Myslenie a stroj - Jozef Kelemen
Myslenie a stroj
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
11,90 €

Bežná cena Bežne 12,28 €

Ušetríte 3 %

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ako myslenie ovplyvňovalo a ovplyvňuje našu predstavu o strojoch? Ako naša predstava o strojoch a stroje sami ovplyvňovali a ovplyvňujú naše premýšľanie a našu predstavu o sebe a o svete okolo nás?
Kniha predstavuje fragmenty vedeckého a technického, intelektuálneho a kultúrneho kontextu, ktoré vytvárajú užitočný rámec na chápanie zmyslu dvoch zásadných otázok súčasnej euroatlantickej civilizácie. V tomto ohraničení sa na tieto otázky načrtávajú aj určité odpovede. Hoci je spomenutý kontext veľmi široký, bohatý a mnohotvárny, odpovede sú formulované tak, že nič nebude brániť kultúrne bežne rozhľadenému a vnímavému čitateľovi chápať postoje autora vyjadrené v kapitolách knihy a vytvárať si na naznačené témy a problémy aj svoje vlastné názory.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kalligram
Rozmer
115×190 mm
ISBN
9788081012433
Naše katalógové číslo
80129
Hmotnosť
493 g
Rok vydania
2010

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Martin Marko
11.10.2012
Jedna z tých lepších na tuzemskom trhu
Autor uvádza "diskurz" prekurzorov umelej inteligencie spolu s dôležitými medzníkmi, ktoré posúvali technické možnosti danej doby. Kniha je čítavá vo väčšej časti, no obsahuje aj horšie kapitoly. Tie sú však vkusne vykompenzované inými. A možno je to len môj pohľad a skutočnosť, že nie každá informácia ma zaujala naplno (najmä v prvej polovičke knihy).

Štýl písania je zaujímavý, prevažne zrozumiteľný. Autor popisuje len základné idey, ako píšem - diskurz do témy myslenia strojov. Zainteresovaným a súčasne nie veľmi osvieteným (v zmysle poznania) v téme knihu odporúčam. Tým čo technika a myslenie nezaujíma alebo sú v téme zbehlí, knihu veľmi neodporúčam.

Obsah: ***+
Zrozumiteľnosť: ***
Aktuálnosť:
Čítaj viac

Čítaj viac

„Všetky veci, ktoré chcem vedieť, sú v knihách. Môj najlepší priateľ je ten človek, ktorý mi daruje knihu, ktorú som ešte nečítal.“

Abraham Lincoln