Profesionálne opatrovateľstvo - Anna Krišková
Profesionálne opatrovateľstvo
5,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Trend starnutia populácie si vyžaduje, aby sme venovali pozornosť potrebám, ktoré tento fenomén sprevádzajú. Predpokladáme, že je záujmom celej spoločnosti mať seniorov nezávislých, schopných sebaopatery, schopných aktívne fungovať a obohacovať spoločnosť.

Opatrovateľstvo ako disciplína formuje základy uceleného súboru poznatkov a vedomostí, ktoré napomôžu porozumieť seniorovi a jeho opatrovateľským potrebám a tiež pri utváraní zručností každodenného opatrovania seniora v jeho prirodzenom prostredí alebo v zariadení sociálnych služieb.

Očakávame, že študenti odborov starostlivosť o seniorov, opatrovateľstvo, zamestnanci zariadení sociálnych služieb a zamestnanci zariadení opatrovateľskej služby, členovia rodiny a blízke podporné osoby seniorov, ktorí pomoc vyžadujú, nájdu v texte východisko k riešeniu niektorých opatrovateľských činností.

Kniha, ktorú máte v rukách, je zameraná na všeobecné podmienky opatrovania a starostlivosti o seniorov. Je prvou časťou, na ktorú nadväzujú ďalšie, ktoré problematiku opatrovateľskej praxe a teórie doplňujú a rozširujú.

Kniha vznikala na základe potrieb praxe. Míľnikom vo vývoji opatrovateľského vzdelávania je etapa prechodu od jednotlivých krátkodobých kurzov, nezriedka spornej kvality, organizovaných rozmanitými organizáciami, k procesu budovania systematického školského vzdelávania, ktoré smeruje k získaniu odbornej spôsobilosti na výkon odborných činností opatrovateľa.

Veríme, že spoločne prispejeme k rozvoju kvalitného opatrovateľstva a napomôžeme dôstojný, kvalitný a šťastný život osobám, ktoré pomoc opatrovateľa potrebujú.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
164
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
295 g
ISBN
9788080633301
Rok vydania
2010
Naše katalógové číslo
84717
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Profesionálne opatrovateľstvo
Vydavateľstvo
Osveta

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
1
0

sisi
22.10.2013
slabá málo vecí použitelných
neviem ale myslela som si,že ta bude trošku lepšie spracované Čítaj viac
Erika Bokros
18.1.2013
Učebnica je jedinečná svojho druhu. Odborné informácie môžu významne
zvýšiť kvalitu odbornej starostlivosti v zariadeniach sociálnych služieb. Prezentuje plánovanie, realizovanie a vyhodnotenie opatrovateľského procesu. Odporúčam hlavne vedúcim sestrám a manažérom sociálno - zdravotnej starostlivosti. Čítaj viac

Čítaj viac

„Nezáleží na tom, koľko kníh máš, ale aké dobré sú.“

Lucius Annaeus Seneca