Sloboda a diferencia - Marcel Dubovec
Sloboda a diferencia
17,47 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Sloboda a diferencia

Motív slobody u Heideggera v rokoch 1927–1930

Togga, 2021
Vydavateľstvo
Togga, 2021

Počiatkom i koncom všetkej filozofie je sloboda, formuluje F. W. J. Schelling. V duchu tohto hesla sa predkladaná kniha venuje otázke po význame pojmu slobody. Východiskovým bodom k tomuto skúmaniu je podrobne sledovaný Heideggerov motív slobody...

Čítaj viac

17,47 €

Bežná cena Bežne 18,33 €

Ušetríte 5 %

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Počiatkom i koncom všetkej filozofie je sloboda, formuluje F. W. J. Schelling. V duchu tohto hesla sa predkladaná kniha venuje otázke po význame pojmu slobody. Východiskovým bodom k tomuto skúmaniu je podrobne sledovaný Heideggerov motív slobody z rokov 1927 – 1930. Z neho sa ukazuje, že zmysel slobody bazíruje na rozličnosti, ktorá neznamená len rôznosť jej výrazov, ako napr. ten existenciálny, či transcendentálny, ale taktiež jej založenie na pôvodnejšej ontologickej diferencii a jej variácií v zmysle rozličnosti bytia, súcna a sveta. Popri skúmaniu tejto fundamentálnej spojitosti medzi slobodou a diferenciou, je v knihe pojednané vyrovnanie sa s Kantovým pojmom slobody ako spontaneity a autonómie a zároveň sa kladie dôraz na jeden zo súčasných fenomenologických pojmov slobody, a to slobody ako parciálnej kauzality od nemecko­maďarského filozofa L. Tengelyiho.
Čítaj viac
Kúpte spolu
25,47 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
310
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Togga
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
9788074761935
Naše katalógové číslo
840435
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2021

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
25,47 €

„Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica.“

Jorge Luis Borges