Deník z Wu-chanu

Zápisky z uzavřeného města

O městě Wu-Chan do začátku letošního roku slyšel jenom málokdo z nás. Dnes ho zná kvůli ohnisku světové pandemie koronaviru snad úplně každý. Co se ve Wu-Chanu dělo po prvních... Čítať viac

Vydavateľstvo
Universum, 2020
352 strán
5 hodín čítania

O městě Wu-Chan do začátku letošního roku slyšel jenom málokdo z nás. Dnes ho zná kvůli ohnisku světové pandemie koronaviru snad úplně každý. Co se ve Wu-Chanu dělo po prvních dnech uzavření města a jak lidé a státní aparát... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

11,21 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

O městě Wu-Chan do začátku letošního roku slyšel jenom málokdo z nás. Dnes ho zná kvůli ohnisku světové pandemie koronaviru snad úplně každý. Co se ve Wu-Chanu dělo po prvních dnech uzavření města a jak lidé a státní aparát na tuto situaci reagovali, najdete v tomto deníku čínské spisovatelky a novinářky Fang Fang. Den po dni nám autorka podrobnou reportáží popisuje život běžného obyvatele města, strach, zmatek, ale i naději, že vše brzy skončí. Přeneste se zpětně do Wu-Chanu, kde začalo to, co se dosud týká nás všech.
Čítať viac
Počet strán
352
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
837951
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Universum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Peter Kocnar
Overený nákup
23.2.2021
Zaujímavá sonda do čínskej reality
Knižku som chcel prečítať "rýchlo", čo dosť dobre nie je možné. Skutočne sa jedná o chronologický denník plný každodenných reálií a tri dni na jeden záťah boli pre mňa tak akurát.
Autorka je profesne spisovateľka a zručným spôsobom ponúka svoju mozaiku udalostí vo Wu-chane z pohľadu človeka "uväzneného" vo svojom byte. Popis neúprosnej reality je prekladaný odkazmi a spomienkami na čínske dejiny, kultúrne pozadie a politiku. Určite to stojí za prečítanie, aj keby Vás priamo riešenie pandémie až tak nezaujímalo.
Čítať viac

„Musí existovať vedecký odôvodnená súvislosť medzi pôvabom človeka a jeho nezmyselným správaním. “

Krásny omyl - Vi Keeland, 2019
Krásny omyl
Vi Keeland