Ako nájsť vraha

Príručka pre dobré dievčatá

Detektívny príbeh plný nečakaných odhalení a temných tajomstiev obyvateľov jedného mestečka, kde posvietiť si na staré hriechy môže znamenať vystaviť seba aj svojich blízkych... Čítať viac

4,8 91 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
432 strán
6 hodín čítania

Detektívny príbeh plný nečakaných odhalení a temných tajomstiev obyvateľov jedného mestečka, kde posvietiť si na staré hriechy môže znamenať vystaviť seba aj svojich blízkych smrteľnému nebezpečenstvu... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Návod na vraždu pro hodné holky - Holly Jackson
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

15,67 €


A Good Girl's Guide to Murder - Holly Jackson
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2019
Ihneď na stiahnutie

6,29 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Detektívny príbeh plný nečakaných odhalení a temných tajomstiev obyvateľov jedného mestečka, kde posvietiť si na staré hriechy môže znamenať vystaviť seba aj svojich blízkych smrteľnému nebezpečenstvu.

Pippa Fitz-Amobiová vyrastala v malom mestečku, ktorým pred piatimi rokmi otriasla vražda stredoškoláčky Andie Bellovej.
Prípad bol uzavretý - spravil to jej priateľ Sal Singh. Polícia to vie, každý v meste to vie. Sám Sal sa predsa priznal - predtým, než si siahol na život.

Pippa si však jeho vinou nie je zďaleka taká istá, a preto sa rozhodne vo svojom školskom projekte pátrať na vlastnú päsť. Vďaka svojej tvrdohlavosti čoskoro zistí, že Andie skrývala minimálne toľko tajomstiev, koľko ľudí by mohlo mať záujem na jej zmiznutí. Mohol by byť Sal skutočne nevinný? Ak áno, ako nájsť skutočného vraha?
Čítať viac
Originálny názov
A Good Girl's Guide to Murder
Počet strán
432
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
830253
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

91 hodnotení

50
10
4
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

3

Som obyčajné dievča ,ktoré si nevie predstaviť život bez umenia všetkého typu.

Tereza Hradiská
24.11.2022
Prekvapivý záver
Som typ človeka, ktorý bol vychovaní k tomu, aby som nerobila žiadne problémy, a ak aj tak, aby boli minimálne. Avšak ak čítate knihy tak v knihách nájdete hrdinky, ktoré sú drzé, inteligentné, krásne a samozrejme nevadí im podstúpiť nejaké to riziko či problém. Avšak jedného dňa ma to prestalo baviť, vytiahlo som notebook, zapla uja googla a začala hľadať. A našla som túto knihu s hrdinkou, ktorá je reálna. A dôležité je to, že, ako nerd sa viem do nej vžiť. Vyštrovanie záhady je iba plus. A musím priznať, že zápletka ma ani tak neprekvapila, ale ten koniec... ten za to stál. Čítať viac
3
26.9.2022
Ako nájsť vraha
Naj detektívka!!!
Ja detektívky veľmi nečítam, ale táto má celkom zaujala takže som si ju prečítala. Bolo to napínavé, úplne ma to vtiahlo do deja a veľmi som si to obľúbila. Obdivujem Pip, ktorá vedela logicky uvažovať a spravila ďalší krok aj keď nemala skoro žiadne informácie. Knihu som prečítala za jeden deň a už sa veľmi teším na pokračovanie. A ten zvrat na konci... skrátka, nebudete sa nudiť ;?).
Čítať viac
4
19.9.2022
Kniha,v ktorej som si obľúbila hlavnú hrdinku
Pozitívne recenzie a odporúčania na túto knihu sledujem už od minulého roku a tak som sa rozhodla konečne si ju prečítať aj ja.
Young adult a detektívka - možno nezvyčajná kombinácia ale o to lepší výsledok.

Stredoškoláčka Pippa sa pod zásterkou školského projektu rozhodne vyriešiť vraždu najpopulárnejšej teenegerky v škole - Andie. Podľa polície ju zavraždil jej priateľ Sal,ktorý neuniesol vinu a následne spáchal samovraždu. Ona ale verí v jeho nevinu a rozhodne sa očistiť jeho meno.Spolu s jeho bratom Ravim tak vytvoria dokonalú dvojku a pustia sa do vyšetrovania.
Zápletka v tomto príbehu funguje skvelo a aj napriek mojim tipom som až do konca netušila kto je vrah. Alebo žiadny vrah neexistuje a Andie stále žije?

Kniha má ďalšie dve pokračovania a ja sa už teraz teším na Pippu,pretože to rozumné a húževnaté dievča som si fakt obľúbila.
Čítať viac
1
6.9.2022
Recenzia Ako nájsť vraha
Po prečítaní knihy Ako nájsť vraha chápem, prečo okolo nej vznikol taky ošiaľ. Pretože táto kniha si zaslúžili vašu pozornosť pokiaľ milujte YA knihy s detektivnou zápletkou.

Pippa Fitz-Amobiová žije v meste, ktorým pred piatimi rokmi otriasla vražda stredoškoláčky Andie Bellovej. Všetci si myslia, že to spravil jej priateľ Sal Singh, ale Pippa si tým není istá. Preto sa na vlastnú päsť púšťa do pátrania.

Prvé čo ma nalakalo na príbeh, bola krásna obálka a nielen to vnútro knihy tvorí nespočetne veľa detailov, ktoré mi spríjemnili dej a boli úžasné.

Táto kniha sa ťažko odkladala. Zaujala ma hneď od začiatku, nemala žiadne miesta, ktoré by ma nudili. A to, že bola napísaná v tretej osobe som ani nevnímala, keďže mne sa vtedy knihy väčšinou ťažšie čítajú.

Pip som si nesmierne obľúbila, jej tvrdohlavá povaha a jej nebojácnosť si ma získali. Celú dobu som v ňu verila a dúfala, že je na správnej stope.

Ravi bol tiež super, ale nemal to po tej vražde najľahšie, takže mi ho väčšinu času bolo ľúto. No jeho spoločne momenty s Pip boli úžasné, pretože Ravimu verila a nerobila si zbytočne predsudky.

I keď je príbeh pre mladších čitateľov, verím, že by sa páčil aj tím starším.

Príbeh bol dosť zamotaný, takže som podozrievala skoro každého. Malé mesto Little Kiltone skrývalo veľa tajomstiev, ktoré su šokujúce a budú vás poháňať v čítaní.

Knihe nechýbajú falošné stopy, zvraty a odhalenia, z ktorých vám bude vybuchovať mozog. Ja osobne som veľmi rada, že som po knihe siahla, pretože pre mňa bola veľkým prekvapením, na ktoré len tak nezabudnem.

Záver sa celý zvrtol, bol nečakaný a síce som vraha neodhalila správne, bola som hrdá na Pippu za to, čo všetko v tomto príbehu dokázala a aká je múdra.

Určite sa musím pustiť aj do pokračovania, pretože s našimi postavami, by som sa nedokázala rozlúčiť a už teraz mi chýbajú.
Čítať viac
2

Som obyčajné dievča s knihomoľskou dušou, ktorá počas krušných chvíľ siahne po dobrej knihe, najlepšie po takej, ktorá jej vyčarí úsmev na tvári či dokonca zasnený pohľad.

Lulee Losak
26.6.2022
Jedným slovom - Nečakané
Doslova a do písmena - nečakané viac ako dosť.
Síce vás možno teraz sklamem, no knihu mám vypožičanú od mojej sestry, takže nie je v mojom vlastníctve. Priznám sa vám - všetko je lepšie ako spojlovanie toho kľúčového - vraha som tým pádom prostredníctvom nej poznala už na začiatku knihy a nejako extra som sa do pátrania nedokázala vcítiť. No po pár kapitolách - nemyslite si, je ich požehnane - som začala odhaľovať rôzne tajomstvá, moje predpoklady na mnohé udalosti a aj na to, ktorá postava bude klamať a ktorá nie.
Podstata príbehu je dokonalá, všetko šlo postupne a Pipine produkčné záznamy všetko rozuzľovali.

Čo by to bolo za knihu, ak by ste v nej nenašli postavy, ktoré sú vám sympatické a ktoré naopak nehrajú podľa vašej stratégie.
No a ja ako najväčší romantik som sa rozplývala v každom okamihu - čo je presne sto milisekúnd :) - pri ktorom bol v úlohe brat zavraždeného s menom Ravi, ktorý bol spolu s Pip skvelá pátracia dvojka.

A vrah - vlastne “ovia” - je -“sú” -prekvapivý - “í” -
Jednoznačne túto knihu musíte prečítať, i keď nástraha strachu prejsť v noci na toaletu je vysoko pravdepodobná.

Budete spokojní, to vám zaručujem.

Vlastne žiadam martinus o viac takýchto Young Adult detektívok na takýto štýl :)
Čítať viac
6
23.5.2022
Skvelá YA detektívka
Aj napriek tomu, že knihy napísané v tretej osobe mi idú proti srsti, povedala som si, že s touto knihou to skúsim prekonať a musím uznať, že to vyšlo. To rozprávanie v prvej osobe by pre mňa to dejové napätie ešte viac umocnilo, no aj napriek tomu som si knihu veľmi užila. Spolu s Pippou som uvažovala nad podozrivými, motívmi, prepojeniami a rôznymi teóriami. Čítať viac

Ahoj:) Mojím koníčkom je čítanie. Je to dokonale upokojujúce ale aj tak mám najväčšiu radosť vtedy ak nájdem nové zaujímavé knihy, ktoré ma budú aj baviť. Do mojej malej knižnice sa dostali fakt super knihy za ktoré som vďačná že som ich mohla vlastniť a čítať aj ja z tých mnohých knihomoľov.

Fabiana Dudorová
16.5.2022
Dokonalosť s veľkým D
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Úprimne ani neviem ako opýsať moje pocity z tejto knihy slovami. Je to dokonalosť. Celý príbeh je napísaný v napätí a neviete sa dočkať konca kedy zistíte pravdu o ktorej ste celú dobu čítali, o ktorej ste celú dobu premýšľali. Hlavná hrdinka je úplne úžasná. Všetky produkčné zápisy ktoré zapisovala, všetky jej poznatky a všetky jej nové myšlienky sú dokonale opísané a neuveriteľne znázornené cez celý dej. Som veľmi rada že som túto knihu mohla mať a mohla čítať :) <3 ( Koniec bude šokujúci a nebude veriť tomu čo čítate. Vlastne na začiatku ani nebudete tušiť že pravý TÍ ľudia to boli ktorí to celé spravili. Na začiatku sú fakt neviní.) Čítať viac

Čítať viac

„Človek je bohatý v pomere k počtu vecí, ktoré si môže dovoliť opustiť.“

Walden - Henry David Thoreau
Walden
Henry David Thoreau