A neostal ani jeden

Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a... Čítať viac

4,8 88 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
168 strán
2-3 hodiny čítania

Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a hostia čoskoro pochopia, že na ostrove sú ako ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Christie: A pak nezbyl žádný - Agatha Christie, Kalibr, 2021
EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

7,46 €


And Then There Were None - Agatha Christie, HarperCollins Publishers, 2010
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2010
Ihneď na stiahnutie

6,29 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Alka Joshi: Parfumérka z Paríža. Tatran, 2023

Viac o e-knihe

A neostal ani jeden je azda najslávnejšia kniha kráľovnej detektívky Agathy Christie – na celom svete sa z nej predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Obľubu si získala aj jej divadelná adaptácia a niekoľkokrát bola úspešne sfilmovaná.

Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a hostia čoskoro pochopia, že na ostrove sú ako v pasci. Situácia sa dramaticky vyhrotí, keď neznámy hlas z gramofónu každého z nich obviní, že zapríčinil smrť človeka. A tak ako ubúda vojačikov v detskej riekanke, vo vile postupne ubúda hostí, ktorých vraždí chladnokrvný šialenec. Najdesivejšie však je, že vrahom je jeden z nich...
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

88 hodnotení

47
3
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Geniálne premyslené a výborne napísané

Najoriginálnejšia detektívka z tvorby mojej obľúbenej autorky Agathy Christie, akú som doteraz čítala. Na opustený ostrov je neznámym hostiteľom pozvaných desať hostí. Každý z nich má za sebou minulosť, ktorú začne postupne odhaľovať hlas tajomného hostiteľa v dome. To postupne vedie náhlym úmrtiam, ktoré sú až desivo presné podľa detskej riekanky. Hostia po jednom umierajú a navyše nedokážu zistiť, kto z nich je vlastne vrah. Napätá atmosféra a všaseprítomný strach zvyšných hostí postupne graduje až nakoniec neostane ani jeden. Geniálne premyslené a výborne napísané až do poslednej strany.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

27

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
3.7.2023
Rýchla jednohubka
Dej krátkeho detektívneho románu je väčšine z vás známy, ale ja som doteraz knihu nečítala, ani som nevidela sfilmované verzie.
Na skalnatý ostrov do prepychovej vily pozve tajomný pán Amis desať ľudí. Keď sa z gramofónu ozve neznámy hlas a každého z nich obviní z niečej smrti, k tomu ešte v izbách budú mať riekanku o ubúdajúcich vojačikoch, dôjde im, že sa jedná o ,,hru" nejakého psychopata. Lenže postupne budú zavraždení jednotliví hostia a preživší sa dovtípia, že vrahom je jeden z nich. Podarí sa niekomu zachrániť?
Na túto knihu som sa veľmi tešila a zhltla som ju za dva večery. Čítala sa veľmi dobre a celá zápletka bola veľmi zaujímavá. Čo sa vraha týka, tipla som si správne. Akurát mi tu chýbalo napätie. Bolo však zaujímavé sledovať myšlienkové pochody jednotlivých postáv, ale na prežívanie príbehu mi chýbalo viac opisov, všetko bolo stavané na priamej reči a dejom sa prebehlo veľmi rýchlo. Ale ako oddychovka je kniha veľmi dobrá, splnila svoj účel spestrenia medzi iným typom kníh, ale úprimne, čakala som wau efekt. Ten sa nedostavil, to nevadí, aspoň som s knihou zrelaxovala, čo sa niekedy ráta dvojnásobne. Knihu vám určite odporúčam, ide o jednohubku a zároveň oddychovku, ktorá je písaná jednoducho.
Čítať viac
27.4.2023
Skupinka naoko obyčajných ľudí prichádza do Devonu na pozvanie tajomného N. Z. Amisa, aby strávila niekoľko dní na Vojakovom ostrove. Avšak než sa deň skončí, je každý z nich obvinení, že spáchal vraždu alebo zapríčinil smrť inej osoby. Pobúrenie hostí vystrieda strach, keď jeden z nich umiera. Jednoduchá návšteva sa tak zvrtne v boj o holý život. Hostia sa musia poponáhľať, aby odhalili vraha, pretože k ostrovu sa blíži búrka. A smrťou jedného sa to nekončí...

Opäť raz to bolo skvelé čítanie bravúrne napísaného príbehu. Stretli sme sa s desiatimi postavami, každá bola veľmi špecifická a mohla by byť potenciálnym páchateľom. Veď čo? Podľa všetkého už predsa raz vraždili. Lenže ktorá? Príbeh je premyslený až po najmenší detail a každá ďalšia kapitola vás udržuje v napätí. Keď čítam knihy Agathy Christie, väčšinou sa s Poirotom snažím prísť na stopu vrahovi. Urobil to henten a či tamten? Pri tomto príbehu z Vojakovho ostrova som však bola absolútne bezmocná. Počet možných podozrivých sa každým dňom zmenšuje, no ani to nedáva istotu, že vraha odhalíte. A keď si už-už myslíte, že by to mohol byť on... Omyl! Jeho meno je očistené, je totiž mŕtvy!
Čítať viac
13
Bod nula - Jorn Lier Horst, Thomas Enger, 2019
Práve čítam
Bod nula

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú.

Julka M.
Overený nákup
20.5.2022
A neostal ani jeden
Výborne napísaná detektívka napísaná Agathou Christie, neostáva nič dlžná dnešným detektívkam či trilerom. Od začiatku do konca napínavá, výborne sa mi čítala, určite ju odporúčam prečítať každému milovníkovi detektíviek. Má mojich 5 hviezdičiek. Čítať viac
9.3.2022
Neostal ani jeden
5 hviezd. Viac nemám čo dodať. Kniha má niečo cez 150 strán, preto je skvelé, že v nej nie sú žiadne nudné pasáže. Preto som ju aj prečítal na jedenkrát. Všetko bolo dokonalé - štýl písania, mrazivá atmosféra, zápletka, záver. Od začiatku do konca som čítal so zatajeným dychom a rozmýšľal som, ako to skončí. Mám ju ešte pod názvom Desať malých černoškov a môžem ju čítať dokola. Pre mňa najlepšia a najobľúbenejšia kniha od autorky. Odporúčam! :) Čítať viac
3.1.2022
Okej, táto kniha mi zmenila názor na detektívnu literatúru. Síce už po pár stranách som vedela kto to spáchal, ale k dôvodu prečo dotyčný spravil to čo spravil som sa musela dočítať. Nie nadarmo je Agatha Christie kráľovná anglickej detektívky a táto kniha to len potvrdzuje. Takto sa prechádza knihami cez rozum. Odporúčam každému, kto má rád detektívky. Čítať viac
2

Moje meno je Tímea, okrem toho, že som vášnivou knihomoľkou akéhokoľvek žánru kníh, s výnimkou väčšej časti fantasy, som aj vášnivá športovkyňa a turistka. Užívam si život plnými dúškami, ale nesnažím sa byť nasilu pozitívna. V knihách hľadám vždy viac a tak to platí aj v bežnom živote. Ak mi kniha či človek nie je sympatická/ý, jednoducho jej/mu nebudem venovať svoj čas a energiu, neznamená to, že jej nedám šancu v budúcnosti. Milujem knihy tak veľmi, ako milujem život, akurát, že knihy mi ho robia krajším.

Tímea Kubicová
Overený nákup
11.9.2021
Spravodlivosť vo vlastných rukách
Božie mlyny melú pomaly, ale isto. To však mnohým nestačí a akonáhle si uvedomia, že zákony sú na niektorých jednoducho prikrátke, berú ich osud do vlastných rúk. Ako jednoducho by sa dala v priebehu rokov naplánovať dokonalá vražda, ak by nik ani len netušil, že si na neho niekto robí zálusk. O čo viac, ak bol tento človek vo svojom živote svedkom nespočetného množstva krívd, vrážd a nespravodlivosti. Že dokonalá vražda neexistuje? Aj ja som zmenila názor. Tu by aj šedé mozgové bunky detektíva Poirota pravdepodobne zaznamenali skrat. Tak premyslenú hru so psychikou človeka by sme očakávali od skúseného masového vraha, možno mafiána, ale očividne nie je naškodu mať sa na pozore aj pred lukratívnejšími povolaniami... a samozrejme aj Agathou Christie.
Precíznosť diel Agathy Christie poznám veľmi dobre, a preto vyjadrovať sa k perfekcionizmu, s akým sú knihy písané, je viac menej zbytočné. Čím ma Agatha prekvapila, bol fakt, že ma po množstve prečítaných detektívok skutočne prinútila báť sa, hľadať vraha a najlepšie ešte skôr než všetci hlavní aktéri a rýchlo ich varovať.
Pre túto vraždu vybrala autorka dokonalú formu písania. Nenecháva nás premýšľať s detektívom, ale robí nás detektívmi. Neopisuje nekonečné hádanky, ktoré sa otvorili po nájdení tiel. Celú vraždu nám do najmenších podrobností opisuje, ponúka myšlienkové pochody každého jedného hrdinu. A napriek tomu nezostal ani jeden, a na konci knihy iba pozerám do prázdna a čakám sklamanie z nadprirodzených javov, keď tu z ničoho nič na posledných stranách diela mám možnosť prečítať si list z fľaše, ktorý vysvetľuje všetko. Dokonale. Mohlo by sa zdať, že narýchlo, akoby mimo dejovú líniu, ale v tej chvíli mi nezostalo nič iné než sa zasmiať a povedať si, že Agatha Christie ma prekvapí ešte neraz.
Timmika
Čítať viac
26
Učeň - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt, 2016
Práve čítam
Učeň

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený nákup
28.8.2021
Príbeh odkrývajúci temný pohľad na spravodlivosť
Neznámy p. Amis rozpošle desiatim ľuďom pozvánky na pobyt v luxusnom dome na ostrov Vojakov. Zdanlivo pohostinný výlet sa takmer okamžite po príchode premení na boj o život. 10 hostí, každý iný, ľudia čo nemajú nič spoločné.... alebo áno?
V každej hosťovskej izbe je zarámovaná detská riekanka "Desať malých vojakov", v ktorej každý vojačik zomrie inou smrťou, jeden po druhom.... Čoskoro si ostrovní hostia uvedomia, že okolnosti úmrtí hostí sa nápadne podobajú veršom z riekanky... Kto zomrie ďalší? Kto je vrahom?
Priznám sa, že v tomto príbehu som si nenašla ani jednu "obľúbenú" postavu, rovnako ako mi nebolo "nikoho" ľúto. Celý čas som sa snažila zistiť kto je neznámy pán Amis. To ale neznamená, že som si tento román neužila. Práve naopak! Príbeh je ľahko čitateľný, s dostatkom vzrušenia a tajomna.
"A nezostal ani jeden" je majstrovské dielo z pera kráľovnej detektívok, ktorý odkrýva temný pohľad na spravodlivosť.
Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Bláznovstvo je neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky. Ako keby si bola v nejakej cudzieho krajine. - Všetko vidíš, chápeš, čo sa deje okolo teba, ale nevieš sa vyjadriť. A nikto ti nemôže pomôcť, lebo nerozumieš jazyku, ktorým tam hovoria. “