Mráz - Bernard Minier, Lindeni, 2020

16,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mráz

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti... Čítať viac

4,5 84 hodnotení
1. diel série
Martin Servaz
Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2020
632 strán
9-10 hodín čítania

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania (4)
Mráz (český jazyk) - Bernard Minier, XYZ, 2022
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2022
Do štyroch dní

19,99 €


Mráz (český jazyk) - Bernard Minier, XYZ, 2015
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2015
Do štyroch dní

16,49 €


Mráz - Bernard Minier, XYZ, 2015
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2015
Vypredané

Mráz (český jazyk) - Bernard Minier, XYZ, 2015
Brožovaná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Esencializmus - Greg McKeown, Aktuell, 2023

Viac o knihe

Víťaz prestížnej Crime Novel Prize v Cognac v roku 2012
Nominácia na Elle Reader´s Prize
Podľa hodnotenia The Sunday Times jeden z 50 najlepších trilerov z celého sveta za posledných päť rokov!
Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí!
Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva.

Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Glacé
Počet strán
632
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
840 g
ISBN
9788056620014
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
806957
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Martin Servaz
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

84 hodnotení

59
14
7
3
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

17. júna 2015

Priznávam, že túto knihu som sa rozhodla prečítať z jedného dôvodu – v anotácii sa písalo o psychiatrickej liečebni, a to je akoby ste mi pred nosom zamávali poľskými krowkami.
Mráz je kniha s počtom strán 624 a minimálne na mojej poličke sa veru hrubšia detektívka nenachádza. Asi v tretine knihy, keď už to bolo intenzívne napínavé, som si povedala, že som fakt zvedavá, ako sa autorovi podarí udržať ma v napätí až do konca. Podarilo.
Škoda, že kniha nemá silnejšie promo, lebo si ho rozhodne zaslúži. K bestsellerovým označeniam už na obálke som skeptická, ale v tomto prípade nejde o prázdne sľuby.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5
pred šiestimi dňami
SUPER, klobúk dole ! Aj mi je ťažko napísať recenziu... prosto PECKA ! Toľko dejových línií a zvratov, už som si myslel, že som odhalil vraha a znova omyl.
VEĽA STRÁN, ale absolútne to nenudí - vecné, dramatické, vkusné opisy, žiadne zbytočné omáčky. Autor to OZAJ PREPRACOVAL.
Čítať viac
12

"Naše životy sú ako bublinky v minerálke. Miešajú sa medzi sebou, spájajú a oddeľujú, nezadržateľne stúpajúc k hladine, kde s tichým pukaním zanikajú. Ďalšie pod nimi sa rodia z vody ako z ničoho a smejú sa z tých nad nimi, aké sú staré a nemotorné a že nič nedokázali. Lenže aj ich tlačí neznáma sila hore, opíjajúc ich raz bublinkami opačného pohlavia, inokedy rožkom. Najmä však peniazmi. Väčšina je z nich úplne osprostená a ani tesne predtým, ako spľasknú a vyšumia do neznáma, si nedokážu dať dokopy dve a dve. Nielenže počas stúpania nenájdu odpovede, ony si ani len nepoložia otázku, prečo vlastne vznikli. Za ten krátky čas na svete sa im ozaj podarí len jedno-zasrať atmosféru oxidom uhličitým." J. Rumpli-Kruhy v obilí (Slovart 2010).

Zuzana Palčeková
Neoverený nákup
2
15.4.2017
Stále sa divím, že pečiatky "Svetový bestseller" ako súčasť prebalu a marketing typu "Podľa denníka XY jeden z 50 najlepších thrillerov z celého sveta za posledných päť rokov (s výkričníkom)" ešte stále fungujú. Zafungovali aj na mňa, knihu som si kúpila, a aj keď ma poriadne potrápila, zodpovedne som ju dočítala. Napriek tomu, že má názov Mráz, ja mám z nej len veľmi vlažné pocity. Príbeh je členený na tri časti, na jasne definovaný úvod, jadro a záver. V úvode sa zoznamujeme s detektívnym tímom a zločinom. Táto časť má dobre vykreslenú atmosféru a príbeh sa rozvíja k všeobecnej spokojnosti. V druhej, veľmi podstatnej časti sa spustí vyšetrovanie a do mňa začne dobiedzať neodbytná myšlienka, či by práve táto časť nemala mať rýchlejší spád nabaľujúcej sa snehovej gule. Napriek očakávaniam vzrušenia z pátrania som sa brodila čľapkanicou slov a nudných dejových liniek. Autor mal skutočne veľa priestoru na vytvorenie brilatného príbehu s jedinečnou francúzskou atmosférou. Mal možnosť poňať príbeh inak, svojsky, a priblížiť tak čitateľovi inú kultúru než sme z mnohých severských detektívok zvyknutí. Nestalo sa tak. Bol mi predložený priemerný detektívny príbeh rozťahaný na 600 strán, ktorý síce v závere dostal spád, ale celkový dojem z diela sa tým nevylepšil. Akurát mi pomohol rýchlejšie knihu dočítať, aby som ju mohla odložiť a venovať sa lepšie spracovanému príbehu od iného autora. Pre mňa bola táto kniha sklamaním, ale určite nikoho neodhováram od toho, aby si ju prečítal. Práve naopak, spravte to a posúďte sami. Ja ale radšej jej druhý diel vynechám.
Čítať viac
pred šiestimi dňami
Mráz všade... aj po chrbte
SUPER, klobúk dole ! Aj mi je ťažko napísať recenziu... prosto PECKA ! Toľko dejových línií a zvratov, už som si myslel, že som odhalil vraha a znova omyl.
VEĽA STRÁN, ale absolútne to nenudí - vecné, dramatické, vkusné opisy, žiadne zbytočné omáčky. Autor to OZAJ PREPRACOVAL.
Čítať viac
Zoja Ďuricová
Overený nákup
24.2.2022
Mne sa tá kniha veľmi páčila. Veľmi zaujímavý a napínavý dej. Mám prečítanú väčšinu kníh z tejto série a určite by som ju odporúčala. :) Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
17.6.2021
Najhrubšia detektívka ever
Tak toto bola s poctivými 624 stranami asi najhrubšia detektívka, akú som kedy prečítala a vôbec mi to nevadilo, že je taká hrubá. Ku knihe som sa dostala úplne náhodou a nevedela som, že ide o prvú časť trilógie. Na to upozorňujem, aby ste potom neboli prekvapení ako ja, že na konci sa nedozviete, čo sa vlastne stalo s hlavným zloduchom. Áno, už som si objednala pokračovanie a teším sa naň. Kniha krásne odsýpa, hlavný vyšetrovateľ je osamelý štyridsiatnik a paralelne s nim vedie svoje vlastné vyšetrovanie aj mladá psychiatrička, ktorá je v prvej časti ešte trochu v úzadí a úplne som jej neprišla na chuť. Ale inak ma to bavilo a dávam tomu šancu. :) Čítať viac
13.5.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
560-580 strán zaujímavé čítanie, potom dosť zamotané. Aspoň to necháva otvorené linky do ďalšej knihy. Záverečná vsuvka so sudcom mi prišla zbytočná, aj bez nej to nakoniec malo logiku. Ďalší nesmrteľný vyšetrovateľ, podobne ako legendárny HH? Čítať viac
31.12.2020
Je to moja prvotina od tohto autora. Moje hodnotenie veľmi štedré, aj napriek výhradám. Je možné, že k jeho ďalším jeho dielam nebudem takto zhovievavý. Dej je príliš komplikovaný, popretkávaný rôznymi zápletkami od vrážd až po problémy v súkromnom živote. Nehovoriac o dosť uletenom motíve vrážd, ktorý mi pripomínal Purpurové rieky. Osoba detektíva je veľmi podobná tomu severskému hrdinovi - strhaný, vyčerpaný, závislý na káve. Napätie na vyššej úrovni, rozuzlenie výborné a veľmi pozitívne prekvapivé. Dávam tomuto autorovi šancu a určite si prečítam aj jeho ďalšie dielo. Čítať viac
28.6.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tento nie zrovna útly triler (625 strán) som už nejaký ten piatok opatrovala v knižnici s tým, že jedného dňa sa naň dostane rad. Stalo sa.
Bernard Minier je francúzsky spisovateľ a jeho prvý román Mráz sa taktiež odohráva vo Francúzsku, v Pyrenejach. Ústrednou postavou je 40-ročný vyšetrovateľ Martin Servaz - celkom sympatický chlapík, miestami Robokop s nevyčerpateľnou energiou na Duracell-ky.
Ako to už v kriminálnych trileroch býva, príbeh začína jedným masakrom koňa a pokračuje vraždami, ktoré ako sa ukáže sú produktom nie jednotlivca, ale dobre zohranej dvojice.
Kniha sa číta dobre a napriek počtu strán i relatívne rýchlo, dej má spád a autor neinklinuje k siahodlhým opisom prostredia či postáv. Zuzka zo Slovenska, ktorá sa vyskytne ako súčasť života jednej z nosných postáv deja mi prišla ako milé interkultúrne spestrenie. Ako menej pozitívne som vnímala dejovú líniu v ktorej autor ohrozil život Martina Servaza. Keď som sa dopracovala k miestu, kde hlavného hrdinu nadrogovali halucinogénmi, len aby sa ho mohli ľahšie zbaviť - zabiť, tak som mala pocit ľahkého déja vu. Tento istý systém za účelom zneškodnenia vyšetrovateľa bol použitý aj v knihe Bábkové divadlo od M. W. Craven, ktorú som čítala koncom apríla. Minierovi však slúži ku cti, že jeho kniha vyšla skôr ako Cravenova.
Celkovo hodnotím román pozitívne, nie je to žiaden prehnaný krvák ani adrenalínový skok do neznáma, ale poctivo napísaná kriminálka.
Čítať viac

Bernard Minier

Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava. “

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho