Tři měsíce v Barceloně - Adam Gebrian
Tři měsíce v Barceloně
15,79 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

66 míst, pro jejichž návštěvu nejspíš neexistuje žádný vážný důvod, což ale neznamená, že nejsou zajímavá... Čítať viac

15,79 €

Bežná cena Bežne 16,40 €

Ušetríte 4 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

66 míst, pro jejichž návštěvu nejspíš neexistuje žádný vážný důvod, což ale neznamená, že nejsou zajímavá.

Architekt Adam Gebrian vyrazil se svou ženou Markétou a synem Filipem v roce 2018 na tři měsíce do Barcelony. Filipovi tehdy byly přesně 2 roky a 3 měsíce. To, co tam spolu zažili, je předmětem této knihy. Rozhodně nejde o průvodce historií, či architekturou Barcelony. Není to ani mnohovrstevnatý portrét města. V žádném případě zde nenajdete soupis všech míst stojících za návštěvu. Jedná se o záznam společného soužití především otce a syna v tomto městě a stručný popis míst, na kterých spolu pobývali. Cestovat s malým dítětem je fantastická věc. Jen musíte mít spoustu času a být připraveni na to, že skončíte někde úplně jinde, než jste si na začátku představovali.
Čítať viac
Kúpte spolu
31,51 €
272 strán
Väzba
flexi
Rozmer
134×203 mm
Hmotnosť
372 g
ISBN
9788024271583
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
844267
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Nakladatelství Universum

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

22

Veľa čítam (100+ kníh/rok), milujem cestovanie (od 04/2021 žijeme van life a cestujeme po Európe) a turistiku, mám syna, stále sa niečo učím a baví ma, čo všetko život ponúka. Občas píšem na blog orvokki.sk.

Barbora Štefkovič
24.4.2021
Adama Gebriana nesledujem nijak pravidelne, ale keď narazím na nejaký jeho príspevok či video, rada si ho pozriem/prečítam. Aj z toho mála čo som z jeho tvorby videla ma naučil na verejný priestor pozerať inak. Tomu on dobre rozumie. Keď si to spojím s tým, že jedna z našich prvých zahraničných ciest obytňákom pôjde pravdepodobne do Španielska, nedávne vydanie knihy Tři měsíce v Barceloně ma úprimne potešilo. Nie že by sme chceli stráviť čas zrovna v Barcelone, ale tušila som, že z jeho textu budem čerpať aj pri iných miestach.

A skutočne. Baví ma jeho prístup k architektúre a baví ma, akým spôsobom cestuje s malým dieťaťom. K podobným cestovateľským myšlienkam som sa totiž dopracovala i ja s našim synom, pretože ho na rôzne miesta po svete ťaháme od prvého roka. Cestovanie s dieťaťom vie byť obohacujúce. S ním objavíte úplne iné miesta a tempo.

Naviac knižka na mňa zapôsobila aj v zmysle, že Barcelonu pridávam na viac ako len prejazdové miesto. Našla som si tam mnoho miest, ktoré by som chcela pozorovať. A pri tom sledovať, ako to miesto objavuje náš syn (aktuálne o dva roky starší ako autorov syn Filip, ktorý mal v Barcelone dva roky a tri mesiace).

Ak vás architektúra a urbanizmus nezaujímajú, a ak nemáte deti, možno na vás bude kniha pôsobiť menej zaujímavo. Neviem posúdiť. No ak nad funkčnosťou mesta trochu premýšľate a ak cestujeme/chcete cestvovať s (malým) dieťaťom, táto knižka pre vás bude veľkou inšpiráciou. Dokonca nemusíte ísť ani do Barcelony. Dá vám veľa podnetov vďaka ktorým budete aj hocjaké iné mesto vnímať inak. Budete nad verejným priestorom premýšľať, či už v kontexte detí alebo trávenia voľného času. A koniec koncov, môžete tak objavovať aj svoje (rodné) mesto. Celé ho určite prejdené nemáte, ono sa v čase mení a vyvíja. A vždy si môžete povedať, že pre niekoho z opačnej strany sveta je to atraktívna destinácia.

Pre mňa to bola výborná a podnetná knižka, ktorú síce prečítate pomerne rýchlo, no radi sa k nej vrátite a ešte radšej podľa nej preskúmate Barcelonu, či iné mesto.
Čítať viac

Kúpte spolu
31,51 €

„Pamätaj si so mnou, že človek potrebuje dve veci, aby tú záťaž zvládol, aby dokázal stáť celkom vzpriamene, aby si uchoval žiaru v očiach, elán v srdci, hudbu v krvi - pevný chrbát a slzy.“

Ryby nemajú nohy - Jón Kalman Stefánsson
Ryby nemajú nohy
Jón Kalman Stefánsson