Čajovna v Tokiu

Fiona je vášnivá fotografka a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Na místě s hrůzou zjistí, že... Čítať viac

4,4 81 hodnotení
6. diel série
Romantické útěky
Vydavateľstvo
Grada, 2021
328 strán
5-6 hodín čítania

Fiona je vášnivá fotografka a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí kdysi zlomil srdce. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

14,14 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Čajovňa v Tokiu - Julie Caplin
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2022
Ihneď na stiahnutie

14,44 €


The Little Teashop in Tokyo - Julie Caplin
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2020
Ihneď na stiahnutie

1,47 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Fiona je vášnivá fotografka a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí kdysi zlomil srdce.
Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur.
Čítať viac
Originálny názov
The Little Teashop in Tokyo
Počet strán
328
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-271-4172-2
ISBN PDF
978-80-271-4171-5
Naše katalógové číslo
871035
Jazyk
čeština
6. diel série
Romantické útěky
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

81 hodnotení

46
22
6
3
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

1
Přísně tajné - Elle Kennedy, Sarina Bowen
Práve čítam
Přísně tajné

Jsem blázen do knih. Miluju "přeskakování" mezi žánry. Těším se na všechny novinky, které vycházejí, jen nevím, co dřív. Aby mi něco neuteklo.

Jana Měřínská
Overený zákazník
27.1.2023
Koupila jsem si ji loni před dovolenou jako oddechovku s sebou. Oddechovka to je, ale TAK krásná....Krásný děj, vykreslení místa je úžasné. Máte prostě pocit, že jste tam. A ta obálka...hm. Tady stoprocentně platí, že obal prodává. Stojí za přečtení a určitě se k ní budete chtít vrátit. Já teda ano. Čítať viac
Veronika Sedlačiková
Overený nákup
23.1.2023
Ďalšia úžasná kniha z pera Julie Caplin
Áno, mám doma všetky, čo doteraz vyšli v slovenčine. A áno, siahnem aj po ďalších z tejto série. Pri čítaní sa totiž cítim, ako keby som na tom mieste s hlavnými hrdinami bola osobne. Pre mňa má Julie Caplin veľmi prijateľný štýl písania, jej knihy sa čítajú ľahko a takmer na jeden nádych. A to, že je v kategórii romantické úniky? No áno, je, ale žiadne presladené opisy nečakajte ;-) Čítať viac
@magical_nights_with_book
Neoverený nákup
1.1.2023
@magical_nights_with_book
Táto knižka je jedným z dielov zo série Romantické úteky. Hlavnou postavou je Fiona, ktorá vyhrala dvojtýždňový fotografický pobyt v Tokiu. Keď prichádza, namiesto svetoznámeho japonského fotografa, ktorý mal byť jej mentorom, ju čaká Gabe, muž z jej minulosti.

Priznám sa, že toto je moja prvá kniha zo série a začala som ju čítať s predsudkami, pretože som si myslela, že pôjde iba o gýčový romantický príbeh dvoch ľudí. Vtedy som však ešte nevedela, že autorka je závislá od cestovania a dlhé roky sa tejto závislosti aktívne venuje :) A práve toto je pridaná hodnota knihy. Mám rada ázijskú kultúru, a preto viem oceniť, ako dôveryhodne autorka zachytila japonské zvyky, a to už hneď na prvých stranách. Asi pred mesiacom som písala recenziu na knihu Jediná ruža, ktorej hlavná hrdinka tiež prichádza do Japonska, pretože jej otec zomrel. V tomto smere je medzi knihami veľký rozdiel, Čajovňa v Tokiu je oveľa dynamickejšia a životaschopnejšia a ak chcete vnímať tú japonskú atmosféru z beletrie, radšej siahnite po tejto knihe.
No okrem tejto cestovateľskej zložky tam naozaj bol aj ten gýčový romantický príbeh dvoch ľudí :D Možno som to čítala v nesprávnej chvíli, ale keby tam táto časť nebola, ani by mi to nechýbalo, no potom by to už strácalo tú podstatu, že ide o diel z Romantických útekov, však :D Ak by som sa na základe tejto časti mala rozhodnúť, či si od autorky prečítam aj ďalšie diely zo série, pravdepodobne by som odpovedala nie. No keby písala len cestopisy bez romantickej zložky, určite by som odpovedala áno :)
Čítať viac
10

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
Overený zákazník
14.12.2022
Výborná knižka :)
Myslím si, že sériu Romantické úteky nie je nutné nejako extra predstavovať, pretože ju určite každý z vás už niekde postrehol. V poslednej dobe sú tieto knižky veľmi populárne a ja sa tomu ani nečudujem.

Opäť sme s príbehom vycestovali na krásne miesto, kde sa odohral zase raz originiálny romantický príbeh. Tentoraz to bolo moje milované Japonsko. Milujem čokoľvek, čo sa týka Ázie, takže bolo viac ako jasné, že si túto knihu musím prečítať.
Tiež by som rada poznamenala že pri mene hlavnej hrdinky Fiony mi vždy zíde na um Šrek a preto bolo odosobnenie sa od tohto mena a vnímanie príbehu s čistou hlavou trochu ťažšie.
Keďže okrem Japonska tu bola spomenutá aj ďalšia vec, ktorú zbožňujem, tak som z knihy bola naozaj nadšená. Neviem či som vôbec niekedy čítala knihu ktorá mala tematiku fotenia, preto mi to teda prišlo originálne.
Páčilo sa mi ako sa pomaly rozvíjal príbeh a aj to že sa tu stretla stará láska. Takéto príbehy mám rada, pretože si vždy predstavujem, že to tak malo byť a osud ich zviedol dokopy.
Ako to už býva zvykom, tak čím viac nás niekto odmieta, tým viac nás to k nemu priťahuje. V tomto prípade to bolo rovnako. Gabe nemal o Fionu záujem a odmietal ju a preto sa tam dosť dlho nič nedialo. Mám rada slow burn romance knihy ale nie slow burn plot alebo ako to nazvať. Bolo tam za mňa naozaj málo “akcie”.
Tiež ma trošku mrzí to, že autorka zostala pri svojej klasickej šablóne, kedy som presne vedela čo sa stane a ako čo dopadne lebo sa to tak stalo už v knihách pred tým. Keď si to prečítate raz, poviete si super, druhý raz už sa trošku zamračíte a tretí už ju máte chuť odhodiť… nie to ešte šiesty. Takže za mňa je to dosť velke negatívum tejto série…
Samozrejme knižku odporúčam čitateľom romantiky a tým, ktorí chcú vyslovene vypnúť pretože pri tejto knihe sa to určite podarí. Určite nebola celá zlá a viem tam nájsť veľa podarených scén a dobrých myšlienok avšak nejaký obrovský čitateľský zážitok by som tu zrejme nehľadala.
Čítať viac
Juliana
Neoverený nákup
5.12.2022
čajovňa v tókiu
Veľmi pekný románik, situovaný do prostredia milých, úctivých ľudí. Mal by si ho prečítať každý z nás a hlavne sa z neho poučiť ako pristupovať k sebe samému a k druhým ľuďom. Zvlášť v tejto dobe. Čítať viac
6
22.11.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Čajovňa v Tokiu je už šiestym dielom série Romantické úteky. Tentoraz sa s hlavnou hrdinkou, fotografkou a blogerkou, Fionou vyberieme na prehliadku všetkých krásnych zákutí Tokia.

Fiona vyhrá fotografický pobyt v Tokiu a je z toho nadšená, pretože je to jej šanca vypadnúť z domu od trochu prehnane precitlivenej matky a zároveň sa aj naučiť nové techniky fotografovania. Mentorom jej má byť uznávaný japonský fotograf, ale kvôli jeho zaneprázdnenosti sa ním stane Gabe. S týmto mladým a príťažlivým fotografom sa stretla už pred 10 rokmi ako jeho študentka a on jej zlomil srdce.

No keď sa stretnú, on sa tvári, že sa nepoznajú a dokonca je zo všetkých ich aktivít otrávený. Aby toho nebolo málo, je aj zamilovaný do inej ženy, ale našťastie Fione otvoria náruč tri ženy z jednej rodiny, ktoré jej ukážu krásy, tradície aj moderné prvky Tokia. Gabe sa správa ako idiot a Fiona mu začína byť čoraz viac sympatickejšia, ale ona sa už po zlej skúsenosti nechce nechať znova zraniť. Ako sa skončí ich príbeh plný japonských špecialít, fascinujúcich miest a fotografií? Ako je to u autorky zvykom, vždy sa nakoniec, aj cez rôzne prekážky, skončí šťastne.

Mne sa táto časť páčila najmenej zo všetkých, aj keď som zatiaľ čítala iba 4 knihy. Nijako výnimočne ma Japonsko nezaujíma, neláka ma vidieť spomínané mesta, tak možno preto bola pre mňa najslabšia. Ale zároveň aj romantická linka nebola úplne podľa môjho gusta. Veľmi dlho sa nič nedialo, Fiona si veľa vecí len domýšĺala a lipla na tom, čo sa stalo v minulosti. Keď sa však už k sebe s Gabom dostali a otvorili sa jeden druhému, to už bol iný príbeh.

Záver bol nakoniec pekný, dojímavý aj romantický. Ak máte radi Romantické úteky, tak túto časť určite nepreskočte.
Čítať viac
24
23.10.2022
Výborné
Mne sato páčilo. Sympatickí hlavní hrdinovia, nová kultúra, oddychovkataká, ako má byť. V knihe sme opať spoznali novú kultúru, čo sa mi na knihách veľmi páči. A vôbec si nemyslím, že to je jedna z najmenej vedarených častí. Už teraz sa teším na Chatu vo Svajčiarsku Čítať viac
8
18.10.2022
Popravde, asi najslabší diel série. Keby som túto knihu čítala ako prvú, asi by som nechcela pokračovať v tých ďalších. Japonsko bolo popísané veľmi pekne, sú tam skvelé tipy na výlety a čo vidieť. Ale dejovo slabšie. Musela som sa naozaj nútiť, aby som knihu dočítala. Mala som pocit, že sa tam prvých 150 strán vlastne nič nedeje. Čítať viac

Čítať viac

„Myslela som si, že každý kráčame po vopred určenom priamom chodníku - ale vyzerá to tak, že nie je vôbec žiaden chodník. Samotné kráčanie je tým chodníkom.“

Perelandra - C.S. Lewis
Perelandra
C.S. Lewis