Inšpirácie pre nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile - Jozef Kyselica, Juraj Dolinský, Ján Ďurica
Inšpirácie pre nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile
4,57 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Inšpirácie pre nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile

Božie slovo patrí do života každého kresťana a tým aj do života jeho rodiny. Platí to i pre neúplné rodiny, ktoré často tvoria rozvedené matky so svojimi deťmi. Osobitný význam má Božie slovo v odovzdávaní viery, ktoré býva v takýchto podmienkach...

Čítaj viac

4,57 €

Bežná cena Bežne 4,80 €

Ušetríte 5 %

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Božie slovo patrí do života každého kresťana a tým aj do života jeho rodiny. Platí to i pre neúplné rodiny, ktoré často tvoria rozvedené matky so svojimi deťmi. Osobitný význam má Božie slovo v odovzdávaní viery, ktoré býva v takýchto podmienkach náročnejšie, najmä keď chýba skúsenosť milujúceho a starostlivého otca, ktorý by mohol byť skúsenostným východiskom detí pre vzťah k Bohu Otcovi. V mnohom môže pomôcť práve Sväté písmo, ktoré predstavuje Boha aj ako starostlivú a dobrú matku. V podobnej situácii sa nachádzajú i slobodné matky.

Aj členovia rodín, ktoré vznikli po rozvode platného katolíckeho manželstva novým civilným sobášom, majú ako kresťania povinnosť odovzdávať vieru, i keď sami v niektorých oblastiach nie sú schopní naplno žiť podľa katolíckej viery. Aj v týchto rodinách má mať stabilné miesto spoločná modlitba a čítanie Svätého písma, ktoré sú prostriedkami duchovného rastu a neraz môžu priviesť k náprave iregulárnej situácie prostredníctvom dlhotrvajúceho pokánia a eucharistického pôstu.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
78
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Universitas Tyrnaviensis - Facultas Theologica
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
9788071419495
Naše katalógové číslo
843181
Rozmer
175×250 mm
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Svet je nádherná kniha, ale nemá cenu pre toho, kto nevie čítať.“

Carlo Goldoni