Nespútaná

Kniha Nespútaná je plná citu aj nespútane veselá, nežná aj pôsobivá. Je intímnou spoveďou a zároveň aktivizujúcim budíčkom. Prináša príbeh ženy, ktorá pochopila, že čím sme... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2020
320 strán
4-5 hodín čítania

Kniha Nespútaná je plná citu aj nespútane veselá, nežná aj pôsobivá. Je intímnou spoveďou a zároveň aktivizujúcim budíčkom. Prináša príbeh ženy, ktorá pochopila, že čím sme odvážnejšie, tým viac šťastia budeme mať... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Nespoutaná - Glennon Doyle, Via, 2021
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

14,91 €


Untamed - Glennon Doyle, Ebury Publishing, 2020
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2020
Ihneď na stiahnutie

11,99 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Ako nájsť samú seba.
Každá z nás nosí v sebe túžbu. Veľmi sa snažíme, aby sme boli dobré: dobré partnerky, dcéry, matky, zamestnankyne a kamarátky. Dúfame, že vďaka tomu budeme plné života. Namiesto toho sme unavené, zaseknuté, preťažené alebo nám je všetko jedno. Pri pohľade na svoj život nám napadne: Nečakali sme niečo krajšie? Otázku rýchlo umlčíme, vravíme si, že máme byť vďačné, a nespokojnosť tajíme samy pred sebou.

Glennon Doyleová bola nespokojná celé roky. Potom sa však počas prednášky na konferencii zahľadela na ženu v miestnosti a zamilovala sa. Jej myseľ zaplavili tri slová: To je ona! Glennon si myslela, že tie slová jej čosi vnuklo. Potom si uvedomila, že sa vynorili z jej vnútra. Bol to jej vlastný hlas – ten, ktorý pochovala pod rokmi otupujúcich závislostí. Bol to hlas dievčaťa, ktorým bola pred tým, než jej svet povedal, kým má byť. Glennon sa rozhodla, že už samu seba nezradí a nebude sa snažiť vyhovieť celému svetu. Prestala byť dobrá a získala slobodu. Prestala sa snažiť všetkým vyhovieť a začala žiť.

Kniha Nespútaná je plná citu aj nespútane veselá, nežná aj pôsobivá. Je intímnou spoveďou a zároveň aktivizujúcim budíčkom. Prináša príbeh ženy, ktorá pochopila, že zodpovedná matka nie je tá, čo kvôli svojim deťom pomaly umiera, ale tá, ktorá im ukáže, ako plnohodnotne žiť. Príbeh, ako sa vyrovnala s rozvodom, ako si budovala novú, zmiešanú rodinu a ako si uvedomila, že nejednotnosť či celistvosť rodiny nezávisí od jej štruktúry, ale od schopnosti každého jej člena prispieť k nej svojím plnohodnotným ja. A nakoniec je to príbeh o tom, ako každá z nás môže začať sama sebe natoľko dôverovať, aby si stanovila hranice, prijala svoje telo, vzdala hold svojmu hnevu a bôľu, oslobodila svoje najautentickejšie, najnespútanejšie inštinkty a stala sa ženou, ktorá sa konečne môže na seba pozrieť a povedať si: To som ja! Nespútaná nám ukazuje, ako byť odvážnou. Glennon trvá na tom, že čím sme odvážnejšie, tým viac šťastia budeme mať.
Čítať viac
Originálny názov
Untamed
Počet strán
320
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
828861
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,1 / 5

14 hodnotení

2
3
5
2
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

15.11.2021
Reese Witherspoon z ní byla zcela unešená, tak jsem si říkala hmmm, tak to asi bude skvělý.

A nebylo. Ne nebylo. Jako, první polovina se mi líbila. Pronikali jsme do autorčina světa a ona se zcela odhalila a nechala nás nahlédnout do svého nitra, pocitů, životních zkušeností a podávala to i vtipnou formou a velice fajn myšlenkami. V půlce přisel zlom a najednou jsem měla pocit, že mě autorka chytila do svých drápů a drží a mačká a cpe mi do hlavy feminismus a LGBT a jede až na dřeň a jen její názor je ten správný atd. Upřímně, pro mě je to průměrná knížka na kterou za pár týdnů zapomenu. A lehce nechápu to celosvětové šílenství.
Čítať viac
3

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
7.11.2021
V této knize najdeme intimní zpověď autorky a zároveň nám ukazuje cestu, jak plnohodnotně žít. Radí, jak přijmout své tělo i negativní emoce. Ale hlavně, jak se vyprostit ze „zajetí“ a stát se nespoutanou. Tato kniha obletěla svět, prodalo se ji už více jak dva miliony výtisků a oslovila takové ženy, jako je třeba Adele nebo Reese Witherspoon.

Já jsem se do knihy okamžitě ponořila. Je dojemná a opravdu intimní. Donutí nás zamyslet se nad vlastním životem. Žijeme opravdu tak, jak chceme? Nebo se řídíme obecnými pravidly a normami? Jde to všechno změnit? Kapitoly jsou krátké a daly by se proletět za dva večery, avšak já jsem nehltala jednu za druhou, ale nechala si je rozležet v hlavě a uvědomovala si, jak je to v mém životě.

Kniha mapuje opravdu široký záběr témat: je o mateřství, lásce, o sobě, o pocitech, o charitě, o rasismu, sexuální orientaci, náboženství, depresi, o závislosti…. Samozřejmě se nenajdete ve všech těchto částech, ale určitě někde potkáte i svůj život a své pocity. Je zde navíc spousty metafor, přirovnání a silných myšlenek, které jsem si opravdu užívala.

Je to knížka, která Vám může otevřít oči, nakopnout Vás, motivovat. Z Glennon se stane Vaše kamarádka a vy se ke knize budete rády vracet. Dokázala uchopit svůj život a sepsat ho tak, aby nás nasměrovala na lepší cestu. Je mi jasné, že pokud budu potřebovat povzbudit, tak se ke knížce vrátím.

První polovina knihy si mě opravdu získala, ale musím říct, že druhá část už mě tak nebavila. Bylo zde hodně věcí o rasismu a náboženství, které si myslím, že se v Americe stále prožívají jinak než u nás, a tak mě to tak nepohltilo. Ale i přesto si mě kniha získala a já si z ní odnesla mnoho impulsů k zamyšlení.

Určitě je potřeba číst knihu ve správném rozpoložení a být otevřená novým možnostem a změnám a myslím si, že kniha předá více zkušenějším ženám.

Tak co ty? Budeš nespoutanou?
Čítať viac
4.11.2021
Veľmi intenzívny zážitok!
Už dlho sa mi nestalo, že by ma nejaká kniha naraz očarila, prefackala, uchvátila, otvorila mi oči, dojala, rozosmiala aj rozplakala. A už vôbec nie motivačná, pretože motivačné knihy ja nečítam. Ibaže Nespoutaná nie je iba taká obyčajná motivačná kniha. Čítanie tohto neskutočne osobného, úprimného a dôležitého textu je ako posedenie na káve s autorkou. Bol to veľmi osobný a intímny rozhovor medzi mnou a ňou, rozhovor o témach, o ktorých sa mnohým ľuďom hovorí ťažko.

Rozoberali sme spolu rozpad manželstva, sebalásku, hľadanie vlastnej identity, rodičovstvo, lásku vo všetkých podobách, diskrimináciu, nenávisť voči LGBTQIA komunite, duševné poruchy (poruchy príjmu potravy, depresie a úzkosti) zakorenený rasizmus, antifeminizmus, náboženstvo, vieru, duchovno a mnoho iných, nemenej dôležitých tém.

Ak budete čítať túto knihu, pochopíte, že autorke život neraz hodil polená pod nohy, no ona sa ich nielenže naučila prekročiť, ale ich aj skrotiť a tento návod odovzdať ďalej. Naučila sa čerpať z vlastnej bolesti, komunikovať so svojím vyšším ja a podarilo sa jej, napriek tažkej minulosti (v ktorej bojovala s poruchou príjmu potravy a so závislosťou na drogách a alkohole) a diagnostikovanej klinickej depresii a úzkosti, stať sa motivačnou rečníčkou, ktorá inšpiruje celý svet, a sakra skvelou!

Nespoutaná je výnimočná kniha, ktorá dokáže meniť životy. Meniť pohľady na svet. Ktorá preberá témy, ktoré sú možno pre niekoho už za hranicou únosnosti, no autorka ich rozoberá s takou krutou a zároveň krehkou úprimnosťou, tak narovinu, že ju pochopíte a budete chcieť viac. Neskutočne som si knihu zamilovala. Neskutočne som sa v nej našla. Chcem viac.

Je to kniha najmä o ženách a pre ženy, ale ja ju odporúčam všetkým. Som si istá, že zapôsobí na každého, kto sa niekedy zamýšľal sám nad sebou a nad všetkými "chorobami" dnešného sveta. Navyše, kapitola Kluci bola jedna z najsilnejších kapitol, aké som v živote čítala. Čítanie tejto knihy bol pre mňa jeden obrovský intenzívny zážitok!
Čítať viac
Alena
Neoverený nákup
29.4.2021
Slovensky preklad je velmi slaby
Knihu som citala v slovenskom aj anglickom jazyku, a zial slovensky preklad je velmi slaby a casto krat neprinasa potrebnu hlbku, ktoru ma kniha v anglictine. Nie je to absolutne klasicka biografia, ale ti, co poznaju Glennon a citali jej predchadzajuce knihy, tak chapu naslednost. Ostatni by pravdepodobne mali zacat s Love Warrior. Čítať viac
Katarina Orszaghova
Neoverený nákup
13.3.2021
Katarina G.
Kniha vôbec nesplnila moje očakávania.Tiez som čakala uceleny zivotopis, no pôsobí to na mňa chaoticky. Kniha ma vôbec nenadchla , musela som aj preskakovat strany a nútiť sa to dočítať, uz keď som si ju kupila . Nájdeme tam sice aj poučné pasaze na zamyslenie. Takze skôr ju treba čítať len pasazovo led mame náladu, ale určite to nie je kniha, ktorá by ma nútila hltavo citat. Čítať viac
13.1.2021
Nesplnila moje očakávanie. Myslela som si ,ako sa to už spomína v recenziách nižšie , že to bude na štýl životopisu. Autorka v sebe nepoprie rečníčku a duchovnú líderku. Mne osobne táto literatúra nesadla, musela som preskakovať strany a nakoniec som knihu nedočítala. Čítať viac
4.1.2021
Suhlasim s predoslou recenziou a tiez som si myslela, ze pojde o pribeh ale su to skor kratke pribehy na zamyslenie, ktoré si mozete dat pred spanim alebo ak mate chut sa zamysliet a ste v transformacnej faze. V niektorych je citit americky styl a patos ale v niektorych naopak su spominane sucasne problemy americkej spolocnosti a kriticky pohlad autorky. Vo vseobecnosti kazdy si moze z knihy zobrat co mu je blizke a odporucala by som knihu hlavne matkam a zenam, ktoré si idu zalozit rodinu. Čítať viac
1.1.2021
Skôr motivačná literatúra
No pravdupovediac som mala iné očakávania od tejto knihy. Myslela som si, že to bude čítanie na štýl Vzdelanej, len že tu sa nebudú chystať zaváraniny na koniec sveta, ale budem čítať celistvý príbeh o žene, ktorá našla skutočnú lásku a odvahu žiť tak, ako naozaj chce až po niekoľkých rokoch manželstva a troch deťoch. Myslela som, že kúsok po kúsku budem odhaľovať mozaiku jej života, kde si prešla naozaj celou škálou problémov, ktoré by nechcel nikto z nás zažiť. No táto kniha nie je taká. Ide skôr, povedala by som, o motivačnú literatúru, kde si v krátkych kapitolách Glennon vyberala príhody, mini epizódky alebo aj veľmi dôležité okamihy svojho života a dôkladne ich rozoberala. Raz sa dotkla nevery, raz okamihu, ako zbadala prvý krát svoju budúcu manželku, veľa priestoru venovala svojim deťom a aj všeobecne problémom, ktoré trápia túto spoločnosť. Kniha nesie množstvo krásnych úvah a myšlienok a veruže som sa nad niektorými aj pozastavila a povedala: a odteraz aj ja na to pôjdem takto, alebo toto naučím aj svoje deti, no boli tam aj pasáže, s ktorými som až tak stotožnená nebola, vtedy mi prišla Glennon ako až premotivovaná feministka, niekedy je menej viac. Čiže kto má rád tento typ literatúry, príde si na svoje. Ja takéto knihy nečítam často a ak, tak musím byť na tú knihu naladená a pripravená. Toto mi teraz až tak nesadlo, lebo som motivačnú knihu čítať nechcela, chcela som dychberúci príbeh, takže trošku ľutujem, že som si radšej nekúpila nového Fitzeka. Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Všetci sme rovnakí rôznym spôsobom.“

Chyžná - Nita Prose, 2022
Chyžná
Nita Prose