Synchroironizovaný muž - Martina Sľúková
Synchroironizovaný muž
14,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Synchroironizovaný muž

1 hodina čítania
Vydavateľstvo
BRAK, 2021

36 mikropoviedok o náhodných okamihoch, bezčasej bezmocnosti, erotických túžbach aj veľkolepých epizódach v nepredpokladateľných kontextoch. Kniha je zostavená a la montáž atrakcií z textov a...

Čítaj viac

36 mikropoviedok o náhodných okamihoch, bezčasej bezmocnosti, erotických túžbach aj veľkolepých epizódach v nepredpokladateľných kontextoch. Kniha je zostavená a la montáž atrakcií z textov a...

Čítaj viac
14,90 €
Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

36 mikropoviedok o náhodných okamihoch, bezčasej bezmocnosti, erotických túžbach aj veľkolepých epizódach v nepredpokladateľných kontextoch. Kniha je zostavená a la montáž atrakcií z textov a koláží, ktoré niekedy ústia do nečakane vtipnej nadsázky, inokedy do momentu trudného prekvapenia.

Napísali o knihe:
Niečo také originálne, bystré a sexy som v regáli slovenskej literatúry dlho nedržala. Žena chytrá, vtipná, s esenciou cynizmu a nadhľadu, je žena budúcnosti. Takou je aj autorka tejto knihy, ktorej texty a vtipné koláže naplnia každú osobnosť jej podobnú, či už v sukni alebo v trenírkach. Katarzia

Málokdy se mi při čtení stalo nepamatuju, kdy naposledy abych prožil tak rychlou změnu z pousmání nad přesnou, trefnou a jazykově poetickou metaforou či obrazem k poměrně hrozivému uvědomění, že to, čemu jsem se před vteřinou pousmál, zároveň žiju. Jiří Havelka

O autorke:
Študovala herectvo v Prahe na DAMU, spoluzakladala Divadlo Letí, účinkovala v Dejvickom divadle a iných. Na VŠMU vyštudovala scenáristiku a dramaturgiu. Venuje sa písaniu, dramaturgii, réžii, strihu, herectvu a výrobe koláží. Spolu s Terezou Oľhovou vydali knihu Inak sa mám fajn.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
801 hodina čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
210×175 mm
Hmotnosť
337 g
ISBN
9788097371616
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
854105
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
BRAK
Kategorizácia

Iné.
Sarkastické.
Cynické.
Ironické.
Bizarné.
Drzé.
Priame.
Viacjazyčné.
Nápadité.
Fantazijné.
Poetické.
Trefné.
Bystré.
Nahé.
Príťažlivé.
Originálne.
Vtipné.
Hravé.
Dobré.
Všemožné
môžu byť ženy.
Vsemožná
je Martina Sľuková,
aj jej Synchoironizovaný muž.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

7

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
19.11.2021
Veľká zaujímavosť
Kniha 36 kolážami ilustrovaných poviedok je niečo, čo som držala v rukách prvýkrát. Jej spracovanie je veľmi zaujímavé. V knihe sa vlastne ani nenachádzajú iba poviedky, ale aj rôzne zápisky, prúd myšlienok, zvláštne vety, až to miestami pôsobí ozaj bizarne.
Čo sa týka textov, neporozumela som všetkému, ale niekedy ani netreba chápať, treba to nechať plynúť, prešumieť, vyšumieť,... Koláže sú vtipné, ale výstižné. Mne osobne sa páčili a každá jedna má svoje čaro.
Toto je tak zvláštna kniha, ale zvláštne krásna a veľmi zaujímavá, ktorú prečítate za jednu hodinu, prípadne si ju môžete dávkovať pri čakaní v rade, atď. Možno nesadne každému, ani mňa texty príliš neohúrili, ale niekedy je dobré vypnúť niečím zdanlivo ,,od veci", pretože vám v mysli i tak môžu utkvieť pravdivé myšlienky. Celkové spracovanie knihy je výborné a určite bude patriť medzi najzaujímavejšie kúsky každej knižnice.
Čítaj viac
20
24.9.2021
Synchromikropoviedky
Z tejto knihy srší kreativita. Je plná mikropríbehov, poetických minipróz, sureálnych súsloví a krásno bizarno trefných koláží.
.
Kniha úplne vhodná na náhodné nahliadnutia, na krátke cesty v mhd, čakanie na pošte či poniektorí na test, alebo na obed pauzu ako dezertná jednohubka.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Knihy nemajú byť nábytkom, ktorý by ozdoboval byt, majú byť potravou, ktorá živí ducha.“

Petrarca