Príbeh chémie - Anne Rooney
Príbeh chémie
10,01 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
10,01 €

Bežná cena Bežne 10,50 €

Ušetríte 5 %

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Od periodickej tabuľky prvkov až po nanotechnológie

Náš svet a naše telá sú nesmierne zložité chemické systémy a v živote je nakoniec všetko spojené s chémiou. Príbeh chémie sleduje postupné vynáranie chemických vedomostí počas toho, ako sa ľudia snažili modelovať a pochopiť svet okolo, ale aj vo svojom vnútri.

Začiatky chémie ležia v praktických činnostiach vykonávaných už v praveku tavenie kovov, varenie, výroba farbív a liekov. Starovekí Gréci sa ako prví pokúšali racionálne vysvetliť správanie a vzájomné reakcie látok. Chémia je od svojho zrodu praktickou vedou, dnes má však aj solídne teoretické základy, ktoré rozšírili jej užitočnosť za hranice predstáv našich predkov.

Príbeh chémie nás prevedie storočiami alchymického úsilia vzdelancov, ktorých chybná paradigma zviedla na nesprávnu cestu, vedeckou revolúciou a začiatkami modernej chémie až po súčasnosť. Na tejto ceste budeme svedkami toho, ako sa chémia s príchodom vedeckej metódy zavedenej Francisom Baconom rozišla s alchýmiou, ako Robert Boyle položil teoretické základy svojou prácou Skeptický chemik, ako významné osobnosti praktickej a teoretickej chémie Antoine-Laurent Lavoisier, Joseph Priestley a John Dalton odhalili podstatu plynov a ako objav atómovej štruktúry konečne vysvetlil vlastnosti a reakcie všetkých látok.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
798 g
Rok vydania
2021
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Foni book
Rozmer
245×175 mm
ISBN
9788082040596
Naše katalógové číslo
844969

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„V knihách je viac bohatstva ako vo všetkých pirátskych truhliciach na Ostrove pokladov.“

Walt Disney