Mlčící fontány

Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství. Do země proudí turisté a zahraniční obchodníci lákáni na slunce a víno. Mezi nimi je i... Čítať viac

Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2020
536 strán
7-8 hodín čítania

Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství. Do země proudí turisté a zahraniční obchodníci lákáni na slunce a víno. Mezi nimi je i osmnáctiletý Daniel Matheson, syn ropného magnáta,... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

13,04 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
The Fountains of Silence - Ruta Sepetys, Penguin Books, 2019
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2019
Ihneď na stiahnutie

8,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Chimamanda Ngozi Adichie: To, čo máš okolo krku. Absynt, 2023

Viac o e-knihe

Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství. Do země proudí turisté a zahraniční obchodníci lákáni na slunce a víno. Mezi nimi je i osmnáctiletý Daniel Matheson, syn ropného magnáta, který přijede do Madridu se svými rodiči a doufá, že bude moci prostřednictvím čočky fotoaparátu poznat zemi, kde se narodila jeho matka. Fotografování – a osud – mu přivedou do cesty Anu. Překážky, jimž musí její rodina čelit, odhalují přetrvávající hrozby španělské občanské války i mrazivé rozhraní mezi štěstím a strachem. Danielovy fotky vyvolávají nepříjemné otázky. Je zahnaný do kouta složitými rozhodnutími, protože chce chránit ty, které miluje. V příběhu, kde se potkávají životy a láska s osudy, se ukáže neuvěřitelně temná stránka tohoto jinak slunného španělského města.
Čítať viac
Originálny názov
The Fountains of Silence
Počet strán
536
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
817863
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

12 hodnotení

8
3
0
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.1.2023
Ruta Sepetydová sa touto knihou zaradila medzi moje obľúbené autorky a na príbeh tak skoro nezabudnem. Autorkin neskutočne čtivý štýl písania vás vezme do roku 1957 do Španielska, ktoré je pod diktátorskou vládou Francisca Franca.

Autorka nám každú kapitolu predstavuje život jednej z postáv, ktoré sú pre príbeh dôležité a teda bola som z toho spočiatku nesvoja. Mala som obavy, že sa to bude ťažko pamätať a čítať. Ale viete čo? Ja som sa začítala a zorientovala okamžite! Kapitoly sú krátke vďaka čomu nemáte problém si zapamatať čo sa práve v živote postavy deje a každá z nich je niečím jedinečná aj keď sú všetci jedna la familia.

Nepreložené španielské ( krátke) vety dotvárali atmosféru a uveriteľnosť príbehu. Avšak mohli byť aspoň pod čiarou preložené, pretože nie každý tomu musí rozumieť a môže to zničiť autenticitu príbehu . Ja som knihu čítala v štafete kde jedna štafetárka našťastie vety preložila.

Pútavosť príbehu je neskutočná a vyvolala vo mne túžbu zistiť si viac o tomto néľahkom období, plného smútku, strachu a strát. Celý príbeh napriek tomu vyznieva vďaka mladej láske celkom pozitívne s trpkou pachuťou reálnosti v pozadí.

Postavy sú príjemné, získajú si vás a budete si pre nich priať len to najlepšie. Príbeh lásky vás okamžite okúzli aj napriek neľahkým okolnostiam, ktoré vám neraz vženú slzy do očí. Autorka nad získavaním informácií o danom obdobi strávila osem rokov a tak jej môžete veriť každé slovo.
Čítať viac
6.12.2022
Jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala
Asi budem neobjektívna, keďže som veľká španielofilka. Milujem Španielsko, španielske jedlo, španielsku kultúru, flamenco a milujem túto knihu. Pútavý príbeh zasadený do skutočných udalostí zo španielskych dejín. Troška romantiky, troška tragických udalostí, mnoho hlbokých priateľstiev a napísané čitateľným a pútavým spôsobom. Kniha je hrubá, ale čítala sa rýchlo keďže je rozdelená na veeeľa mikrokapitoliek a je pretkaná skutočnými úryvkami z novín alebo listov. Určite to nie je moja posledná kniha od autorky. Čítať viac
Valeria
Neoverený nákup
26.4.2022
Mlčící fontány
Pútavo napísná kniha z prostredia Španielka ma najprv zaujala krásnou obálkou a neskôr aj skvelým príbehom. Vďaka nej som sa dozvedela veci, o ktorých som nikdy predtým nepočula, a zároveň sú všetky spracované do krásneho príbehu. Odporúčam ju prečítať všetkým. Čítať viac
Alena Rovkošková
Neoverený nákup
18.4.2022
Skvelé
Kniha bola za mňa úžasná. Poukazuje na časť histórie, ktorá nie je veľmi známa. Bavilo ma čítanie, čítala sa veľmi rýchlo. Kapitoly sú krátke a svižné. Bola to dojímavá a dôležitá kniha zároveň. Každý, ak ho aspoň trochu zaujíma história by si ju mal prečítať. Určite siahnem aj po ďalšej autorkinej knihe. Čítať viac
20.9.2021
Mlčící fontány
Fuha tak to bola kniha. nemyslím to teraz v dobrom slova zmysle. Toto bol veľmi urputný boj medzi mnou a knihou. Takto zle sa mi ešte asi ziadna kniha nečitala. Nápad dobrý to hej ale ostatné veľmi pokrivkávalo. Nedokázala som si vztvoriť vzťah k hlavným hrdinom a to ma vešmi mrzí. Za mňa určite nie Čítať viac
4.3.2021
"Když objevíte pravdu, musíte nahlas promluvit a pomoct ostatním, aby mohli učinit totéž. Pravda láme řetězy mlčení."

Obdobie po roku 1939, kedy skončila v Španielsku občianska vojna a k moci sa dostal generál Franco, nebolo pre krajinu zrovna tým najlepším. Sloboda bola útlačaná a ženy nemali prakticky žiadne práva. Keďže v občianskej vojne proti sebe bojovali dve strany, porazení sa dostali do nevýhodnej situácie. Rodiny, ktoré Francov režim nepodporovali sa stali obeťmi dlhoutajovaného odoberania detí na prevýchovu. Pri pôrode matke povedali, že jej dieťa umrelo a to následne umiestnili do sirotčina, odkiaľ putovali za úplatu na adopciu do "správnej" rodiny. Táto skutočnosť sa desiatky rokov tutlala, odhaduje sa, že do 80. rokov bolo skutočným matkám odobraných viac ako tristo tisíc detí.

Práve túto málo známu skutočnosť z histórie Španielska si Ruta Sepetysová zobrala ako námet pre najnovšiu knihu Mlčíci fontány. Strávila veľa času skúmaním rôznych zdrojov z tohto obdobia, aby následne napísala pútavy historický román. Je to príbeh o láske, tajomstvách a snoch. Príbeh o bohatom Američanovi Danielovi, synovi ropného magnáta a talentovaného fotografa, a chudobnej Španielky Any, ktorej rodina sa potýka s následkami vojny. On chce pochopiť viac, ona sa bojí povedať viac.

Začiatok Ruta skvelo rozbehla, preto jej odpúšťam, že sa dej stával predvídateľný a koniec mi prišiel máličko unáhlený. Ako celok je to zaujímavá, pútavá a krásna kniha. Určite sa trochu prenesiete do Španielska, toto autorke ide, vyzdvihnúť atmosféru a vtiahnuť do deja. Postavy sú sympatické, priala by som si viac rozvinúť príbeh Rafy a Fuga, ale to by vlastne mohlo byť na samostatný príbeh. A Puri dostala tiež málo priestoru!

Ruta píše s ohľadom na mládež, aj vážne témy podáva ľahšie, tak s tým pri čítaní rátajte a nejmajte kvôli tomu väčšie očakávania. 500 strán je trochu mätúce, kapitoly sú krátke, svižné, medzi nimi sú často reálne informácie, záznamy a útžky z tej doby. Pár večerov a prečítané, nie je to žiadna náročná literatúra, ale dobre napísaný romatický príbeh na pozadí ktorého je poukázané na málo známu udalosť v histórii Španielska.
Čítať viac
Lucia K.
Neoverený nákup
9.1.2021
Odporúčam
Príbeh bol pekný a zaujímaví, napínavý až do samého konca. Knihu určite odporúčam. Páči sa mi že dej je zakomponovaný do Španielska po občianskej vojny. Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
28.10.2020
Příběh se odehrává v roce 1957 v Madridu, kdy je Španělsko pod nadvládou diktátora Franka. V té době láká do země turisty a obchodníky, aby díky nim získal peníze. Hlavní hrdina Daniel, mladý člověk z Texasu, objevuje krásy země přes čočku fotoaparátu. Seznámí se s Anou a díky ní odhaluje krutou každodenní realitu Španělska.

Autorka nám překládá knihu s tématem, které není nijak známé a v knihách se často nevyskytuje. Odkrývá tajemství a krutosti, které byly na denním pořádku a my o nich nemáme ani tušení. Příběh je doplněn citací politiků a úryvky z článků a rozhovorů.

Kniha je rozdělena na dvě částky v rozmezí osmnácti let. Ze začátku jste hozeni do děje rovnýma nohama, chvilku možná budete zmateni, ale pak Vám vše začne dávat smysl a vše se začne proplétat a spojovat. Každá z postav má své tajemství, které nám postupně odhaluje a objasňuje.
Poslední část v knize mi přišla jako jedno velké klišé, co se týče postav. Odkrytí tajemství bylo super.

Musím se přiznat, že po předchozích knihách autorky jsem čekala něco trošku víc. Styl psaní mi přijde spíše pro mladší, já bych to brala asi více do hloubky. Ale každopádně oceňuji práci, kterou si autorka s knihou dala a rozhodně stojí za přečtení.
Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac

„Nikdy nezapomeň, kdo jsi, protože svět na to nezapomene určitě. Udělej to svou předností a nedopusť, aby to bylo tvou slabostí. Obrň se proti tomu a nikdy to nebude použito k tomu, aby ti to ublížilo.“

Hra o trůny - 1 - George R.R. Martin, 2011
Hra o trůny - 1
George R.R. Martin