Povstanie ničoty

Magické finále série Griša! Hlavné mesto padlo. Temnan vládne Ravke z tieňového trónu. Osud celého národa spočíva na pleciach zdrvenej Svetlany a roztrúsených zvyškoch kedysi... Čítať viac

4,4 130 hodnotení
3. diel série
Griša (SK)
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
Počet strán
408

Magické finále série Griša! Hlavné mesto padlo. Temnan vládne Ravke z tieňového trónu. Osud celého národa spočíva na pleciach zdrvenej Svetlany a roztrúsených zvyškoch kedysi veľkolepej magickej armády... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Griša: Zkáza a naděje - Leigh Bardugo
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

11,36 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Magické finále série Griša! Hlavné mesto padlo. Temnan vládne Ravke z tieňového trónu. Osud celého národa spočíva na pleciach zdrvenej Svetlany a roztrúsených zvyškoch kedysi veľkolepej magickej armády.
Oslabená Alina sa hlboko v starobylej sieti tunelov a jaskýň musí uchýliť pod pochybnú ochranu aparáta a fanatikov, ktorí ju uctievajú ako svätú. Ona pritom stále dúfa, že sa jej podarí uloviť nepolapiteľného vtáka ohniváka. Stále sa nevzdala nádeje, že princ na úteku žije.
Pri odhaľovaní Temnanových tajomstiev však vypláva na svetlo sveta minulosť, ktorá navždy zmení jej chápanie ich puta a moci, ktorou vládne. Vták ohnivák je to posledné, čo delí Ravku od zničenia - no cena za jeho získanie by mohla byť budúcnosť, o ktorú Alina bojuje.
Čítať viac
Originálny názov
Ruin and Rising
Počet strán
408
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
872761
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Griša (SK)
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

130 hodnotení

58
18
12
2
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

3

Knižné tipy a prostý názor jednej knihomoľky, ktorá čítaním uniká z vyčerpávajúcej reality dospeláka. IG: @girlwiththebooks

girlwiththebooks _
Overený zákazník
19.9.2022
Vyvrcholenie fantasy série Shadow and bone. Mám pocit, že to skončilo príliš rýchlo. A celkovo som sa s knižkou nezmierila, pretože po tom všetkom naše skvelé postavy síce žili ďalej, no ich šťastie bolo pretnuté trápením. A bolo to cítiť. Dá sa z niečoho takého vôbec tešiť?

Neviem, či mám nadávať, plakať, alebo sa smiať nad absurditou toho, ako ma to všetko zmohlo. Doľahli na mňa emócie a s každou stratou, či ďalším odhalením som bola viac a viac na dne. Autorka dokonale ovládla moju myseľ. Ku koncu som rumázgala nad každou banalitou - toľko k môjmu aktuálnemu rozpoloženiu.

Ako som predpokladala, Alina sa zmenila. Dospela. Stala sa nadanou žiackou, kt. zvládla urobiť všetky skúšky s vyznamenaním. A aj napriek tomu, že uspela, som to nedokázala brať ako víťazstvo. Bolo mi jej ľúto. Veľmi. Možno som jej častokrát nerozumela, ale na konci sme boli ako jedna.
Temnan. Stačí pomyslieť na jeho postavu a je mi do revu. Ako mohol byť tak krutý a stále taký ľudský? Bol monštrum a zároveň vzbudzoval obrovský súcit. Neplakala preňho len Alina, ale aj ja. A som si istá, že mnoho dalších, pretože nech bol, aký bol, nemení to nič na veci, že sa zlým nestal dobrovoľne. Bol to osamelý chlapec - jediný svojho druhu, ktorého chcel svet zotročiť. Kto by sa na jeho mieste nebránil? Akurát škoda, že nenašiel niekoho, kto by pri ňom zostal a urobil z neho lepšieho muža.

Baghra bola ako mor, no jej postava bola úžasná. Keby len jej. Každý jeden charakter mal niečo do seba. Dokonca sa nejakým zázrakom vytratil aj môj odpor k Malovi.
Morozovova rodová línia pekne zamiešala karty a ja by som toho geniálneho starca najradšej prizabila za to, čo navystrájal.

Dnešná kniha ukrývala množstvo pekných, pravdivých a silných posolstiev. Príliš reálnych na fikciu. Mohla by som sa tu rozpisovať hodiny, no to by bolo už aj na mňa veľmi sentimentálne.

Objavila som skutočne talentovanú autorku a verím, že toto nie sú moje posledné slová chváli na jej adresu.
Čítať viac
19

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @akika_knihomolka_z_liptova :)

Martina Fuziová
Overený zákazník
30.1.2022
Povstanie ničoty
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Koniec druhej časti ma prinútil okamžite siahnuť po tretej časti a tú som takmer nepustil z ruky. Zo začiatku bol pre mňa dej trochu menej záživný, keďže Biela katedrála ma nejako extra nenadchla, ale potom sa to rozbehlo. Z aparáta som mala riadne nervy a najradšej by som ho odpratala na druhý svet. Alina sa zachovala naozaj milosrdne, že sa ho nezbavila.
Honbu za Vtákom ohnivákom som si užila a o to viac ma prekvapil zvrat, ktorý tam nastal a všetko nakoniec bolo inak. Keď mali ísť do Trhliny bojovať proti Temnanovi, mala som obavy ako to skončí a či to zvládnu. Nikolaiov osud bol veľmi smutný. Aj keď sa ho Alina pokúšala zvrátiť, ale nakoniec sa aj toto nejako vyriešilo.
Záver knihy sa mi páčil a rozhodne vylepšil u mňa renomé tejto triológii.
Čítať viac
Ella
Neoverený nákup
3.11.2021
Toto bola jednoducho pecka
Jedným slovom: skvelé! Bála som sa, že keď mi Zjazvený kráľ toľko vecí vyspoileroval, budem sa pri čítaní Povstania ničoty tak trochu nudiť. No opak bol pravdou. Neskutočne som si to užívala. Každá scéna s Nikolaiom bola dokonalá a záver knihy ma celkom dostal. A pokiaľ ide o Temnana, tuším som sa do neho zamilovala ešte viac :D Čítať viac
4
11.10.2021
Čo k tomu viac povedať…
Naozaj už nemám slov, ktorými by som opísala túto knihu a moje zážitky spojené s ňou. Celú moju slovnú zásobu ohľadom tejto série som minula pri recenziách prvých dvoch častí, tak sem iba stručne.

Strašne prestrašne ma mrzí, že táto trilógia a diel je to, čo je. Mala extrémny potenciál a moja nadšenosť na začiatku postupne klesala do hlbín beznádeje. Je to však fajn úvod to celého sveta gríš a všetko prepracované sa nachádza v duológii Vrania šestka.

Alina, Alina, Alina… je mi do plaču ako od samotného začiatku sa snažila byť silná postava, ale akosi sa jej to nedarilo. Bola tam zmena v jej charaktere - veľmi viditeľná, podotýkam - no naveky ostala slabou hrdinkou. Teraz nehovorím o deji, ale tak celkovo; o autorkiných atemptoch pri vývoji hlavnej postavy. Mal - nemyslela som si že v príbehu vydrží tak dlho. Pravdupovediac, myslela som si, že sa ho Leigh zbaví pri prvej príležitosti. Nebol najlepšou postavou, ale lepší ako Alina (mám k nej fakt averziu). Zo superskvelejultraúžasnej a sľubnej postavy sa stala troska, úplne stratil svoje čaro…

Napriek mojim negatívnym slovám musím podotknúť, že to nie je to najhoršie čítanie a stojí za to aspoň do toho nakuknúť. Kto vie; možno keď si to ešte raz prečítam, tak sa mi to viac zapáči. Ale na Vraniu šestku táto trilógia nemá.

P.S. Na konci je úžasná krátka story, ktorá stojí za prečítanie.
Čítať viac
11

Som knihomoľka celým mojim srdcom. Milujem knihy a veľmi rada sa podelím o svoje pocity. Vždy sa teším do náhľadu iného sveta, ktorý mi rôzni spisovatelia ponúkajú. Buď ma to pohltí alebo naopak úplne zničí. Rada som, aj tak za obe.

Tamara Gubišová
Overený zákazník
11.8.2021
Posledná zo série
Tak táto časť sa mi čítala najťažšie a najpomalšie z celej trilógie. Prvých 50 strán nie je vôbec zaujímavých. Stále som čakala, kedy konečne začnú hľadať vtáka ohniváka. Veľmi sa mi páčilo, že prekvitali priateľstvá medzi postavami a stala sa z nich rodina, ktorá drží stoj čo stoj pri sebe. Alina Starková a Maljen Oretsev majú vyhradené miesto v mojom srdci. Stigg, Ruby, Sergej boli podľa mňa málo využité postavy a preto mi prišli zbytoční. Míšu som si obľúbila a ocenila by som viac informácií o ňom. To, čo sa stalo Nikolajovi som už oplakala, veľmi som si ho obľúbila. Páčilo s mi rozuzlenie celého príbehu o Morozovovi. Sankta Alina, sankta Alina! Chcela by som si prečítať krátky príbeh, ako mali iní svätí. Temnan môj milý, aj napriek všetkému som ho mala rada. Očaril ma v prvom diely a trvá to aj po prečítaní záverečnej časti. Zo seriálu som videla 2 časti a usúdila som, že to bohate stačí. Čítať viac
1
19.7.2021
Jedno obrovské WAU!
Čítanie poslednej časti série griša som zopár dní odkladala. Nechcela som aby tento príbeh skončil, nevedela som sa rozlúčiť s jeho postavami, ktoré som si tak veľmi zamilovala. A áno obľúbila som si aj večne hašterivú a namyslenú Zoju.
Z jednotlivých postáv sa behom tohto dielu stali viac ako len priatelia, už neboli len banda odpadlíkov, boli rodina a spojil ich boj za ich domovinu.
Počas čítania som prežívala tak silné emócie, že som ju nedala z rúk až kým som ju nemala celú prečítanú..zabralo to "len" zopár hodín.
Ešte ani teraz sa mi nechce začať čítať niečo ďalšie, nakoľko ešte stále žijem príbehom obyčajného dievčaťa, ktoré milovalo svoju vlasť, milovalo Ravku a nebálo sa kvôli tomu obetovať všetko čo malo.

Alina Stárkova bude mať už navždy špeciálne vyhradené miesto knižných hrdiniek v mojom srdci
Čítať viac

Čítať viac

„Keď človek niekoho miluje, vzniká mnoho nových strachov, o akých predtým nemal ani tušenia. “

Čas žitia a čas umierania - Erich Maria Remarque
Čas žitia a čas umierania
Erich Maria Remarque