Kant v Rusku (ne)milovaný - Ondrej Marchevský
Kant v Rusku (ne)milovaný
13,59 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
13,59 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 3 %

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Monografia predstavuje výsledok dlhodobého záujmu o štúdium vybraných ruských reflexií filozofickej tvorby Immanuela Kanta. Poskytuje exkurz do dôležitých historických kontextov výskumu tvorby I. Kanta v ruskom filozofickom a intelektuálnom prostredí. Predstavuje miesto a význam odkazu I. Kanta v procese formovania ruskej filozofie 19. storočia a predovšetkým 20. storočia, hlavne jeho prvých desaťročí. Pre spracovanie danej problematiky je v práci zvolená metodologickú optika pro et contra, ktorá bola vypracovaná na začiatku 90. rokov 20. storočia vydavateľským projektom Ruská cesta: pro et contra.

V obsahovom jadre práca predstavuje konkrétne prejavy týchto reflexií, ktoré sa orientujú na otázky epistemológie, filozofie práva, náboženskej metafyziky, etiky a morálnej filozofie. Prostredníctvom analýzy a komparácie práca ponúka pohľad na osobitosti ruského prístupu k filozofickému i širšie vnímanému tvorivému odkazu I. Kanta. Zároveň naznačuje rad nových otázok a problémov pre rozvoj skúmaní v horizonte budúcnosti.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Hmotnosť
465 g
Rok vydania
2021
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Pavel Mervart
Rozmer
140×205 mm
ISBN
9788074654466
Naše katalógové číslo
841937

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green