Doba horúca - Thomas Hylland Eriksen

12,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Doba horúca

Planéta sa prehrieva a my žijeme v dobe globálnej krízy. Lepšie povedané: kríz, ktoré sa prekrývajú. Eriksen ponúka priekopnícky pohľad na problémy antropocénu, skúma problémy... Čítať viac

Vydavateľstvo
Literárna bašta, 2021
Počet strán
354

Planéta sa prehrieva a my žijeme v dobe globálnej krízy. Lepšie povedané: kríz, ktoré sa prekrývajú. Eriksen ponúka priekopnícky pohľad na problémy antropocénu, skúma problémy životného prostredia... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Planéta sa prehrieva a my žijeme v dobe globálnej krízy. Lepšie povedané: kríz, ktoré sa prekrývajú. Eriksen ponúka priekopnícky pohľad na problémy antropocénu, skúma problémy životného prostredia, ekonomiky a identity antropologickou optikou. Na podklade etnografických výskumov interpretuje vzťahy medzi lokálnymi udalosťami a globálnymi procesmi, ktoré neustále vznikajú v dôsledku ľudskej činnosti, a naopak. Dá sa ešte vystúpiť z tohto kolotoča, ak chceme žiť inak?

Thomas Hylland Eriksen (1962) je profesorom sociálnej antropológie na Univerzite v Osle a známy publicista. Napísal a zostavil viac ako pätnásť kníh, v ktorých sa venuje etnicite, globalizácii a multikulturalizmu. Patrí k ostrým kritikom nórskeho nacionalizmu, vystúpil tiež ako svedok obhajoby v procese s Andersom Breivikom.
Čítať viac
Počet strán
354
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
175×110 mm
Hmotnosť
250 g
ISBN
9788099944061
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
853967
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Literárna bašta
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25

prial by som si viac paperbackov od slovenských vydavateľstiev :)

Pavol Jendruš
Overený zákazník
29.7.2021
Vyhorievacia doba, z ktorej ostáva sucho v ústach
Eriksen širokospektrálne a bez okolkov zhŕňa, porovnáva, oboznamuje a vysvetľuje dopady činov ľudskej rasy. Všetko ľudstvom dotknuté brutálne exponenciálne rastie. Ľudia kmitajú, sú všade, chcú všetko, veľa a hneď. Naše stopy sú ako jazvy na Zemi.
Nezvratnou rýchlosťou sa ženieme k vlastnej sebadeštrukcii a ešte stále zatvárame oči pred drancovaním našej plánety a masívnymi zmenami.
Je potrebná sebareflexia a osveta tejto neľahkej témy. Začať od seba a nabádať okolie. Pokúsiť sa nájsť citlivosť k ekológii, byť šetrnejší. Nenechať sa roztyľovať naším polarizovaním vyššími mocami, keď je nevyhnutné zamerať sa na skutočný spoločný problém…starať sa o našu planétu, prv ako Ti odplaví záhradu či auto, alebo odfúkne dom!
Čítať viac
Tomáš Jeck
Neoverený nákup
29.4.2021
Na dobu horúcu treba chladnú hlavu
Nórsky sociálny antropológ ponúka to lepšie v rámci žánru. Nie je to hysterický alarmizmus s akým sa často stretávame v podobných knihách ani populárno-odborná na komerčný efekt zameraná jednohubka; ale triezvy pohľad na súčasné globálne megatrendy. Slovenskému prekladu možno smerovať jedinú drobnú výčitku, a to že ekonómku Olinor Ostromovú (laureátku Nobelovej ceny) označil za muža. Inak palec hore. Čítať viac

„When you are mesuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom
The Time Keeper
Mitch Albom