Rozprávky spod černičia - Jill Barklem
Rozprávky spod černičia
16,11 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Rozprávky spod černičia

Kompletné vydanie

Jill Barklem
Rozprávky spod černičia - Jill Barklem
Rozprávky spod černičia - Jill Barklem
Rozprávky spod černičia - Jill Barklem

Jill Barklemovú, ilustrátorku a autorku kníh pre deti, odmalička priťahoval svet prírody. Keď študovala na londýnskej Akadémii umení, trávila veľa času cestovaním do školy a vtedy sa v jej predstavivosti zrodil imaginárny svet obývaný myškami, ktorý neskôr zvečnila v sérii čarovných Rozprávok...

Vydavateľstvo
Ikar, 2021
Séria
Ilustrovaná svetová klasika

Čarovný svet myších obyvateľov v černicovej húštine už celé desaťročia rozveseľuje malých čitateľov. Príbehy dobrosrdečných, starostlivých myšiek obleteli celý svet. Vyberte sa na prechádzku k černičiu. Ktovie, možno keď sa lepšie prizriete, uvidíte...

Čítaj viac

16,11 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 5 %

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Objavte tajomný svet v černičí!

Čarovný svet myších obyvateľov v černicovej húštine už celé desaťročia rozveseľuje malých čitateľov. Príbehy dobrosrdečných, starostlivých myšiek obleteli celý svet. Vyberte sa na prechádzku k černičiu. Ktovie, možno keď sa lepšie prizriete, uvidíte v kríkoch malé domčeky a v nich usilovné, usmiate myšky...

Rozprávky spod černičia vychádzajú v slovenčine prvýkrát. Kompletné vydanie obsahuje tieto rozprávky: Jarný príbeh, Letný príbeh, Jesenný príbeh, Zimný príbeh, Tajné schodisko, Vysoké vrchy, Morský príbeh a Poppine deťúrence.
Čítaj viac
Kúpte spolu
24,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Brambly Hedge Complete Collection
Počet strán
248
Väzba
pevná väzba
Rozmer
195×255 mm
Hmotnosť
923 g
ISBN
9788055176444
Rok vydania
2021
Edícia
Stonožka
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
854267
Vydanie
1
Téma
myš
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Séria
Ilustrovaná svetová klasika
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

8
10.9.2021
Myšky si zamilujete
Bojíte sa myší? Po prečítaní tejto knihy, vás strach istotne prejde.
Prekrásna kniha, plná príbehov o myškách, ktoré si v láske a spolupatričnosti nažívajú v černicovej húštine, či pod starou vŕbou pri potoku alebo pri ďalekom mori pod piesčitým zrázom.
Z pôvodných štyroch myších príbehov, viazaných na štyri ročné obdobia, vznikli postupne aj ďalšie a všetky do jedného spojilo vydavateľstvo Ikar v tomto nádhernom vydaní, plnom prepracovaných ilustrácií, ktoré verne znázorňujú prebiehajúci dej v rozprávke.
Autorka sa so životom myšiek úplne zžila a predstavuje nám ich ako skutočnosť, ktorú ona len zobrazila a veruže to pôsobí hodnoverne.
Myšie spoločenstvo žije jednoducho a prirodzene. Vážia si všetko, čo rastie okolo nich a vedia to využiť. Sú pracovité, láskavé a žičlivé, no popri usilovnej práci sa aj rady zabávajú. Dni si spestrujú piknikmi, slávnosťami, večierkami a výletmi, takže si každý čitateľ, malý, či veľký, nepochybne nájde to svoje.
Nám sa príbehy páčili. Dcéra (5 rokov) ich vníma skvelo, ale mladšiemu dieťatku by som to asi ešte nečítala. Autorka má príjemný štýl písania, nazvala by som ho vzletným, čo je pre túto rozprávku úplne ideálne, ale môže to sťažovať čítanie, resp. chápanie detí. Hromada mien zamotala veľakrát aj mňa samotnú a tak si na čítanie a pozeranie obrázkov treba dopriať dostatok času, aby vám kniha spríjemnila vaše chvíle strávené s ňou.
Myšky si nás ale získali, sama som sa v poslednom príbehu o myšej mamke videla a tak vám ich vrelo odporúčame.
Čítaj viac
7
2.9.2021
Poznáte rozprávkový svet myšiek bývajúcich v černicovej húštine? Mne sa dostalo do rúk ich kompletné vydanie a som za to nesmierne vďačná. Úžasné príbehy o pracujúcich, láskavých myškách v detailne prepracovanom a nádherne ilustrovanom vydaní vás okamžite chytí za srdce. Už dávno som sa nevnorila prostredníctvom kníh do tak milého, čistého sveta ako bol práve v knihe Rozprávky spod černičia. Dokonalé ilustrácie, ktoré dotvárajú myší svet podnetia fantáziu detí a čítanie s nimi bude krásnym zážitkom. Kniha "mapuje" jednoduchý a pracovitý život myšiek, ktorý sa delí na mužský a ženský, keďže každé pohlavie má tú svoju funkciu a povinosti iné. Rozprávky sa nesú v kľudnom tempe, preto sú ideálne ako čítanie pred spaním. Mne osobne sa veľmi páčilo, že sa príbehy niesli v pozitívnom duchu a zanechali vo mne pokoj na duši a bodaj by aj ľudia vedeli takto pekne spolunažívať ako drobné myšky. Čítaj viac
7
13.7.2021
Túto knihu potrebujete
Overený nákup
Nič krajšie, milšie s láskavými, dobrosrdečnými postavičkami, ktoré si každý deň nájdu dôvod na oslavu, piknik a radosť s rodinou a priateľmi neexistuje.
Toto je kniha, ktorú nechcete, ale POTREBUJETE.
Prekrásne detailné rozkošné ilustrácie, na ktoré sa dokážeme s dcérkou pozerať dlho predlho. A tie príbehy sú jednoducho láska... Dcérka má 3 roky a miluje túto knižku, každý deň čítame pred spinkaním a aj počas dňa niekedy pri hraní, keď sa hrá s malými plyšovými myšičkami, ktoré pomenovala podľa postavičiek z knihy - Wilfred, Primulka a pani Myšicová.
Čítaj viac
Kristína Juríková
23.5.2021
Nádherné detailné ilustrácie,ktoré je radosť len tak pozerať, veľmi milý príbeh mysacej rodinky,túto knihu budem s deťmi opakovane veľmi rada čítať. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
24,59 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka