Decembrový dar

Jane sa vzdala pokusov o lásku. Síce ako novinárka odhalila škandál roka, no v práci sa už mesiac vyhýba Simonovi, ktorý sa s ňou rozišiel. Blížia sa Vianoce, zatiaľ čo jej... Čítať viac

4,4 67 hodnotení
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2020
272 strán
4-5 hodín čítania

Jane sa vzdala pokusov o lásku. Síce ako novinárka odhalila škandál roka, no v práci sa už mesiac vyhýba Simonovi, ktorý sa s ňou rozišiel. Blížia sa Vianoce, zatiaľ čo jej srdce má pred sebou dlhú cestu k uzdraveniu... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Alka Joshi: Parfumérka z Paríža. Tatran, 2023

Viac o e-knihe

Jane sa vzdala pokusov o lásku. Síce ako novinárka odhalila škandál roka, no v práci sa už mesiac vyhýba Simonovi, ktorý sa s ňou rozišiel. Blížia sa Vianoce, zatiaľ čo jej srdce má pred sebou dlhú cestu k uzdraveniu. Janina šéfka potrebuje vyslať niekoho na luxusnú služobnú cestu do Nórska, aby napísal článok o vianočnom stromčeku, ktorý bude stáť na londýnskom Trafalgar Square, a rozhodla sa vybrať práve Jane. Tá by sa pritom omnoho radšej umárala doma, než strávila dva týždne vo fjordoch s povrchnými blogerkami, uštipačnou publicistkou, nezdolne radostným fotografom a príťažlivým, no arogantným televíznym moderátorom.
Keď Jane naveľa podľahne atmosfére cesty a začne si ju vychutnávať, zdá sa, že láska s ňou predsa len zamýšľa urobiť ešte jeden pokus... Žeby ju uprostred zasneženej krajiny očakával pod imelom darček?
Čítať viac
Originálny názov
A Gift in December
Počet strán
272
Rok vydania
2020
Edícia
Fortuna Litera
Naše katalógové číslo
826399
Štýl
cestopisný, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

67 hodnotení

44
10
8
3
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
The Italian Daughter - Soraya Lane, 2023
Práve čítam
The Italian Daughter

Zbožňujem knihy. Mojou srdcovkou sú knihy z talianského prostredia.

Zuzana Bobrovská
Overený nákup
15.3.2023
Prekvapila
Musím povedať, že som najprv nemala vysoké očakávanie po prečítaní obsahu knihy, no chcela som si cez Vianoce prečítať vianočne ladenú knihu. Avšak veľmi milo ma prekvapila, pútavý a veľmi dobre prepracovaný dej. Nebol taký priamočiary ako som čakala. Rada si ju znovu prečítam a určite odporúčam. Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
31.12.2022
Krásna vianočná kniha
Vianočný príbeh s nečakanom zápletkou. Opisy zimnej krajiny, prípravy na Vianoce a k tomu neprvoplanova romantika robia z tejto knihy krásny predvianočný čitateľský zážitok. Čítať viac
18.11.2022
Nádhera!
Mňa, ako milovníka Vianoc, táto knižka veľmi očarila. Krásny príbeh, pri ktorom čitateľa úplne pohltí atmosféra zimy. Ako bonus jeden zabudnutý príbeh z minulosti, ktorý uzrie svetlo sveta. Určite odporúčam aj ostatným a ešte sa k nej na isto vrátim aj na budúci rok. :)) Čítať viac
4.3.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Napriek anotácií to nebola presladená romantika ako som čakala. Veľká časť príbehu sa odohrávala na pracovnej ceste Jane v Nórsku, kde spoznala vojnového veterána Thomasa. Ten jej rozpovedal príbeh o žene menom Merit, ktorú spoznal počas záchrany nórskeho kráľa a užil si s ňou aj nečakaný románik. Chcel aby sa o jej zásluhách kráľovi kedysi dozvedel svet teraz a Jane mu pritom pomohla. No počas tohto dobrodružstva si aj láska našla Jane v podobe kolegu Bena, ktorý jej vždy pomohol a chránil ju.
Je to zaujímavý príbeh a určite odporúčam si ho prečítať aj pomimo Vianoc.
Čítať viac
19
Overený zákazník
30.1.2022
Decembrový dar
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Jane je skvelá novinárka, ale v láske až také šťastie nemá. Má čerstvo zlomené srdce, a tak ju šéfka posiela do čarovného vianočného Nórska, ktoré roztopí každé srdce. Má napísať reportáž o vianočnom stromčeku, ktorý bude stáť na Trafalgar Square. Zo začiatku to vyzerá, že táto cesta bude úplná katastrofa... Vylepší ju snáď pohľadný televízny moderátor?

Kniha sa čítala veľmi dobre. Kapitoly nie sú dlhé a pútavo opisujú výpravu za Vianočnou kráľovnou. Síce sa Jane zaplietla s Philipom a pár scén bolo romantických, skutočná láska si ju našla až neskôr.

Príbeh sa prepletá s ďalšou dejovou líniou, konkrétne sa jedná o vojnového hrdinu Thomasa, ktorý počas druhej svetovej vojny pomohol utiecť nórskemu kráľovi do bezpečia. V tom čase spoznal Merit, s ktorou si písal listy a teraz po desiatkach rokov by ju chcel nájsť. V tom mu pomáha Jane a pátranie ju zavedie k mnohým vzrušujúcim momentom.

A kolega Ben? Tomu som od začiatku fandila! A naozaj je to niekedy tak, že čo si myslíme, že by bolo pre nás akési nudné, sa k nám dokonale hodí a dopĺňa nás. Nie vždy to, po čom túžime, nás aj robí šťastnými.

Och, a odhalenie na konci mi úplne vyrazilo dych! Aj keď koniec zostal taký nie definitívny a ja by som chcela vedieť ako to teda bolo :D
Čítať viac
12

Nenazvala by som sa knihomoľom, napriek tomu som u mojich známych a priateľov známa tým, že veľa čítam. K mojej čitateľskej vášni ma viedla aj ma v nej podporovala moja mama. Takmer každú jednu knihu som dostala práve od nej. A keď sa u mňa v detstve prihlásili zdravotné problémy, nemocnica a barle, tak mi moja mamina chodila požičiavať knihy do knižnice. V to leto som ich prečítala okolo 50. Momentálne stíham knihy kupovať rýchlejšie, než čítať, pretože nie vždy je čas, najviac ma zamestnáva práca a cesta do nej a z nej (nie každý môže mať home office).

Eva Prosňáková
Overený zákazník
27.1.2022
Príjemná oddychovka, ktorá nie je hrubá ako Zbierka zákonov
Myslím si, že na to, že kniha nemá nejaký šialené veľký počet strán, dá sa to zvládnuť prečítať. Je to vcelku pohodová oddychovka, ale takmer ničím zvláštna. Príbeh je napísaný formou už zabehnutého modelu, bad boy, cassanova, do zlou povesťou verzus chudáčik dobrák, ochotný vždy pomôcť. Vlastne nerozumiem, prečo každý dobrák musí byť zobrazený ako chudáčik. Ale som rada, že hlavná postava ako vždy skončila práve s týmto dobrákom. Ben mi bol dosť sympatický a fandila som mu.

Určite zaujímavá mi prišla časť zápletky súvisiaca s minulosťou, druhou svetovou vojnou. Možno mohla autorka napísať viac fajtov z toho obdobia, ale chápem, že romantická literatúra sa v prvom rade zameriava na lásku a vzťahy, nie na históriu.

Tí, ktorí si chcú iba oddýchnuť a na nič nemyslieť, budú relatívne spokojní. Tí, ktorí hľadajú niečo hlbšie na zamyslenie, by sa možno mali porozhliadnuť po niečom komplikovanejšom alebo psychologickejšom/filozofickejšom.
Čítať viac
14

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
30.12.2021
Decembrový dar ma zaujal krásnou vianočnou obálkou a i anotácia vyzerala sľubne. Kniha ma však už po niekoľkých stranách nemala čím ohúriť a bol to pre mňa taký všedný príbeh, ktorý sa dal ľahko predvídať. Moje očakávania neboli naplnené do poslednej bodky, ale ako príbeh vhodný na oddych ho odporúčam.

Stretávame sa s novinárkou Jane, ktorá je vyslaná na služobnú cestu do Nórska spolu s ostatnými známymi osobnosťami. Jej hlavnou úlohou je spracovať článok o vianočnom stromčeku, ktorý sa plánuje postaviť na Trafalgar Square. Jane bola ambiciózna a ochotná pomôcť, najmä Thomasovi. S ním sa tu spája ďalší príbeh, ktorý sa tu prelína - spomienky Thomasa na vojnu, ktorá v nórskom mestečku zúrila a ktorej bol svedkom. Jane sa rozhodla pomáhať mu hľadať listy a pýtať sa na Marit, s ktorou sa tu počas vojny zblížil. Tieto pasáže, kde sa zachádzalo do minulosti, mi veľmi pripomenuli príbeh Papierové dievča z Paríža, pretože aj tam sa riešila história a považujem to za milú a peknú odbočku v príbehu.

Čo mi však niekedy nesedelo bolo správanie sa Jane, často si veci nepremyslela a konala nerozvážne, čo ma veľmi iritovalo a hnevalo. Na jednej strane tu nájdeme krásne opisy Nórska, no na druhej strane je to všetko príliš zrýchlené vďaka Jane, ktorá si tento pobyt neužívala tak, ako mala (aspoň ja si to myslím :D). Autorka si mohla dať viac záležať na precítení celkovej zimnej atmosféry a možno by stačilo ubrať z tých všetkých neuvážených krokov Jane. Na mňa tam bolo tej akcie trošku priveľa a nestíhala som to spracovávať.

Vedľajšie postavy mi boli najprv sympatické, ale po čase sa ukázala ich pravá tvár. Najmä Philip sa rozhodne zamiešať karty, no Bena si obľúbite za všetko, čo pre Jane spravil. Mňa tento príbeh veľmi neohúril, ale ani nesklamal. Čakala som niečo iné, čo by mi viac navodilo vianočnú atmosféru a zohrialo moje srdce. Ak sa už do knihy pustíte, asi radšej nemajte očakávania, pretože kniha sa tvári trošku inak, na to, čo ponúka. Ale nepochybne si všetky tie svetielka, krásy zimnej krajiny a hotel vysoko v horách užijete.
Čítať viac
14
Angelológia - Danielle Trussoniová, 2010
Práve čítam
Angelológia

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy :)

Michaela Ella Hajduková
Overený zákazník
15.12.2021
slabý vianočný príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zvládla som asi pol knihy a zvyšok som si nechala dopovedať kolegyňou. V decembri mám chuť na vianočné oddychovky a tak po nejakej siahnem. Táto má úžasné recenzie, ale mne nesadla. V prvom rade hlavná postava Jane mi nebola sympatická. Jej správanie, konanie... čakala som, že sa to čítaním zmení, ale nezmenilo. Vadila mi aj istá prvoplánovosť - sivá myška, casanova. Akosi som od začiatku tušila, že to nedopadne dobre... Vadilo mi aj to, ako všetko okamžite so seba zapadalo a vychádzalo. Jane potrebuje utešiť, hneď je tam Ben, potrebuje ísť autom do zapadnutej dediny, hneď je tam Philip. Hľadá nejaký dom z vojny, on stále stojí. Hľadá listy v komíne, stále tam sú...

Okrem toho v mnohých knihách je podobný model. Na začiatku sa žena rozíde s mužom a na nátlak, či dobrovoľne ide na nejakú cestu, kde sa má z toho spamätať. Sú lepšie knihy; aj s týmto modelom.
Bavili ma opisy Nórska a atmosféra krajiny, jedlo a podobne. Asi siahnem po inej vianočnej oddychovke, ešte je december, ešte stíham :)
Čítať viac

Vydavateľstvo Fortuna Libri

Čítať viac

„Postupne som však zisťovala, že život nie je príbeh, ktorý o sebe rozpoviete vy, ale príbeh, ktorý o vás porozpráva niekto iný.“