Nádherní porazení

Román Nádherní porazení je spaľujúca, ohnivá vízia kanadského básnika, textára a speváka Leonarda Cohena. Dnes už klasické dielo svetovej literatúry opisuje prostredníctvom... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2021
240 strán
3-4 hodiny čítania

Román Nádherní porazení je spaľujúca, ohnivá vízia kanadského básnika, textára a speváka Leonarda Cohena. Dnes už klasické dielo svetovej literatúry opisuje prostredníctvom bezmenného rozprávača bizarný ľúbostný trojuholník... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Nádherní poražení - Leonard Cohen, Argo, 2019
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2019
Ihneď na stiahnutie

9,25 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Román Nádherní porazení je spaľujúca, ohnivá vízia kanadského básnika, textára a speváka Leonarda Cohena.

Dnes už klasické dielo svetovej literatúry opisuje prostredníctvom bezmenného rozprávača bizarný ľúbostný trojuholník, spojený silným erotickým putom a tajomnou indiánskou sväticou Katarínou Tekakwithou - nádherných porazených na konci životnej hry. Príbeh sa začína, keď väčšina z nich je dávno po smrti a rozprávač osamel kdesi v kanadskej divočine, ponechaný napospas sám sebe a bolesti smútku. Autor v ňom rozpráva o vášni, čo prekračuje hranice pozemského života, o tom, čo sa stane, keď ľudská túžba po nedosiahnuteľnom je silnejšia než láska k človeku.
Čítať viac
Originálny názov
Beautiful Losers
Počet strán
240
Rok vydania
2021
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
845999
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,3 / 5

9 hodnotení

1
0
0
1
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

1

Môj úplne naj najobľúbenejší autor je Mika Waltari. Keď už som pri starších klasikách, tak aj Daphne du Maurier. Z detektívneho žánru Robert van Gulik a Agatha Christie, nie som príliš na severské kriminálky, hoci aj tam mám čo to počítané, no nie sú to moje srdcovky (možno s výnimkou Cilla a Rolf Börjlindovcov, ich postavy so si obľúbila). A potom mám rada napr. Ian McEwan, Kazuo Ishiguro, Elizabeth Strout, Bernhard Schlink, Erin Morgenstern či Samanta Schweblin. Sú to výnimoční rozprávači. Z poézie Rupi Kaur (ale aj domácej kvalitnej poézie máme dosť) a zo slovenských autorov mám najradšej Petra Holku a Pavla Rankova, samozrejme je ich veľa dobrých, ale tu píšem o tých mojich srdcovkách.

Veronika Somorovská
Overený zákazník
8.5.2023
Za mňa odpad
Poviem to tak. Knižku som si online objednala v čase karantény. Ak by som v nej listovala v kníhkupectve, nekúpila by som ju. Zaujala ma menom autora, popisom a tiež krásnou obálkou. A to je tak všetko. Nič vulgárnejšie som ešte nečítala. Vlastne, prečítala som asi 15 strán, viac som nedala. Knižku som dala čítať dvom ďalším osobám a ani oni ju nedokázali čítať. Tajne som dúfala, že ju niekto bude schopný dočítať, aby sme sa vlastne dostali k nejakej pointe, o čo v nej ide.

Cohenova hudobná poetika sa mi veľmi páči. Tento román, ktorý písal v ranej mladosti, je však pre mňa nečitateľný. Akoby sme sa celý čas (dobre, zvládla som len asi 15-20 strán, asi to je málo na celkové hodnotenie) nachádzali v mysli perverzného šialenca. Nie je tam akoby ani náznak deja, len choré vízie. Erotické pasáže sú tam podané veľmi vulgárne až perverzne, doslova nechutne a choro. Ono v podstate stále sú tam erotické pasáže, alebo erotické myšlienky, akoby autor nedokázal mať v hlave žiadnu inú myšlienku. Pri 15-ročnom pubertiakovi by sa to trochu aj dalo chápať, ale v mladej dospelosti by už človek mohol mať v hlave aj niečo iné...

Ide o jednu z mála kníh, ktoré som nedokázala čítať a ani si ju neodložila na neskôr. Nie som kultúrny barbar a preto knihu nehodím rovno do odpadu (aj keď by si to jej obsah podľa mňa zaslúžil, nie však chudák papier, na ktorom je vytlačená a tiež farebná krásna obálka), ale darujem niekde, nechcem ju mať vo svojej knižnici.

Jedna hviezda za krásnu obálku, inak je to, s prepáčením, brak.

PS: Teší ma, že som Cohena najprv zaregistrovala ako hudobníka. Áno, ide o vývoj, možno v daných časoch na niečom aj "fičal", alebo proste vekom sa u neho vyvinula aj vyššia mozgová činnosť. Skrátka, jeho hudobné texty a melódie obsahujú to krásne poetično a aj erotično vedel podať poeticky, ale v tejto knihe, to je naozaj pre mňa prisilná šálka, opakujem, akoby sme sa nachádzali v mysli šialenca.
Čítať viac
Peter Smik
Overený nákup
11.4.2021
Nádherný porazený
Cohenovska fantázia plná obrazov a deja malých veľkých príbehov. Vrelo odporúčam trpezlivým čitateľom s predstavivosťou a otvorenosťou aj pre ostrejšie slová. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„„Čím chceš byť, keď vyrastieš?“ „Chcem byť láskavý,“ povedal chlapec.“