Knihy
E-knihy

Dianetika: Pôvodná štúdia

New era, 2009
Vydavateľstvo
New era, 2009
Séria
Dianetika

Dianetika: Pôvodná štúdia je prvý Ronov popis Dianetiky. Pôvodne koloval ako rukopis v kruhu pár priateľov, no čoskoro sa začal kopírovať a odovzdávať z ruky do ruky a doslovne obehol zemeguľu...

Čítaj viac

11,97 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

PRVÉ PRELOMOVÉ OBJAVY uvoľňujúce tajomstvá mysle.

Dianetika: Pôvodná štúdia je prvý Ronov popis Dianetiky. Pôvodne koloval ako rukopis v kruhu pár priateľov, no čoskoro sa začal kopírovať a odovzdávať z ruky do ruky a doslovne obehol zemeguľu. Výsledná ústna propaganda priliala olej do ohňa. Na základe tisícov listov so žiadosťami o ďalšie informácie Ron usúdil, že jediný spôsob, ako zodpovedať všetky otázky, je napísať knihu. Tou knihou bola Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví, ktorá je dnes napredávanejšou knihou o mysli. Zistite, čím to celé začalo. Tu totiž nájdete základné objavy a rovnice Dianetiky, medzi ktoré patria:

* Prvotné axiómy Dianetiky - axiómy, na ktorých stojí celý tento predmet.
* Objav dynamického princípu existencie, ktorý poháňa všetky formy života - PREŽI!
* Štyri dynamiky, na ktoré sa delí život a ktoré udávajú prežitie človeka.
* Objavenie a zloženie reaktívnej mysle.
* Engramy - jediný zdroj iracionálneho správania.
* Moc príkazu v každom engrame, ktorá pred Dianetikou bránila ich odhaleniu a zvládnutiu.
* Analytická myseľ, jej funkcia a spôsob, ako operuje.
* Prvý opis stavu Clear, jeho vlastností a potenciálu.
* A najmä - zákony navracania, ktoré vysvetľujú ako a prečo auditing funguje.

Tu sú teda základné objavy, ktoré Ron použil na vytvorenie prvých Clearov - objavy, ktoré umožnili vyvinúť technológiu, ktorú môže použiť každý človek a začať tak klírovat planétu. Objavy, ktoré nájdete jedine v Dianetike: Pôvodnej štúdii.

"Celkovým cieľom Dianetiky je preniesť človeka ponad priepasť iracionálneho a čisto reaktívneho myslenia a odštartovať ho v novej etape konštruktívneho pokroku k jeho najvyššiemu cieľu." - L. Ron Hubbard

Žiadny výrok necharakterizuje L. Rona Hubbarda lepšie, ako jeho jednoduché vyhlásenie: „Rád pomáham druhým a sledovať človeka, ako sa oslobodzuje od tieňov, ktoré zatemňujú jeho dni považujte za najväčšie potešenie v mojom živote.“

Prostredníctvom svojich diel vo viac ako dvesto miliónovom náklade a prostredníctvom tuctov medzinárodných bestsellerov podnietil L. Ron Hubbard vznik hnutia, ktoré dnes pôsobí na každom kontinente sveta. Jeho diela tvorí 5000 písomností a 3000 nahraných prednášok a nie je len najrozsiahlejšou výpoveďou o ľudskej mysli a duši, ale predstavuje aj jedinú cestu k úplnej duševnej slobode. Avšak najväčším dôkazom, ktorý L. Ron Hubbard predkladá, sú zázraky jeho technológie spolu s miliónmi priateľov, ktorí ju prenášajú do večnosti. Oboje narastá každým uplynulým dňom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dianetika: Pôvodná štúdia - L. Ron Hubbard
Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví - L. Ron Hubbard
29,93 €
Ušetríte 0,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
275
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2009
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
New era
Rozmer
157×235 mm
ISBN
9788764900774
Naše katalógové číslo
87091

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Lukáš
19.9.2018
Kniha náročnejšia a miestami sa mi žiadalo popísať o stranu dve viac informácií. Ale to ako podložil funkčnosť dianetickej terapie sa mi veľmi páčilo. Nie sú to len suché názory, ale všetko je zdôvodnené. Z mňa palec hore. Ak má niekto rád oblasť ľudskej mysle, tak tu narazí na niečo úplne iné a nové.
Čítaj viac
16.1.2014
Názor čitateľa - skvelá kniha!
Táto kniha je prelomová. Obsahuje základné kamene na ktorých autor staval vedu Dianetika (z gréckeho Dia - skrz, Nous - myseľ) - teda čo myseľ robí telu. Je skvelé zistiť údaje a informácie, ktoré si človek môže ľahko overiť tým, že to čo prečíta vie pozorovať vo svojom živote. Ja som veľmi spokojný s tým, že stavia na údajoch ktoré sa dajú pozorovať a overiť v praxi a nejde len o nejaké názory a výplody. Ja som človek ktorý má rád fakty a merateľné a overiteľné údaje. Riadim sa heslom to čo pozorujem ja pozorujem ja, to čo vidím ja vidím ja nie to čo sa mi niekto snaží ukázať, že vidím. A toto dielo to potvrdzuje. Teším sa na druhú knihu v poradí Dianetika - Vývoj vedy. Takže odporúčam každému nech si urobí vlastný názor, to je nejdôležitejšie, môžno niekomu pomôže trochu moje krédo k tomu aby sa rozhodol :).
Čítaj viac
Peto
31.3.2013
Názor čitateľa
Scientologickou církev vyšetřuje FBI kvůli zotročování lidí
Americký federální bezpečnostní úřad FBI vyšetřuje scientologickou církev kvůli podezření, že se její členové podíleli na obchodu s lidmi a jejich zotročování. Informoval o tom magazín The New Yorker. clanok je na novinky cz
Čítaj viac
Laura
20.9.2016
Názor čitateľa
Ak niekto skutočne na tejto planéte pomáha ľuďom, tak sú to Scientológovia. Takéto falošné informácie o vyšetrovaní šíria len ľudia, ktorí sa boja, že budú odhalené ich zločiny. (psychiatri, farmako-biznis, výrobcovia a predajcovia drog, tvorcovia vojen....jedným slovom, utláčatelia) Poznáte aspoň jedného človeka, ktorého zotročili Scientolóvia? Ja nie. A poznáte niekoho, koho zničili psychiatri? Ja aj niekoľko.Ľudia, čo u psychiatra hľadali pomoc, lebo boli pod vplyvom útlaku, boli nastavení na tak silné a nevyspytateľné lieky,že niektorí skončili aj samovraždou. Bohužiaľ, mám konkrétnu, nie veselú skúsenosť. Ak by to niekto odhalil, na čom Scientológovia reálne pracujú a darí sa im odhaľovať zločiny psychiatrie ako elektro-šoky a klietky pre zdravých ľudí, operácie mozgu a iné svinstvá, tak psychiatrom hrozí aj zatvorenie kliniky. A to by zopár jedincov prišlo o slušný zárobok. O toto tu v skutočnosti ide.
Čítaj viac
10.10.2014
Názor čitateľa
neni dôkaz ? nájdi si čaj a čítaj príbeh bývalej členky sekty http://www.r-factor.cz/pda/clanky-pda/kniha-xenu-sk-pda/obsah.htm
Čítaj viac
16.1.2014
Názor čitateľa
Čo to má spoločné s knihou? A videli ste už výsledky "vyšetrovania". Ďalšie plané poplachy, nemajú, žiadne dôkazy, nepoznám viac etických ľudí ako sú oni, ale rozumiem tomu, že tí čo píšu a šíria propagandu vedia prečo to robia - kto by sa bál etických ľudí? ;)
Čítaj viac
Edo
31.3.2013
Názor čitateľa
na uloz to dokument scientologie pravda o lzi. Dalej knihy od Stevena Hassana
Čítaj viac
16.1.2014
Názor čitateľa
Kto napáda Scientológiu?
Keby sa teta Emilka každú noc prehrabávala vo vašej peňaženke a bez vášho vedomia z nej brala rôzne mince a keby potom zistila, že ste sa pripojili ku skupine, ktorá vie odhaľovať tajomstvá, jej okamžitou a zanietenou reakciou by bolo, že tú skupinu prekľaje a vás tiež.
Keby vám žena za vašim chrbtom zahýbala s vašim najlepším priateľom a jedného dňa zistila, že pomýšľate na to pripojiť sa ku skupine, ktorá by vás učila o motiváciách a reakciách ľudí a umožnila by vám týmto veciam porozumieť, zúrila by ako pomätená, aby vám vo vašom pokroku zabránila.
Keby vláda horúčkovito ťažila z ľudskej nevedomosti na poli ekonómie a svetových udalostí a hrala dvojakú hru a objavila by sa skupina ľudí, ktorá by urobila zo svojich ľudí bystrejších a vedomejších si skutočných motívov, táto vláda by sa snažila zastreliť každého člena tejto skupiny, ktorý by bol v dohľade.
Keby skupina “vedcov” vedome zvyšovala počet duševne chorých, aby dosiahla väčšie dotácie a poplatky za “liečenie”, a objavil by sa niekto so skutočným riešením, táto skupina by pohla nebom i zemou, aby uchránila svoje nahrabané miliardy.
zakladatel scientologie
A tak jednotlivci, vlády a “vedci” napádajú Scientológiu.
Nejde o nič zložitejšie. Neliečime telesne ani duševne chorých. Neporušujeme žiadne zákony. V ktorýchkoľvek desiatich minútach času tejto planéty robíme viac dobrého, aby sme ľudstvo zlepšili, než všetky ministerstvá na Zemi zodpovedné za sociálne záležitosti.
Zdá sa však, že po takom podaní, byť scientológom je pekne beznádejné, a dokonca nebezpečné.
Až na to, že je absolútne beznádejné a osudné scientológom nebyť.
Fungujú tu dve veci. Zločinci inštinktívne nenávidia čokoľvek, čo niekomu pomáha. A práve preto inštinktívne bojujú s čímkoľvek, čo by mohlo odhaliť ich minulosť.
No a pretože zločinci tvoria len okolo 20% ľudstva, tak sme na strane väčšiny. To je veľká pravda.
Čítaj viac
Jan
31.3.2013
Pozor!!! Jiří RŮŽIČKA - Prezident Asociace klinických psychologů Čech, Moravy a
Steven HASSAN: Uvolnit puta, Dať ľuďom silu myslieť za seba (nový prístup pomoci obetiam siekt)
Čítaj viac
Jozef
17.8.2012
Názor čitateľa
Mne sa táto kniha páčila veľmi. L. Ron Hubbard v nej popisuje ako objavil Dianetiku, čo ho podnietilo vydať sa cestou vedy, presne a veľmi detailne v nej popisuje druhy správania človeka, ktoré mu diktuje jeho podvedomá myseľ v určitých situáciách. Veľmi výstižný je tiež popis skutočnej schopnosti človeka a jeho potenciálu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dianetika: Pôvodná štúdia - L. Ron Hubbard
Dianetika: Moderná veda o duševnom zdraví - L. Ron Hubbard
29,93 €
Ušetríte 0,07 €

„Nezáleží na tom, koľko kníh máš, ale aké dobré sú.“

Lucius Annaeus Seneca