Od symptómu k diagnóze v záchrannej službe - Táňa Bulíková
Od symptómu k diagnóze v záchrannej službe
7,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha je prvou publikáciou tohto druhu na slovenskom trhu. Pri jej písaní som vychádzala z reálnych vlastných výjazdov počas môjho niekoľkoročného pôsobenia v záchrannej službe a ponúkam v nej rozbor vybraných prípadov, viac i menej náročných, typických aj neobvyklých, niekedy kurióznych.
Zmyslom publikácie je na jednotlivých kazuistikách ukázať správne postupy, ale i najčastejšie sa vyskytujúce chybné kroky v priebehu diagnostického a terapeutického procesu vo fáze pred prijatím pacienta do nemocnice a zároveň ukázať najoptimálnejšie postupy, ktoré sú v súlade s platnými odporúčaniami odborných spoločností. Niektoré postupy nie sú nevyhnutne najlepšie, ale v danej situácii a pre prednemocničnú etapu sú najbezpečnejšie.
Každá kazuistika je doplnená diskusiou alebo komentárom, ktorý v jednotlivých prípadoch odhaľuje zložité rozhodovacie procesy. Hlavný dôraz som kládla na kvalitnú anamnézu, dôkladné fyzikálne vyšetrenie a jednotlivé príznaky tvoriace typické syndrómy. Kniha sa tak stáva praktickým, jednoduchým aj svižným úvodom k vybraným syndrómom a najčastejšie sa vyskytujúcim nozologickým jednotkám vo výjazdoch posádok záchrannej služby.
Publikácia predstavuje len „špičku ľadovca“ záchranárskej problematiky, ale i v tomto malom priestore som sa usilovala čitateľovi odhaliť úskalia i príťažlivosť náročnej záchranárskej profesie.
Kniha je určená študentom lekárskych fakúlt, budúcim i aktívnym záchranárom, lekárom slúžiacim v záchrannej službe, lekárom centrálnych a urgentných príjmov, praktickým lekárom a všetkým kolegom, ktorí sa podieľajú na starostlivosti o pacienta v prednemocničnej etape. Kniha je spoveďou a posolstvom zároveň pre tých, čo sú rovnako ako ja na palube obrovskej záchranárskej lode a pre všetkých ostatných, ktorí o skúsenosti lekárky záchrannej služby stoja. Tí z vás, ktorí veríte záchranárom, nadviažte kontakt, otočte list, začíname.

Táňa Bulíková
Čítaj viac
Kúpte spolu
Od symptómu k diagnóze v záchrannej službe - Táňa Bulíková
Prednemocničná urgentná medicína - Viliam Dobiáš a kol.
45,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
148
Hmotnosť
314 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Osveta
Rozmer
150×206 mm
ISBN
9788080633349
Naše katalógové číslo
85062

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
2
0
0
0

Amalka
8.12.2013
Veľmi dobrá kniha
kniha je podľa mňa veľmi pekne napísaná... obsahuje niekoľko základných kapitol, s ktorými sa lekár, alebo zdravotník záchrannej službe môže v teréne stretnúť... veľmi pozitívne hodnotím aj dobre spracované kazuistiky...
ja osobne by som pridal do knihy ešte samostatnú kapitolu, a to neurologický pacient, ktorá by sa zamerala na najčastejšie akútne stavy v neurológii, najmä ischemické CMP, ale aj akútne bolesti hlavy - subarachnoidálne krvácanie, meningitídy... no a v prvej kapitole dušnosť mi trošku vadilo, že je zameraná na diabetika, chýbala mi kazustika napr. exacerbovanej bronchitídy alebo astmatického záchvatu, čo sú časté prípady dušnosti.
Ale celkovo je to super kniha, určite vrelo odporúčam všetkým, poučná, teším sa na ďalšie diela Dr. Bulíkovej
Čítaj viac
Michal P.
26.12.2010
Názor čitateľa
úžasné. Naozaj prvá kniha svojho charakteru. Poteší každého kto neberie túto prácu na ľahkú prácu a pomôže každému kto začína v tomto odbore. Naozaj vynikajúco prepracovaná kniha a okrem toho: tá kniha, ktorej recenzent je sám MUDr. Viliam Dobiáš, PhD. tak tá určite nebude zlá. Čítaj viac
Štefan Petic
9.5.2010
Názor čitateľa
Stefan Petic -dostala sa mi do rúk útla knižka od autorky p.doktorky Bulíkovej, ktorú mám česť osobne poznať, nakoľko som mal to šťastie, že ma učila 2 roky UM v odbore zdravotnícky záchranár. Kto robí túto prácu dobre vie, že to nie je žiadna sranda a v našich rukách sú denno- denne životy a zdravie ľudí, pre ktorých sme si vybrali túto úžasnú a nádhernú prácu. Bolo publikovaných veľa odborných a náučných kníh a článkov ale pre nás - záchranárov chýbala ,, modlitebná knižka" podľa ktorej by sa dalo v teréne rýchlo a správne odhadnúť v priebehu niekoľkých minút čo urobiť a ako správne poliečiť pacienta, ku ktorému sme boli vyslaní.Naozaj je ťažké v priebehu pár minút a pod tlakom obetavo sa prizerajúcich ,,trojatestovaných"" príbuzných alebo okoloidúcich vymyslieť ten najlepší manažment zvládnutia výjazdu. A myslím, že táto knižka písaná s ľahkosťou, nadhľadom a jemným záchranárskym humorom, nám pomôže zvládnuť všetky nástrahy a situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť. Prečítal som ju na jeden,,šup" a má len jednu chybu- má málo strán...Preto verím, že autorka aj s kolektívom spolupracovníkov si nájde čas na napísanie voľného pokračovania a podelí sa nielen so záchranármi ale so všetkými, ktorí chcú vedieť aký je ich život o nové poznatky a zážitky, ktorých je v službe na záchranke viac ako dosť..na záver by som chcel odporučiť knihu aj laickej verejnosti. Možno nebudú rozumieť všetkým zdravoťáckym výrazom, ale urobia si obraz o našej práci a všetkom, s čím sa v nej stretávame. So životom aj so smrťou...a o tom je život. prajem všetkým veľa zdravia a spomeňte si na záchranárov až budete počuť ten známy zvuk sirény- riskujú životy aby boli pri vás skôr ako tá ,,kachetická dáma v čiernom".. Pišta Petic - jeden z nich..... Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Od symptómu k diagnóze v záchrannej službe - Táňa Bulíková
Prednemocničná urgentná medicína - Viliam Dobiáš a kol.
45,90 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green