Neobyčejný čtenář - Alan Bennett
Neobyčejný čtenář
4,93 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
4,93 €

Bežná cena Bežne 5,17 €

Ušetríte 5 %

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Novela Neobyčejný čtenář (The Uncommon Reader) oceňovaného britského dramatika Alana Bennetta začíná popisem neobvyklé situace, kdy královna, když náhodou zabloudila do pojízdné knihovny, zaparkované poblíž Buckinghamského paláce, pocítí náhlé nutkání vypůjčit si knihu. Nemá však samozřejmě nejmenší tušení, že toto jako mávnutí motýlích křídel nevinné rozhodnutí přinese nedozírné následky. Jak si totiž s pomocí Normana, mladíka pracujícího v královské kuchyni, z knihovny začne půjčovat vše, klasiky počínaje a Jeanem Genetem konče, brzy pod vlivem četby začne měnit své názory, pochybovat o zavedeném světovém řádu a své roli jakožto královny. Jelikož její prapodivná vášeň nezůstane ušetřena pozornosti pracovníků paláce či jejího chotě, brzy povede k jistým velmi humorným událostem, které navždy ovlivní celou zemi.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Uncommon Reader
Počet strán
1282-3 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
120×170 mm
Hmotnosť
164 g
ISBN
9788074380112
Rok vydania
2010
Naše katalógové číslo
82939
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Dybbuk
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,3 / 5

6 hodnotení

0
3
2
1
0

10

Obdivujem ľudskú jedinečnosť, priateľov, humor, logiku, prírodu, psychológiu, filozofiu, chvíle úžasu a obdivu a chvíle, keď všetko funguje. Čiže život a všetko, čo život podporuje. Knihy fungujú vždy, takže sú na popredných miestach, aj keď správny výber je dôležitý. Naučila som sa (pracne) zlé knihy odhadzovať / nedočítať, lebo je to nielen strata času, ale niekedy aj ublíženie na zdraví. Ak natrafím na dobrého autora, mám tendenciu prečítať všetko, čo je od neho dostupné, no keď sa to minie, hľadám ďalšieho, VŽDY sa nájde. Ľudia vravia, že som tvorivá. Dominantným kritériom môjho záujmu je pravdivosť, lebo z pravdy plynie množstvo príjemných vecí ako dobro, krása a duchaplnosť. Horrory nemusím. Z Martinusu mám najmenej stovku kníh, preto odporúčam, zoženiete tu toho naozaj veľa bez behania po mnohých obchodoch.

Eva Valašťanová
6.10.2020
dobrý námet
Overený nákup
útla knižočka, je to také "anglické", čo do rozsahu sa asi z toho námetu nedalo viac vytĺcť. Námet je milo prekvapivý a dej sa odvíja ľahko, človek má pocit že "tam je" a jasne všetko vidí. Názov knihy vo mne vyvolával očakávanie, že knižka vyústi do nejakej pointy, záver však vyznieva skôr ako správa z Televíznych novín; skrátka nás informuje...pointa??? No, možno nebola úmyslom. Neľutujem ani čas, ani peniaze, ale druhýkrát už nebudem čítať, čas je drahocenný. Čítaj viac

Čítaj viac

„Čím väčšmi autorovi dochádza dych, tým sú jeho vety nie kratšie, ale dlhšie.“

John Steinbeck