Celiakia a bezlepková diéta - Ružena Murgová
Celiakia a bezlepková diéta
2,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Celiakia a bezlepková diéta

Osveta, 2010
Na sklade
Vydavateľstvo
Osveta, 2010

Človek je tvor nesmierne zložitý. Má v sebe zakódovaných toľko obdivuhodných záhad, že vedci, bádatelia, lekári nevedia tieto skryté tajomstvá celkom odhaliť. Ľudský organizmus je takým majstrovským dielom Stvoriteľa,...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Človek je tvor nesmierne zložitý. Má v sebe zakódovaných toľko obdivuhodných záhad, že vedci, bádatelia, lekári nevedia tieto skryté tajomstvá celkom odhaliť. Ľudský organizmus je takým majstrovským dielom Stvoriteľa, že počas celej histórie človek iba postupne prenikal do tajov vlastného tela.

Už starí Egypťania sa zmieňujú o tom, že ľudia sa môžu dožiť aj 110 rokov, čo sa zhoduje s dnešným názorom na možnú hornú hranicu ľudského života. Platón (427 – 347 pred n. l.) si všimol, že kvalitu starnutia ovplyvňuje spôsob života v strednom veku. Hippokrates (460 – 377 pred n. l.) pre zdravý život odporúčal striedme stravovanie, cvičenie, víno a horúce kúpele.

Človek si chorobu naozaj nevyberá, skôr ona si vyberá jeho a neraz mu mení život od základu. Každý jedinec vtláča chorobe pečať svojej individuality a každý si ju sám dotvára. Každá choroba niekde vzniká, vyvíja sa, mení a končí. Pokrok lekárskej vedy umožnil predĺženie ľudského života.

Moderná medicína dokáže v niektorých prípadoch nahrádzať funkcie jednotlivých orgánov, najmä ak je ohrozený život človeka. Dnes už nie je tajomstvom, že prevažná väčšina chorôb vzniká následkom neprirodzenej a nevhodnej stravy. I v súčasnosti môže byť nesprávna výživa príčinou množstva závažných civilizačných ochorení, a to nielen v rozvinutých krajinách sveta. Treba mať vždy na zreteli, že pevné zdravie až do vysokého veku je v našich rukách, preto si ho nepoškodzujme nevhodnou stravou.

Nezabúdajte, že k zdravému životu, aj keď už máte zdravie poškodené celiakiou, okrem prísnej bezlepkovej diéty je nevyhnutný pohyb, striedmosť, odpočinok a pevná vôľa.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Celiakia a bezlepková diéta - Ružena Murgová
Život s bezlepkovou diétou (rady pre celiakov) - Leonard Kremler
8,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
53
Hmotnosť
69 g
Vydavateľstvo
Osveta
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
90323
Rozmer
130×200 mm
Rok vydania
2010

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

4 hodnotenia

1
2
1
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Celiakia a bezlepková diéta - Ružena Murgová
Život s bezlepkovou diétou (rady pre celiakov) - Leonard Kremler
8,64 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“