Vianoce
Život národa je večný/Sto rokov od Trianonu 1920 - 2020 - Ján Gábor, Ferdinand Vrábel
Život národa je večný/Sto rokov od Trianonu 1920 - 2020

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Život národa je večný/Sto rokov od Trianonu 1920 - 2020

Mimoriadne aktuálna publikácia dvoch autorov (diplomata a historika) prináša reflexiu podstatných aspektov slovensko-maďarských vzťahov za ostatných sto rokov. Počnúc analýzou... Čítať viac

Vydavateľstvo
Perfekt, 2020
Počet strán
224

Mimoriadne aktuálna publikácia dvoch autorov (diplomata a historika) prináša reflexiu podstatných aspektov slovensko-maďarských vzťahov za ostatných sto rokov. Počnúc analýzou mierovej zmluvy z Trianonu – zhodnotením významných... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Dočasne vypredané,
opäť bude 19. 12. 2022

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Mimoriadne aktuálna publikácia dvoch autorov (diplomata a historika) prináša reflexiu podstatných aspektov slovensko-maďarských vzťahov za ostatných sto rokov. Počnúc analýzou mierovej zmluvy z Trianonu – zhodnotením významných historických, politických a právnych skutočností v relevantných súvislostiach a nekončiac snahou načrtnúť možnú prognózu ďalšieho vývoja. Ambíciou knihy je ponúknuť čitateľovi hlbšiu sondu do témy a priblížiť skutočnú politiku Maďarska voči regiónu strednej Európy.
Čítať viac
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×245 mm
Hmotnosť
803 g
ISBN
9788082260079
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
837487
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Perfekt
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11
16.12.2021
Neznámy Trianon
Dôstojné dielo a dokonalá práca autorov supluje trestuhodné zanedbanie povinnosti "našich" historikov, ktorí možno cieľavedome zľahčujú otázku suverenity Slovenska voči Maďarsku. Kým naše školstvo mlčí, susedia si na Trianone postavili zahraničnú politiku. Kým každý Maďar túži po územnej celistvosti s pred storočia a dodnes pokladá Maďarsko za ekvivalent Uhorska, bežný Slovák nemá ani potuchy o čo ide. To považujem za nebezpečnú politiku založenú na falošnej veľkorysosti z našej strany. Politika založená na nevedomosti priviedla našu menšinu v Maďarsku k zániku oproti tomu stále väčšie požiadavky z druhej strany hranice vybojovali pre svoju menšinu nadštandard nie len v školstve, ale aj v politike a to nie raz aj na úkor väčšiny.
Kniha "Sto rokov od Trianonu" zrozumiteľným jazykom objasňuje čo sa vo francúzskom zámku v roku 1920 udialo a k čomu sa oba subjekty zaviazali. Autori nezanedbali ani porovnanie plnenia záväzkov. Preto by nemala chýbať v knižnici každého zodpovedného občana nášho štátu bez rozdielu jeho koreňov. Rovnako by mal byť "Trianon" rozsiahlou súčasťou učebných osnov v našich, ale aj menšinových učebniciach! Naša diplomacia by mala okamžite objasňovať svojim medzinárodným partnerom rozdiel medzi Maďarskom a Uhorskom a trvať na plnení už sto rokov ignorovaných záväzkoch.
Čítať viac
Peter Ivánek
23.5.2022
Výborne napísané. Len kde sú predstavitelia štátu, ktorým by toto ležalo na srdci a mysli ? Máme slobodné voľby, ale čo sme zvolili ? Z čoho máme vyberať ? Je to bieda. Čítať viac
Ján Ciklamini Ing.
13.3.2021
Kniha "Sto rokov od Trianonu"
Mimoriadne aktuálna publikácia. Málokto si dnes uvedomuje, že uplynutím 100 rokov od platnosti Trianonu prestávajú platiť, resp. strácajú platnosť všetky súvisiace zmluvy, všetky právne akty sú nulitné !
Maďarský tlak na našu suverenitu narastá veľmi sofistikovane a bude rásť aj naďalej. Maďari si potichu pripravujú situáciu na vyhlásenie, najprv autonómie a neskôr na pričlenenie vytipovaných území referendom /najprv dvojité občianstvo, školstvo, kultúra, infraštruktúra... /.
A my im v tom nijako nebránime, ešte ich skôr podporujeme. Vedieme medzi sebou žabo - myšie vojny a nevážime si ani trochu tej slobody, ktorú nám vyčlenili "mocní" tohto sveta.
Výsledkom globálneho vplyvu liberálno - fašistických ideológií sú "preformátované" mozgy naši mladých generácií.
A to je veľmi, veľmi zle. Situácia sa stane pre našu mladú republiku mimoriadne nebezpečnou po rozpade EÚ.
Všetci čakáme na " JALTU 2 ", ktorá rozhodne o osude nášho, tak ťažko skúšaného, malého slovanského národa.
Mám 71 rokov, som národovec, rodák z Turca a veľmi, veľmi ťažko píšem tieto riadky. Asi náš národ slovenský ešte stále nedozrel na svoju štátnosť a to znamená len jedno - našu porobu. Ako "kollárovec", vidím záchranu SLOVANOV len v našom bratskom ruskom národe. Inej cesty pre nás niet.
Ing. Ján Ciklamini st.
Malý Čepčín, dňa 13.3.2021
Čítať viac
Maria
23.5.2022
Nuž, tento komentár nezostarol dobre. Čítať viac

Čítať viac

„Človek je bohatý v pomere k počtu vecí, ktoré si môže dovoliť opustiť.“

Walden - Henry David Thoreau
Walden
Henry David Thoreau