tá Knižnica listov, ale dohromady som z toho mala veľmi dobrý pocit.

Čítať viac

Infantilná "dospeláčka", ktorá tiché večery s knihou miluje rovnako ako šialené koncerty/festivaly, ktorá sa smeje hlavne na svojich vlastných vtipoch v tých najnevhodnejších situáciách a ktorá sa neberie príliš vážne. Mimo reálneho sveta ma vo virtuálnom nájdete aj tu → https://prazdnastrana.blogspot.com/ . See you somewhere ;)

Andrea Cingelová
zamestnanec
28. augusta 2017

This should be something like a Bible for Book Lovers!
In fact, Words in Deep Blue is a love letter to all books. It's about people who love books, who read books, who write their thoughts into books, who "live" books, and also work in a bookstore. How cool is that?! The story and writing are effortlessly beautiful and it makes you feel so at peace... It's like meeting your new best friend. It's so perfect that I want to cry happy tears. I haven't read such a perfect book for a long time. Not only I could identify myself with it on 100%, but also it gave me a list of books I should read next. Now I just want to read more Australian literature! :D

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Barbora Jagnesakova
15.6.2022
Netušila som, do čoho idem, nepoznala som vôbec autorku, ale úplne som tejto knihe a príbehu prepadla. Nádherná, hlboké myšlienky, ktoré sa oplatí prečítať niekoľkokrát po sebe, a aj keď bol miestami dej predvídateľný, môj pôžitok z čítania to nijako neovplynilo. Zaradila by som ju k povinnému čítaniu, bez debaty. Nech sa mladí viac zamýšľajú nad vecami, ktoré ich môžu v živote stretnúť. V tejto knihe nájdu mnoho krásnych úvah. Tlieskam! Čítať viac
13
Vrania šestka - Leigh Bardugo
Práve čítam
Vrania šestka

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
27.4.2022
Slová v hlbináchm, Hĺbka v slovách
Kniha, ktorú neviem opísať tak, aby vystihla všetky pocity, ktoré som počas jej čítania mala. Prežívala som pri nej hnev, smútok, žiaľ, sklamanie, ale aj súcit, pochopenie, radosť, šťastie. Kniha sa nevenuje LEN láske dvoch ľudí, ktorí si k sebe opäť hľadajú cestu, ALE predovšetkým témam, ako sú smrť blízkej osoby, pocit straty zmyslu života, ťažké rozhodovanie o budúcnosti, finančné a rodinné problémy. Autorke sa podarilo jemne a zároveň trefne pomenovať problémy, s ktorými sa raz musí vyrovnať každý z nás, pretože všetci jedného dňa niekoho stratíme. V knihe sledujeme príbeh Rachel, ktorá tragicky stratila brata, a Henryho, ktorý je zranený neopätovanou, no falošnou láskou. Prostredie príbehu je naozaj čarovné a originálne - antikvariát. OK, na tom nie je čarovné nič, ale v tomto antikvariáte sa nachádza Knižnica listov, čo bolo vskutku originálne. Takéto niečo by som uvítala aj u nás. Písanie si odkazov do kníh, zanechávanie listov, tajomný ctitelia, ktorí si vyznávajú lásku, reálne príbehy uchované v tých knižných. Celé to príbehu dodávalo tajomno. Napriek tomu, že je to YA kniha, určite osloví aj dospelých, našla som v nej veľa podnetov na premýšľanie. Striedajúce pohľady hlavných hrdinov dodávali príbehu čaro, pretože sme videli rovnakú situáciu vždy z oboch strán. Určite túto knihu odporúčam každému, kto už niekoho v živote stratil. A aj napriek tomu, že budete poznať príbeh, kniha je jedna z tých, ktoré môžete čítať opakovane, pretože obsahuje veľa myšlienok, ktoré vás určite zasiahnu v správny čas. "Na slovách fakt záleží. Nie sú bezvýznamné." "Smrť je čosi, čomu sa vyhýbame, okrem literatúry a telky, kde na ňu civieme." "Nespadá láska do hlbšieho plánu sveta? Nie je to najhlbší a najväčší plán?..."Slová nás neochránia pred smrťou. Nevrátia nám mŕtvych. Smrť je to najväčšie v najväčšom pláne sveta... Čítať viac
1
29.3.2022
Krásny príbeh
Toto je príbeh antikvariátu Howling, v ktorom čitatelia píšu do kníh alebo v nich zanechávajú listy neznámym ľuďom, priateľom, svojim láskam. Je to príbeh Henryho a Rachel, najlepších priateľov, ktorí sa odcudzili. Rachel má svoje trápenie, s ktorým sa nechce nikomu zdôveriť a Henry sa trápi pre neopätovanú lásku. Pracujú spolu v antikvariáte a opäť k sebe nachádzajú cestu. Život je niekedy neovládateľný, ba niekedy neznesiteľný, no "máme na výber - ako milujeme a koľko, čo čítame, kam cestujeme..."
"Knihy sú dôležité. Slová sú dôležité. Keby to boli iba slová, ľudia by sa kvôli nim nezamilúvali, netrpeli by kvôli nim a ich utrpenie by sa neskončilo kvôli slovám." Láska žije medzi riadkami.

Henry mi zo začiatku neskutočne liezol na nervy. Taký ufňukanec, čo diabla opisuje ako anjela, lebo je úplne zaslepený láskou. Našťastie sa na konci knihy umúdril.
Veľmi sa mi páčila Knižnica listov. Takéto dopisovanie mi prišlo veľmi romantické. Láska medzi George a Pytheasom bola podľa mňa najkrajšia, ajkeď najsmutnejšia.

Kniha bola plná emócií a ja som pri nej prežívala rôzne pocity. Hnev, smútok, ale aj radosť či smiech. Bol to veľmi pekný príbeh o knihách s množstvom krásnych myšlienok a citátov. Rozhodne odporúčam, každý milovník kníh si v nej nájde to svoje.
Čítať viac
16

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @akika_knihomolka_z_liptova :)

Martina Fuziová
30.1.2022
V hlbinách slov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Síce som na túto knihu čítala rôzne názory, musím povedať, že mne sa kniha veľmi páčila. Celým príbehom sa niesla akási smutná atmosféra, pretože celý čas som myslela na Cala. Napriek tomu som si čítanie veľmi užila a príbeh vo mne vyvolal silné emócie.

Nesmierne sa mi páčila myšlienka knižnice slov. A nie len tá. V knihe som našla množstvo krásnych myšlienok, nad ktorými stojí za to sa zamyslieť a prehodnotiť niektoré veci.
Rachel sa mi veľmi pozdávala. Napriek všetkým udalostiam bojovala a nevzdávala sa, bola empatická a dobroprajná.
Henry bol proste Henry. Chlap, ktorý prehliada čo by mohol mať a ženie sa za tým, čo nie je pravé. Ale obľúbila som si ho a hlavne jeho sestru George. Páčila sa mi jej povaha a inakosť. Martin bol mimoriadne trpezlivý a veľmi milý. Dúfala som, že sa dajú dokopy a budú šťastní.

Táto kniha len dokazuje, že netreba v živote zbytočne váhať s niektorými vecami, lebo môže byť neskoro.
Čítať viac
8
28.11.2021
Pekný priemer
Predstavujem vám ďalší young adult príbeh poskytujúci feel good romantiku so smutným tónom, ktorý zaujme svojím prostredím zasadeným do knižného prostredia, čím si získa väčšinu čitateľov a poskytne pocity širokej škály. Nie je to len suchý príbeh o dvoch ľuďoch a láske medzi nimi, a aj keď sa mi páčil, tak bol pre mňa neskutočným klišé.
Veľmi som si však obľúbila myšlienku, akou autorka poňala príbeh a ako dávala do pozornosti knihy - čo všetko pre človeka znamenajú a s čím všetkým sa spájajú. Príbeh sa čítal fajn, mne trochu s ťažkosťami, niekedy som si nevedela zvyknúť na štýl písania a musím priznať, že by som tento príbeh prijala v skôr filmovej podobe. Stále mi tomu chýbala nejaká iskra, postavy boli zaujímavé, dosť často mi na perách vyvolávali úsmev a na niektorých scénach som sa doslova hurónsky rehotala, ale niečo mi tomu chýbalo.
Každopádne to bol pre mňa priemerný, milý a srdcervúci príbeh vhodný na voľné večery.
Čítať viac
18

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
12.10.2021
Musím v prvom rade pochváliť celkovú väzbu knihy – paperback, pretože sa mi kniha čítala skvele. Autorkin štýl písania bol veľmi dobrý, kniha sa čítala skvele. Veľmi sa mi páčili zakomponované listy do knihy. Celkový príbeh bol vymyslený excelentne. Kniha mala obrovskú hĺbku a cítila som z nej emócie. Neboli to len prázdne slová, ale bola to kniha, ktorá má čo čitateľovi ponúknuť.

Bolo veľmi zaujímavé sledovať jednotlivé správanie postáv a ich charaktery. Henry bol jeden inteligentný jednoduchý chalan s neskrotnou vášňou ku knihám. Videl v knihách to, čo iní nevidia. Bol svojím spôsobom výnimočný. Bol nesmierne dobrý a oddaný, verný kamarát, avšak žiaľ bol trošku aj využívaný. Na jednej strane mi ho bolo ľúto, na druhej strane si za to mohol trošku aj sám. Našťastie sa v závere knihy umúdril a učinil správne rozhodnutie.

Na záver knihy mi prišlo neskutočne ľúto celého vývoja knihy, pretože keby sa okolnosti zmenili, bolo by všetko inak. Bol to jeden nádherný príbeh a prostredie, kde sa príbeh odohrával bol pre čitateľa pohladením na duši. Bolo cítiť, že autorka miluje knihy a dávala to najavo aj vo svojom príbehu. Keďže príbeh sa odohráva v spojení Knižnici listov, len zapálený čitateľ, ktorý rovnako miluje knihy ocení túto myšlienku.
V knihe sme mali niekoľko romantických liniek a vývojov vzťahu, ale jednoznačne musím povedať, že najkrajší bol medzi George a Pytheasom. Napriek tomu, ako to dopadlo, bolo to pre mňa nesmierne zaujímavé a krásne.
Knihu vám určite odporúčam, jediná postava, ktorá mi vadila bola dvojka Amy a Greg Smith. Skvelé čítanie pre mladé duše, ktoré by mohla táto kniha ovplyvniť pozitívne a veľa im dať.
Čítať viac
18

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
8.10.2021
4,5*/5*

Z tejto knihy som nadšená. Veľmi krásny príbeh. Autorkin štýl bol pohodový a preto sa mi kniha čítala príjemne a v podstate aj celkom rýchlo. Postavy som si rýchlo obľúbila. Chlapi/chalani/muži, ktorý čítajú v knihách, alebo sú nejako spojený s knihami sú stále moje obľúbené postavy. A tak to bolo aj v prípade Henryho. Niekedy som mala pocit, že ho bolo treba „pošťuchnúť“ aby sa konečne pohol alebo povedal niečo, čo bolo potrebné. Zaujímavá postava, ktorá nevedela čo chce, ale my, čitatelia, sme to možno vedeli skôr než on sám. Na druhej strane Rachel (nádherné meno inak), ktorá si nesie tajomstvo o ktorom nechce nikomu nič prezradiť, čo je na škodu, keďže sa tak so svojím trápením mohla s niekým podeliť a mohlo by jej byť lepšie. Neskutočne sa mi páčil nápad s knižnicou slov, kde si ľudia nechávali v obľúbených knihách odkazy, poznámky, niektorí dokonca aj listy. Zaujímavou postavou bola aj George (nevedela som si zvyknúť na toto meno pre ženu), Henryho sestra, ktorá si v knižnici slov nachádzala listy od Pytheasa, pri ktorom som zozačiatku netušila o koho ide, ale postupne sa nám postava odkrývala. A tento vzťah bol najkrajší, ale zároveň aj najsmutnejší. Kniha bola plná emócií a neraz som mala slzy na krajíčku, ale vyvažovali to aj vtipné scény a príhody. Navyše v knihe nájdete aj hlboké myšlienky a krásne citáty.  
Čítať viac
14
27.9.2021
Chcem takú knižnicu listov
Dlho som rozmýšľala, ako pojmem túto recenziu, nakoľko príbeh vo mne zanechal mnoho stôp a budem na neho ešte veľmi dlho spomínať. Nechcela by som veľmi spoilovať, hlavne pre tých, ktorí ešte tento fantastický YA príbeh nečítali a preto bude o to náročnejšie napísať, čo som si z neho vzala.
.
Už obálka (totálne nádherná) napovedá, že toto nebude len taký obyčajný príbeh o láske, o knihách, o dospievaní. Väčšina sa toho odohráva v antikvariáte Howling, kde žije Henry so svojou rodinou. Vlastnia tento "obchod", zháňajú, kupujú a predávajú v ňom knihy. Čo je však najviac zaujímavé na celom antikvariáte, je práve KNIŽNICA LISTOV. A tento nápad ma natoľko zaujal, že by som to prijala v nejakom kníhkupectve aj ja. Knihy z tejto knižnice si človek neodnáša domov, ale môže si ich prečítať na mieste, môže do knihy vpisovať svoje vlastné poznámky, prípadne do nej založí svoj vlastný odkaz, list.
.
Rachel sa po troch rokoch a jednej nešťastnej udalosti vracia späť do Gracetownu, kde zanechala svoju vtedajšiu lásku Henryho. Ten bol však vždy zamilovaný do Amy, s ktorou sa práve rozišiel a zrútil sa mu svet. Spočiatku ma doslova žrali jeho myšlienky - Amy sem, Amy tam, jeho nálady a hlavne jeho správanie, lebo akože naozaj, takto sa ponižovať? Ale potom som sa nad tým zamyslela viac a pospomínala na svoje vlastné dospievanie a uvedomila si, že aj ja som sa tak cítila. Tak, akoby sa mi skončil život. Začala som mu viac rozumieť a teda, komu som nerozumela skoro vôbec, bola samotná Rachel.
.
Tá si prešla utrpením a naďalej trpela a smútila, ale otočila sa chrbtom každému, kto jej chcel podať pomocnú ruku. A to som už teda pri čítaní aj nahlas hovorila: "Však už mu to povedz!" a sama ju povzbudzovala, pretože ju to zožieralo z vnútra. A potom, keď raz začala hovoriť, už nevedela prestať. A vtedy som ja začala plakať, a tak povediac, som tiež nevedela prestať. Koniec bol presne taký, aký by som si pre tento príbeh predstavovala, dokonca som si aj vydýchla.
.
Príbeh plný emócií, lásky, priateľstva, ale aj sĺz, sklamania, uvedomenia si a následne nájdenia toho podstatného. V príbehu je veľké množstvo nádherných myšlienok, posolstiev, a preto naozaj stojí za prečítanie. Odkazy na knihy lákajú k ich prečítaniu.
.
"Ak sú naše životy už zmapované tam v budúcnosti," začne Henry, "tak kto ich píše? Pretože ak je budúcnosť daná, tak ju niekto musí naplánovať, a to je so siedmimi miliardami ľudí na svete nemožné. Už len samotná logistika to vylučuje."
.
"Niekedy je koniec začiatok."
Čítať viac
17
11.9.2021
V poslednej dobe ma všetky knihy pre tínedžerov veľmi milo prekvapia. Nikdy sa tohto žánru nenabažím a budem mu verná asi do smrti. 
A o tejto konkrétnej knihe ste už isto veľa počuli,no ak máte chvíľku čas,budem veľmi rada, keď si prečítate aj to, ako sa páčila kniha mne.
Slová v hlbinách nie je obyčajná tínedžerská kniha. Hlavnej hrdinke Rachel umrie brat pred vlastnými očami, je nešťastná, dokonca nezmaturuje a utápa sa v smútku. Rozhodne sa,že sa presťahuje k tete, späť do rodného mestečka,kde zanechala priateľov a svoju platonickú lásku z detstva, najlepšieho priateľa, Henryho. Rachel sa po tejto tragickej udalosti, ktorá sa jej stala len pred pár mesiacmi, uzatvára pred celým svetom a navonok pôsobí ako niekto úplne iný, no vo vnútri je to stále stará dobrá Rachel a Henry to cíti. Ich cesty sa nerozišli v najlepšom, takže chvíľu potrvá, kým sa ľady prelomia a ich priateľstvo nabehne do starých koľají. Henry sa chystá na cestu okolo sveta so svojou (zvláštnou) priateľkou Amy(ako cesta dopadne sa dočítate v knihe). Túto osobu som od prvej zmienky naozaj nemusela a celou knihou sa moje nesympatie k nej len zväčšovali. Naopak som si veľmi obľúbila Henryho sestru George, ktorá sa platonicky zamilovala do chlapca, ktorý jej nechával listy v knihe-to je najkrajšia zaujímavosť, akú som kedy v knihe našla, že sa nechávali odkazy v knihách v rodinnom antikvariáte. Dilema, či zvíťazia peniaze alebo láska ku knihám v súvislosti s antikvariátom,ma mátala a do poslednej chvíle som verila, že sa Henryho rodina rozhodne dobre. Od začiatku som vedela kto Pytheas(tajomný dopisovateľ) je, a o to viac, s pribúdajúcimi stránkami, narastal aj môj smútok. Táto kniha bola veľmi príjemne napísaná. Crowley svojím štýlom oživila postavy a prežívala som všetko s nimi,čo je podľa mňa veľké plus young adult príbehov. Kniha je plná smútku, ale aj nádeje, lásky, priateľstva- vrelo vám ju odporúčam
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Jedna z najmilších a najkrajších kníh, aké som si po veľmi dlhom období prečítala... Nielenže som strany čítala, ja som v nich žila.“ – Kennifer Niven, najpredávanejšia autorka románu Všetky skvelé miesta podľa denníka New York Times

„Pri čítaní Slov v hlbinách má človek pocit, akoby tancoval slaďák, alebo sa práve zamiloval, či plával v oceáne v daždi. Pripomína ohromnú silu slov, kníh a príbehov, po ktorých budú vaše srdcia bažiť po ďalších a ďalších príbehoch.“ – Krystal Sutherland, autorka Srdcu nerozkážeš

Kúpte spolu
27,49 €

„Nevěřím v obchod. Všechny stroje pokládám za haraburdí, sčítací stroje, automobily, lokomotivy, letadla, ano i kola. Nevěřím v dopravu, v přenášení těla z místa na místo, a rád bych vědel, kam kdo kdy šel. Odešel někdy někdo ze sebe samého? Je kterákoli z cest tak obrovská a zajímavá, jako cesta duše životem? Je konec kterékoli z cest tak krásny jako smrt.“