Denník z Wuhanu - Fang Fang
Denník z Wuhanu
14,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Denník z Wuhanu

Správy z mesta v karanténe

Vydavateľstvo
Rak, 2021
352 strán
5 hodín čítania

Dvadsiateho piateho februára 2020 sa čínska spisovateľka Fang Fang prebudila do novej reality izolovaného mesta, v ktorom sa začal šíriť neznámy vírus. Zavretá doma začala písať online denník, ktorý čoskoro čítali desiatky miliónov ľudí denne a neskôr... Čítať viac

Dvadsiateho piateho februára 2020 sa čínska spisovateľka Fang Fang prebudila do novej reality izolovaného mesta, v ktorom sa začal šíriť neznámy vírus. Zavretá doma začala písať online denník, ktorý čoskoro čítali desiatky miliónov ľudí denne a neskôr... Čítať viac

14,99 €
Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dvadsiateho piateho februára 2020 sa čínska spisovateľka Fang Fang prebudila do novej reality izolovaného mesta, v ktorom sa začal šíriť neznámy vírus. Zavretá doma začala písať online denník, ktorý čoskoro čítali desiatky miliónov ľudí denne a neskôr vyšiel vo viacerých svetových jazykoch. Emotívne opisuje začiatok pandémie Covidu, zlyhania miestnej vlády, kolaps zdravotníctva vo Wuhane a život počas sedemdesiatich šiestich dní prísnej karantény, keď sa nesmelo z domu ani na krok.

Rok od začiatku pandémie vychádza Denník z Wuhanu aj v slovenčine. Knihu z čínštiny preložil sinológ Pavel Dvořák, ktorý v Číne žije už desať rokov. Denník rozšíril o množstvo poznámok, ktoré približujú čitateľovi čínske reálie a zaujímavosti o živote v Číne, ako aj o fotografie dokumentujúce prvý rok pandémie v Šanghaji, kde spolu s rodinou býva.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Čítané kusy

Čítaná, ako nová
Na sklade, objednávajte však rýchlo
10,49 €
-30 %

Knihy

Kniha
Posielame do piatich dní
14,99 €

E-knihy a audioknihy

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
17,80 €
Ďalšie
352 strán
5 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×206 mm
Hmotnosť
835 g
ISBN
9788085501766
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
871423
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Rak

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

15 hodnotení

9
2
2
1
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

AB
16.1.2022
Priemer
V prvom rade veľmi zaujímavá grafika a obal knihy. Mňa osobne veľmi upútal. Obsahovo ide o denník spisovateľky na dôchodku, rodenej Wuhan čanky. Spočiatku zaujímavé zápisky, neskôr som mal pocit, ze sa pravidelne opakujú tie isté myšlienky a subjektivne pocity. Cca od polovice ma kniha prestala baviť. Čítať viac
1
Denník z Wuhanu - Fang Fang
Práve čítam
Denník z Wuhanu

Mám rád, knihy ktoré mi niečo prinesú do života. Z kníh sa možno veľa naučiť a je jedno či sme starí alebo mladí. Dôležité je nikdy sa neprestávať vzdelávať! Mám rád hlavne filozofickú a motivačnú literatúru. Nemám rád romány, ale keď príde už aj na to tak si ich rád prečítam.

Patrik Šamaj
10.11.2021
Názor čitateľa
Overený nákup
Kniha je vo forme denníka. Autorka prežíva neľahkú situáciu, ktorá ju uväzní doma. Počas karantény, kedy nemôže vychádzať von sa zamýšľa nad celkovými politickými rozhodnutiami, nad morálnosťou ľudí, nad koncom tejto situácie ale aj nad sebou samou. Kniha ponúka spojenie sa s autorkinými emóciami a pohľad na miesto kde vznikol Covid-19. Čítať viac
9

Kniha je moja droga. Mám sen, nedostať sa do bytu, lebo sa moja stena z kníh zrútila a zatarasila dvere. To budem nešťastný.

Miroslav Ferkl
9.9.2021
Virus z Wuchanu
Je mi z toho všetkého zle, stále sa to nezastavuje stále to mutuje a Číne čoraz menej rozumiem. Asi budem musieť prečítať viac kníh a denníkov ale načo, pomôže to v niečom veď tých dezolátov pribúda, je to Súmrak ľudstva v komunizme. Čítať viac
Miroslav
9.9.2021
Wuhan
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zaujímavý pohľad človeka-novinárky počas lockdownu viacej ako 70 dní. Poukazuje na tragické príbehy ľudí postihnutých pandémiou Covid 19, ktorým sa nemohla dostať nemocničná zdravotná starostlivosť. Osudy lekárov, novinárov a blogerov, ktorí poukazovali na nákazu a ktorých politická mašinéria Číny zlikvidovala. Hrdinstvo zdravotníkov prichádzajúcich na pomoc Wuhanu z iných oblastí. Čítať viac
15
1.8.2021
Ľudská tragédia, ale aj nádej
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha obsahuje zápisky čínskej spisovateľky Fang Fang zo začiatku pandémie vo Wuhane a náhľad do reality čínskeho života.

Zo začiatku opisuje absolútny nedostatok informácií, strach a zúfalstvo bežných ľudí. Neskôr sa ľudia dokázali spojiť, pomáhať si a spoločne nakupovať.

V celej knihe však volá po vyvodení zodpovednosti komunistických funkcionárov. Politická korektnosť a pomalá reakcia zapríčinili rozšírenie vírusu po Číne. Vtedy ešte autorka netušila, že po celom svete. Namiesto boja s pandémiou sa sa problémy zametali pod koberec a ukazovalo sa prstom.

Politici sa obviňujú, lekári sa spájajú.

Hrozná historka na záver: Do izolácie zavreli muža, ktorý mal syna s detskou obrnou. Chlapec po 5 dňoch sám doma, zomrel od hladu.
Čítať viac
14

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
25.7.2021
Denník z Wuhanu tvoria zápisky z lockdownu z pohľadu priemerného občana, spisovateľky Fang Fang. Pôvodne ho písala na internete, takže je to v podstate úprimný výlev emócií, písaný jednoduchým štýlom. Aj napriek tomu, že to nie je reportáž so všetkými podrobnosťami a dôvernými informáciami o situácii, podrobnými prehľadmi a štatistikami, je to veľmi informatívne a zaujímavé čítanie o živote v Číne, zvládaní či nezvládaní pandémie čínskou vládou a osobných pocitoch doplnených o útržky rozhovorov s lekármi a známymi autorky.

Denník som doslova zhltla za pár hodín, aj napriek tomu, že som vedela, kam sa bude uberať, veď u nás máme to isté len v ružovom, no bolo zaujímavé porovnať, ako situáciu riešili v Číne a ako sa vyvíjala u nás. Myslím si, že to bude poučné čítanie pre ďalšie generácie.

Musím pochváliť aj prácu prekladateľa Pavla Dvořáka, ktorý sa s prekladom naozaj vyhral a vysvetlil všetko podstatné, aby sme si mohli knihu vychutnať naplno. Denník doplnil množstvom fotografií, ktoré ho posunuli ešte o úroveň vyššie.
Čítať viac
Anna Prelovská
30.6.2021
moja recenzia na knihu Denník z Wuhanu
Overený nákup
od začiatku bola kniha zaujímavo napísaná vrátane dejín tej oblasti,doporučujem aj iným aby si kúpili Čítať viac
Igor
26.4.2021
Denník z Wuchanu
Veľmi zaujímavé čítanie, pričom si čitateľ môže porovnať s našou situáciou na začiatku pandémie u nás a jej riešenie. Všetko je o tom či sa ľudia a ako dokážu správať v kritických situáciách, či myslia len na seba alebo aj na iných. Dozvedel som sa aj o skutočnom živote v 10 milónovom meste. Ďakujem prekladateľovi a vydavateľstvu RAK za príjemný zážitok pri čítaní a držím palce pri ďalších podobných vydaniach. Čítať viac
Berenika Kuttnerová
24.4.2021
Kniha sa mi veľmi páči
Zatiaľ som knihu nedočítala, som niekde za polovicou, ale myslím, že je to dostačujúce na to, aby som mohla napísať recenziu.
Kúpila som si e-knihu a zaujala ma natoľko, že každý deň prečítam niekoľko desiatok strán.
Ako budúci sinológ môžem potvrdiť, že prekladateľ sa skutočne snažil, aby preklad znel prirodzene, a takisto vysvetlil mnoho pojmov.
Myslím si, že knihu by si určite malo prečítať viac ľudí. Ak sa aj nezaujímajú o život v Číne, mali by si ju prečítať aspoň, aby pochopili, čo znamená skutočná "izolácia", či "karanténa", pretože ľudia vo Wuhane zažili oveľa prísnejšie obmedzenia, než my, ale pravdepodobne vďaka tomu dnes už majú oveľa menej obmedzení, zatiaľčo my (nie všetci, samozrejme) sa sťažujeme na triviálne veci ako nosenie masiek... Možno aj kvôli tomu sa situácia viac-menej nezlepšuje.
Čítať viac

Čítať viac

„Keď mám na to náladu, dokážem ju rozosmiať, vtedy sa smeje najmä na sebe, čo je akýsi druh lásky, pretože som tým ocenil niečo v nej.“

Intimita - Hanif Kureishi
Intimita
Hanif Kureishi