Můj život (nejen) s houslemi - Pavel Šporcl
Můj život (nejen) s houslemi
13,39 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
13,39 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 5 %

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pavel Šporcl je umělec, který toho pro popularizaci klasické hudby udělal víc než kdo jiný. Když vzal jako předškolák poprvé do ruky housličky, určitě ho ani nenapadlo, že jeho jméno budou jednou s obdivem skloňovat i ti, kteří tomuto uměleckému oboru jinak příliš neholdují. Píle a cílevědomost spolu s talentem, rodinným zázemím a obětavými učiteli ho dovedly až k postavení houslisty světového věhlasu.

Oproti jiným mistrům má však něco navíc: dokázal skvěle propojit klasickou hudbu a kvalitní zábavu pro širší publikum. Pavlovy koncerty navštěvují všechny věkové skupiny a jeho nahrávky si získaly oblibu napříč generacemi a společenskými vrstvami.

To vše je podpořeno charakterem a širokým srdcem tohoto muzikanta a propagátora klasické hudby. V rozhovoru, který s ním vedl známý moderátor Václav Žmolík, sledujeme jeho první hudební krůčky, dospívání na konzervatoři, léta strávená v USA, raketový vzestup po návratu, symbolizovaný pověstným šátkem a modrými houslemi, nahrávky v prestižních světových katalozích, pedagogickou a charitativní činnost… Můžeme obdivovat šíři a žánrovou pestrost jeho repertoáru, stejně jako zasvěcený pohled na velikány houslové minulosti, a Pavla uvidíme také jako syna, manžela a otce. Nechybí ani vyprávění o tom, jak tráví volný čas, jak bydlí, jak naplno prožil koronavirovou dobu a čeho by rád dosáhl v budoucnu. Stojí před námi člověk, jemuž není nic lidského cizí, který však současně dokázal jít svou cestou a obětovat vytčenému cíli vše, co mohl.

Pavlovu osobní a otevřenou výpověď obohacují pohledy osobností, které zásadně ovlivnily jeho soukromý i profesní život, stejně jako fotografická příloha.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
168
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Čas
Väzba
pevná väzba
ISBN
9788074753350
Naše katalógové číslo
811181
Hmotnosť
235 g
Rok vydania
2020

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

16
15.3.2021
Hneď na úvod priznávam, že až donedávna som o Pavlovi Šporclovi nič nepočula. Aj keď už roky žijem v ČR, jeho činnosť a sláva ma míňali. No mám veľmi rada rozhovorové knihy, preto sa ku mne dostala.
Teraz už viem, že Pavel Šporcl má za sebou úžasnú cestu a chopil sa ponúkaných príležitosti. Neuveriteľný talent, podpora rodiny aj učiteľov a hodinové tréningy každý deň ho dostali medzi husliarsku elitu. Našiel si originálny rukopis a vďaka tomu začal približovať klasickú hudbu širokému publiku. Pre mňa najzaujímavejšie pasáže boli tie týkajúce sa hudby. Štúdium, Amerika, albumy, propagácia. O niečo menej ma zaujal osobný život, čo ale môže byť tým, že som o ňom nikdy nepočula. Fanúšik si isto rád prečíta aj toto.
Otázky Václava Žmolíka boli veľmi skromné, o to viac prekvapili (a potešili) obsiahle odpovede. Som zvyknutá na lepšie vedené rozhovory, aké vydáva napríklad VYšehrad. A čo trochu pobaví je fakt, že v knihe sa o koronavirovej dobe hovorí, akoby už bola dávno za sebou. Očividne s rozhovorom skončili v lete po prvej vlne a nepredpokladali, čo nás ešte čaká.
Nebola to najlepšia kniha z tejto kategórie, ktorú som čítala, ale som rada, že som sa o tomto talentovanom hudobníkovi a ľuďoch, ktorí ho ovplyvnili mohla dozvedieť viac. Pri čítaní sa žiada pustiť si dobrý husľový koncert. Ja už som si profil autora uložila na Spotify.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia