Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Španělská chřipka - Harald Salfellner, Vitalis, 2021

20,92 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Španělská chřipka

Příběh pandemie z roku 1918

Právě když se v roce 1918 chýlí ke konci 1. světová válka, nabývá na obrátkách smrtonosná epidemie – pověstná pandemie španělské chřipky. Armáda mrtvých narůstá každým dnem, po... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vitalis, 2021
Počet strán
192

Právě když se v roce 1918 chýlí ke konci 1. světová válka, nabývá na obrátkách smrtonosná epidemie – pověstná pandemie španělské chřipky. Armáda mrtvých narůstá každým dnem, po desetiletích budou epidemiologové mluvit o... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
21,95 €

20,92 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
Španělská chřipka - Harald Salfellner, Vitalis, 2018
Pevná väzba
Čeština, 2018
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Sľub cisárovnej Sisi - Michaela Ella Hajduková, Motýľ, 2023
Španělská chřipka - Harald Salfellner, Vitalis, 2021
20,92 €

Viac o knihe

Právě když se v roce 1918 chýlí ke konci 1. světová válka, nabývá na obrátkách smrtonosná epidemie – pověstná pandemie španělské chřipky. Armáda mrtvých narůstá každým dnem, po desetiletích budou epidemiologové mluvit o 20 až 50, někteří dokonce o 100 milionech obětí chřipky na celém světě.

Bohatě ilustrovaná publikace historika lékařství Haralda Salfellnera tuto epidemii přibližuje v jejích globálních souvislostech a dopadech. Ve 35 kapitolách líčí autor nejasný původ nemoci, průběh jednotlivých vln i klinický obraz obávaných zápalů plic, proti nimž jsou lékaři tehdy prakticky bezmocní. Z nepřeberného množství použitých pramenů zřetelně vystupuje i lidský rozměr pandemie, trýznivé umírání mladých civilistů a vojáků, chroptění umírajících matek s kojenci v náručí. Mezi miliony umírajících je i rakouský malíř Egon Schiele, francouzský básník Guillaume Apollinaire, vrcholný představitel českého výtvarného kubismu Bohumil Kubišta a Frederick Trump – dědeček pozdějšího prezidenta Spojených států. Tisíce lékařů a zdravotních sester podlehnou této smrtelné nemoci při výkonu svého povolání.
Se svými více než 280 vyobrazeními je tato publikace o španělské chřipce nejen první kronikou této epidemie v češtině, nýbrž i fascinující cestou časem na osudová dějiště této největší zdravotní katastrofy v dějinách lidstva.

Toto nové vydání bylo rozšířeno a aktualizováno o srovnání společných rysů a odlišností pandemie španělské chřipky a pandemie COVIDU-19.
Čítať viac
Originálny názov
Die Spanische Grippe. Eine Geschichte der Pandemie von 1918
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
561 g
ISBN
9788072534227
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
840375
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Vitalis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Španělská chřipka - Harald Salfellner, Vitalis, 2021
Zlatá ulička - Harald Salfellner, Vitalis, 2019
33,98 €
Ušetríte 1,67 €

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Eva Guttmanova
Overený nákup
16.12.2021
Španielska charípka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pohľad na celosvetovú pandémiu " Španielskej chrípky" . Postoje bežných ľudí zodpovedné aj nezodpovedné. Postoje lekárov, vojenských hodnostárov, embargo na informácie zo strany štátov vo vojne. Nedôvera ľudí v nariadenia lekárov, odborníkov medicíny, štátu. Snaha o zistenie pôvodu vírusu a dohady niekedy až komické, ale vtedy
na dané podmienky pravdepodobné. Môj záver z tejto knihy je, že vlastne je to podobné ako dneska v postojoch ľudí, zodpovedných a nezodpovedných bežných, ale aj politikov a niektorých lekárov. Iný bol spôsob šírenia po svete - hlavne lodná doprava, ale po krajinách sa roznášal tiež rýchlo, tak ako aj teraz. Ľudia sa zhromažďovali, dokonca protestovali, tak ako aj dneska, ale vtedy to bolo z nevedomosti a dnes asi z mnoho zlých vlastností ľudí. Sme vlastne nepoučiteľní, sledujeme iba osobné záujmy jednotlivcov alebo skupín pár ľudí a ostatný hlúpo nasledujú a potom doplácajú na svoju naivitu. Pritom dnes v čase robotov, by súdny človek čakal od ľudstva viac. Žiaľ história sa opakuje a dopláca na to veľa zodpovedných ľudí aj životom dnes alebo neskôr, lebo následky iných neliečených chorôb sú dôsledkom nezodpovednosti veľkej časti politikov, ich nasledovateľov.
Čítať viac

Kúpte spolu
Španělská chřipka - Harald Salfellner, Vitalis, 2021
Zlatá ulička - Harald Salfellner, Vitalis, 2019
33,98 €
Ušetríte 1,67 €

„Láska je hmla a vzdych ju odveje. Láska je v oku iskra nádeje, ale aj more sĺz - tak čo chceš ešte? Láska je múdre šialenstvo, je z bied pomáhajúci liek, i prudký jed.“

Romeo a Júlia - William Shakespeare, 2006
Romeo a Júlia
William Shakespeare