Systémové choroby spojivového tkaniva (systémové autoimunitné choroby) - Jozef Lukáč a kol.
Systémové choroby spojivového tkaniva (systémové autoimunitné choroby)
20,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Systémové choroby spojivového tkaniva (SCHS) - systémové autoimunitné choroby - tvoria samostatnú skupinu medzi zápalovými reumatickými chorobami. Vyznačujú sa polysymptómovým klinickým obrazom, postihnutím pohybového ústrojenstva, rôznych orgánov ľudského tela a poruchami imunitného systému. Napriek novým poznatkom o ich etiológii, patogenéze, novým vyšetrovacím a zobrazovacím metódam zostáva ich diagnostika náročná a vyžaduje si interdisciplinárnu spoluprácu. Systémové choroby spojivového tkaniva sú pomerne zriedkavé, ale v klinickej praxi sa lekári pravidelne stretávajú s podozrením na orgánovo špecifické aj systémové autoimunitné choroby (AICH). Práve im je venovaná táto publikácia. Autori sa usilovali, aby poskytla informácie o jednotlivých chorobných jednotkách, ich klinickom obraze, diagnostike, diferenciálnej diagnostike a zásadách ich liečby.

Diferenciálna diagnostika SCHS je náročná, pretože si vyžaduje odlíšenie SCHS od orgánovo špecifických AICH, ostatných zápalových reumatických chorôb a iných celkových chorôb a syndrómov, pri ktorých sa môžu vyskytovať reumatologické príznaky. Okrem toho sú známe viaceré príznaky, syndrómy a laboratórne nálezy, ktoré môžu byť súčasťou klinického obrazu nielen SCHS, ale aj iných chorôb.

Prianím autorov je, aby sa táto monografia stala užitočnou príručkou v klinickej práci nielen pre reumatológov, ale aj pre lekárov iných medicínskych odborov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Systémové choroby spojivového tkaniva (systémové autoimunitné choroby) - Jozef Lukáč a kol.
Nemali by sme - Vi Keeland
31,00 €
Ušetríte 1,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
495
Hmotnosť
1091 g
Vydavateľstvo
Osveta
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
91165
Rozmer
170×240 mm
Rok vydania
2010

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Systémové choroby spojivového tkaniva (systémové autoimunitné choroby) - Jozef Lukáč a kol.
Nemali by sme - Vi Keeland
31,00 €
Ušetríte 1,90 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev