B. J. Harrison Reads Alice in Wonderland (EN) - Lewis Carroll

B. J. Harrison Reads Alice in Wonderland (EN)

Saga Egmont, 2020
Novinka
MP3 na stiahnutie
Vydavateľstvo
Saga Egmont, 2020
Interpret

"Alice's Adventures in Wonderland," also known as "Alice in Wonderland," is a story loved by adults and children alike throughout the world. Alice is a young girl who falls down a rabbit hole, only to find herself in a whole new world filled with speakin

Čítaj viac

8,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

"Alice's Adventures in Wonderland," also known as "Alice in Wonderland," is a story loved by adults and children alike throughout the world. Alice is a young girl who falls down a rabbit hole, only to find herself in a whole new world filled with speaking cats, smoking caterpillars and mad tea parties. This 19th-century novel by Lewis Carroll from has seen countless adaptations on the screen, stage and radio. The Oscar-nominated Disney animation Alice in Wonderland from 1951 is one of its most iconic film adaptations. Rediscover this classic fantasy story as read by B.J. Harrison.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
2:41
Rozmery
9788726574685
Naše katalógové číslo
842307

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

Čítaj viac

„Skončil som kurz rýchločítania a dokázal som prečítať Vojnu a mier za dvadsať minút. Je to o Rusku.“

Woody Allen