B. J. Harrison Reads The Four Just Men (EN) - Edgar Wallace

B. J. Harrison Reads The Four Just Men (EN)

Saga Egmont, 2020
Novinka
MP3 na stiahnutie
Vydavateľstvo
Saga Egmont, 2020
Interpret

"In newspaper-land a dull lie is seldom detected, but an interesting exaggeration drives an unimaginative rival to hysterical denunciations. " When a British politician pushes through a law that will allow political refugees to be sent back to their count

Čítaj viac

8,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

"In newspaper-land a dull lie is seldom detected, but an interesting exaggeration drives an unimaginative rival to hysterical denunciations."When a British politician pushes through a law that will allow political refugees to be sent back to their countries of origin, he becomes the target of the Four Just Men – a group of vigilantes who set out to the punish the people who consider themselves above the law. The British public watch eagerly on the sidelines as they wait to see if the Four Just Men will succeed in assassinating their Foreign Secretary.'The Four Just Men' is the first of a series of excellent and highly entertaining detective thrillers by Edgar Wallace.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
4:24
Rozmery
9788726573886
Naše katalógové číslo
842207

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

Čítaj viac

„Knihy sú pre ľudí tým, čím sú krídla pre vtákov.“

John Ruskin