Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tri najznámejšie klasické príbehy otca Browna v novom preklade. Narozdiel od iných detektívov, ktorí sa spoliehanú na fantastické schopnosti je otec Brown znalcom hĺbok ľudskej duše. Ako to kedysi napísal Karel Čapek: Otec Brown je svätým Františkom medzi detektívmi. Jeho skúsenosti zo spovedí mu pomáhajú hľadať a predvídať zlé cesty človeka a jeho detektívny zmysel je iný, ako u ostatných: je to jeho pokora. Drobný a skromný páter pokorne skláňa oči a zbiera v prachu drobné a nepovšimnuté veci, ktoré by iný, pyšnejší duch, neuznáva za hodné pozornosti.

Okrem toho bol človekom, ktorý inšpiroval a nadchol výnimočných ľudí ako napríklad Mahatma Gandhi, Jorge Luis Borges a C.S.Lewis. Jeho veľkým obdivovateľom bol aj Karel Čapek. Neil Gaiman a Terry Pratchett mu venovali knihu ""Dobré znamenia"" so slovami: ""Mužovi, ktorý vedel, čo sa vlastne na svete deje.""

Dnes je až na niekoľko výnimiek Chesterton neprávom zabudnutý a našou snahou bolo vydať jeho eseje, v ktorých diskutuje o svojej filozofii a postojoch k otázkam, ktoré sú aktuálne aj dnes.

Kniha je novým prekladom najvýznamnejších esejí na tému duchovného života, postojov a vzťahov. Ako to kedysi vyjadril jeden z Chestertonových kritikov:""Chesterton nám ukáže cestu vo svete, do ktorého patríme, aj nepatríme a jeho dielo je návodom na život."
Čítaj viac
Kúpte spolu
Neviditeľný muž - G. K. Chesterton
V tieni - Dominik Dán
14,99 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Vydavateľstvo
Zabudnuté knihy
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
820209
Rok vydania
2020
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Neviditeľný muž - G. K. Chesterton
V tieni - Dominik Dán
14,99 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“