Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.

13,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Môj príbeh - Michelle Obama, Publixing a Tatran, 2020
Audiokniha
Môj príbeh - Michelle Obama, Publixing a Tatran, 2020
Audiokniha

Môj príbeh

Pôsobivé a inšpiratívne osobné spomienky bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických. Michelle Robinsonová prežila detstvo v južnej časti Chicaga, kde sa v malom byte na... Čítať viac

Vydavateľstvo
Publixing a Tatran, 2020
Interpret

Pôsobivé a inšpiratívne osobné spomienky bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických. Michelle Robinsonová prežila detstvo v južnej časti Chicaga, kde sa v malom byte na poschodí delila o spoločnú izbu s bratom Craigom a naháňala sa s ním... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Slovenčina
14,45 €

13,99 €

-3 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie audioknižné vydania (2)
Môj príbeh - Michelle Obama, Publixing Ltd, 2020
MP3 na stiahnutie
Slovenčina, 2020
Ihneď na stiahnutie

12,95 €


Můj příběh - Michelle Obama, Supraphon, 2020
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

9,85 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Louisa May Alcott: Malé ženy. Publixing a Ikar, 2023
Môj príbeh - Michelle Obama, Publixing a Tatran, 2020
Audiokniha
13,99 €

Viac o audioknihe

Pôsobivé a inšpiratívne osobné spomienky bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických.

Michelle Robinsonová prežila detstvo v južnej časti Chicaga, kde sa v malom byte na poschodí delila o spoločnú izbu s bratom Craigom a naháňala sa s ním v blízkom parku. Jej rodičia Fraser a Marian Robinsonovci ju odmalička viedli k tomu, aby bola otvorená a nebojácna.

Život ju však zavial oveľa ďalej a do úplne iných sfér – počnúc posluchárňami Princetonskej univerzity, kde po prvý raz pocítila, aké je to byť jedinou černoškou v aule, až po presklenú výškovú kancelársku budovu, kde pracovala na poste renomovanej firemnej právničky. Tu sa v jedno letné dopoludnie objavil v jej kancelárii študent Barack Obama a obrátil celý jej starostlivo naplánovaný život naruby.

Michelle Obamová v tejto audioknihe opisuje začiatky svojho manželstva, keď sa snažila zladiť prácu, rodinu a materské povinnosti s rýchlo sa rozvíjajúcou politickou kariérou svojho manžela. Odhaľuje súkromné diskusie súvisiace s jeho kandidatúrou na post prezidenta aj svoju úlohu v jeho kampani, ktorá jej priniesla popularitu, no zároveň sa nevyhla ani kritike.

So šarmom, humorom a s neobvyklou otvorenosťou ponúka pohľad do zákulisia diania, keď sa jej rodina stala stredobodom pozornosti celého sveta, aj na osem dôležitých rokov, ktoré prežila v Bielom dome – na to, ako sa postupne zoznamovala so svojou krajinou a krajina sa zoznamovala s ňou.

Audiokniha Môj príbeh nás zavedie do skromných kuchýň v Iowe aj do tanečných sál Buckinghamského paláca, nevynechá okamihy veľkého žiaľu a nezlomnej vôle. Dá nám nazrieť hlboko do duše jedinečnej priekopníckej osobnosti, ktorá sa snaží žiť autenticky a investuje energiu, sily a hlas v prospech vyšších ideálov.

V odvážnom a úprimnom prerozprávaní svojho príbehu nás vyzýva, aby sme sa zamysleli nad tým, kto v skutočnosti sme a kým chceme byť.

***
"Nemyslím si, že náš príbeh sa končí v momente, keď dospejeme do určitého bodu na našej ceste, alebo keď dosiahneme konkrétny cieľ. Naopak, je založený na neustálom napredovaní, je prostriedkom nášho rozvoja a predstavuje cestu k nášmu lepšiemu ja."

***
„Môj príbeh je rafinovaný, priamy, napísaný elegantne a v skromnejšom tóne, než by sa dalo očakávať od niekoho, kto sa pozná s kráľovnou Anglicka.“ - The New York Times

„Každá stránka iskrí priamosťou a pôvabom.“ - The Boston Globe

„Úprimný príbeh o tom, čo Michelle Obamovej politika spôsobila, o smútku z potratu, o osamelosti života s človekom, ktorého zmysel pre cieľ často nechával malý priestor pre čokoľvek iné.“ - The Guardian

„Isté je, že Michelle Obamová predtým ako sa stala prvou dámou, bola ženou, za ktorú ste vďační, že je medzi nami - úžasná zmes odolnosti, radosti, pragmatizmu a pôvabu.“ - Los Angeles Times
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,3 / 5

6 hodnotení

2
0
2
2
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

Val
Neoverený nákup
6.3.2023
Taaak, dámy a páni, toto bola parádka. Môj príbeh je životným príbehom Michelle. Ako sa z malého bezstarostného dievčatka stala snaživá študentka, neraz podceňovaná kvôli farbe pokožky. Ambiciózna mladá žena v práci tiež musela dokazovať svoje kvality, tam sa zoznámila s nedochvíľnym stážistom Barackom, ktorého mala na starosti. Bol inteligentný, skromný, no vedomý si vlastnej hodnoty, priateľský a na prvý pohľad Michelle neohúril.Rozprávanie Gabiky Dzuríkovej, s typicky černošským hlasom ( z dabingu ju isto rozpoznáte), život prvej dámy USA bol naozaj krásne interpretovaný. Keď som sa tak započúvala, naozaj som mala pocit, akoby bola Michelle moja priateľka a rozprávala mi svoju cestu, svoje spomienky, svoje skúsenosti, svoje vízie aj obavy. Podelila sa aj o partnerské problémy, ktorým rodina Obamovcov čelila, tiež o období kandidatúry jej manžela, o sťahovaní sa do bieleho domu s pozície jeho prvých obyvateľov tmavej pleti. Aj dcéry prominentného páru sú spomínané z pohľadu ich matky, ako znášali zmeny prostredia, ochranku, rodičovské stretnutia v škole. Skutočne splnený aj taký neobyčajný americký sen. Prezident a prvá dáma tmavej pleti. Jedno ale musím skutočne vytknúť, a to si možno ani sama pani Obamová neuvedomuje. Nielen černošské deti sa musia snažiť, aby v živote niečo dosiahli. Rovnako to je aj u bielych, hispáncov, aziatov… tak isto aj niektorí černošskí, šťastne narodení, môžu využívať vplyv a privilégiá, ktoré nadobudli samotným narodením. Viackrát autorka spomenula, ako musela tvrdo drieť už v školských laviciach, viac ako iní. Nemyslím si však, že neprávosti sa dejú len “menšinám”.
Viac recenzií nájdete na instagrame @v.knihach
Čítať viac
30.9.2022
Prva dama inej farby pleti
Ide o prerozpravanie pribehu o Michelle ako vyrastala, z akej rodiny pochadzala a co jej bolo vstepovane. Rozprava o svojeje kariere, stretnuti so svojim muzom a vyvojom jeho politickej karieri. Nakoniec pridu tie roky, ked prisli do Bieleho domu, ako to vsetko vnimala. Rodina, osobny a pracovny vyvoj, ludia okolo nich a stab pracujuci pre nich. Spomenie tiez aj ten posledny cas na konci prezidenckej karieri jej muza, ako to vnimala.
Ponuka nam moznost nakuknut, ako je byt Prvou ciernou damou Ameriky.
V knihe sa najde aj niekolko peknych myslienok. Obdivujem, ze aj napriek tolkemu stresu a povinnosti bolo dolezite pre nu mat cas na rodinu a podla toho prisposobit aj svoj casovy plan. Velmi pekne rozpravala o svojich dcerach a tiez ako dolezite bolo mysliet aj na nich pri tolkom vzruchu.
Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham, 2013
Domov na konci světa
Michael Cunningham