Knihy
E-knihy

Příštích sto let

Předpověď pro jednadvacáté století

Dokořán, 2010
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Dokořán, 2010
Edícia
Aliter

Zakladatel soukromé zpravodajské agentury Strategic Forecasting předpovídá celosvětový politický vývoj pro 21. století. Autor ve svých prognózách vychází z mnoha čitelných současných trendů, geopolitických zájmů významných států...

Čítaj viac

16,54 €

Bežná cena Bežne 17,16 €

Ušetríte 4%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zakladatel soukromé zpravodajské agentury Strategic Forecasting předpovídá celosvětový politický vývoj pro 21. století. Autor ve svých prognózách vychází z mnoha čitelných současných trendů, geopolitických zájmů významných států, jejich silných stránek i slabin, a dovádí je do logických důsledků. Poutavě a přístupně extrapoluje politický, sociální i kulturní vývoj současných i budoucích světových mocností a předpovídá, že přesun mocenských center a s ním spojený úpadek americké nadvlády jsou v nadcházejícím století nevyhnutelnou věcí. Vyhneme se přitom rozpoutání celosvětové války?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Příštích sto let - George Friedman
Dve mince nádeje - Jana Pronská
26,69 €
Ušetríte 2,37 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
323
Hmotnosť
456 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Dokořán
Rozmer
135×207 mm
ISBN
9788025702383
Naše katalógové číslo
83753

Čo si myslíme my

G. Friedman sa v tejto publikácii usiluje načrtnúť vývoj na základe geopolitických zákonitostí a na základe ľudského správania. Je zakladateľom a šéfom inštitútu Stategického prognózovania, takže plne povolaný na to, aby sa pokúsil ukázať nám, ako može nás svet vyzerať najbližších sto rokov.
Na začiatku 20. storočia by nikto neveril, že budú dve veľké svetové vojny, že Spojené štáty americké sa dostanú na vrchol moci a takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Zdravý rozum nám bráni predstaviť si takéto zmeny, lebo sme zameraný na blízku budúcnosť a stav, ktorý aktuálne poznáme.
Takže akokoľvek absurdné by sa nám mohli zdať predpovede G. Friedmana, nie sú nepravdepodobné. Detaily samozrejme nemôžeme poznať, ale určité tendencie môžeme vidieť.
Čo do obsahu je kniha zaujímavá pre čitateľa, ktorý sa zaujíma o históriu, politiku a moc, geopolitické diania a svetové trendy. Čo sa formy týka, autor sa mnohokrát opakuje a používa úplne rovnaké vety a formulácie, takže kniha by mohla byť pokojne o päťdesiat strán kratšia.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

4 hodnotenia

1
1
2
0
0

Milan
20.3.2018
Pre mňa osobne sklamanie. Autor viac krát opakuje čo už bolo napísané a ku koncu knihy som mal vyslovene pocit chaosu. Keď sa skáče z témy na tému bez jasnej línie ... čakal som lepšiu knihu
Čítaj viac
Josef E d e r
29.9.2015
Prognózy vývoje světa v blízké budoucnosti
Celkem čtivá pro zájemce o světové dění a chování velmocí v blízké budoucnosti.Autor vychází z chování států v minulosti a jejich možný stav v blízké budoucnosti...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Příštích sto let - George Friedman
Dve mince nádeje - Jana Pronská
26,69 €
Ušetríte 2,37 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth