Vianoce
Dážďovky - Lucia Šukolová
Dážďovky

13,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dážďovky

Príbeh o tom, ako žijú dážďovky a prečo sa vlastne nazývajú dážďovkami. Je vhodný na predčítanie pre najmenších a na rozvíjanie jemnej motoriky rúk. Zároveň je knižka vhodná pre... Čítať viac

Vydavateľstvo
E.J. Publishing, 2020
Počet strán
16

Príbeh o tom, ako žijú dážďovky a prečo sa vlastne nazývajú dážďovkami. Je vhodný na predčítanie pre najmenších a na rozvíjanie jemnej motoriky rúk. Zároveň je knižka vhodná pre začínajúcich čitateľov... Čítať viac

  • Leporelo
  • Slovenčina

13,00 €

Posielame do piatich dní
Stíhame do Vianoc
Ďalšie knižné vydania
Dešťovky - Lucia Šukolová
Leporelo
Čeština, 2022
Na sklade
-5 %

12,39 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Nové autorské leporelo určené pre viacero vekových kategórií, primárne však pre škôlkárov na cvičenie jemnej motoriky.

Príbeh o tom, ako žijú dážďovky a prečo sa vlastne nazývajú dážďovkami. Je vhodný na predčítanie pre najmenších a na rozvíjanie jemnej motoriky. Zároveň je knižka vhodná pre začínajúcich čitateľov. Pre viac informácií nakuknite dovnútra.

Vek:
0 – 1
3 – 6
6 – 8

Doplňujúce informácie

  • Prvky, ktoré knižka obsahuje sú inšpirované Montessori pomôckami a motorickými tabuľkami na rozvíjanie jemnej motoriky, správny ťah rukou a jej uvoľnenie potrebné pre ľahké písanie.
  • Najmenšie deti sa zoznámia s prvými písmenami a tvarmi, ktoré písmená obsahujú. Stačí prstom či dvoma jemne ťahať po dážďovkách, začať treba vždy vo vyznačenej bielej bodke. Ich povrch vytvára pri nadmernom tlaku určitý odpor.
  • Knižka je určená pre viaceré vekové kategórie: bábätká, ktoré vnímajú len čiernu a bielu farbu a obľubujú geometrické tvary či vzory. Deti od približne tretieho roku života, ktoré sa spontánne zaujímajú o písanie a čítanie. Väčšie deti predškolského až školského veku, ktoré už písanie cielene trénujú. Okrem toho je samotný príbeh vhodný pre začínajúcich čitateľov. Textu nie je veľa, a keď deti dokážu prečítať celú knižku dodá im to odvahu i motiváciu do ďalšieho čítania.
Dizajn Boris Meluš

Kniha získala Špeciálne uznanie v Národnej cene za dizajn, v kategórii knihy a publikácie.
Čítať viac
Počet strán
16
Väzba
leporelo
Rozmer
210×160 mm
Hmotnosť
190 g
ISBN
9788099954053
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
0-8
Naše katalógové číslo
801211
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
E.J. Publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana
17.4.2021
Zaujímavá detská knižka
Zaujímavá detská knižka s nezvyčajným spracovaním vhodná aj pre prváčika, ktorý sa učí samostatne čítať a sám sa vyberá na cestu poznávania písaného slova. Ak niektoré slovíčka sa dlhšie čítajú, prštekmi hmatá po rôznych tvaroch a učí sa priraďovať veciam v prírode aj geometrickú interpretáciu, čo podporuje aj kontrastné čierno-biele spracovanie.
Veľká vďaka aj vydavateľstvu E.J. Publishing, ktoré prinieslo toto nezvyčajné leporelo detskému čitateľovi.
Čítať viac
Anna
14.4.2021
Milá knižka pre bábätká, škôlkarov aj predškolákov
Aj keď som váhala, či takýto minimalistický dizajn zaujme ani nie 3-ročné dieťa, kniha má úspech a hmatové prvky objavujeme vždy trochu inak. Kontrastné čierno-biele prevedenie by určite oslovilo aj bábätká a novinky o dážďovkách by zaujali aj predškolákov. Naozaj milá knižka s nezvyčajným spracovaním, v ktorej si dieťa vždy nájde niečo nové. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Nikdy som nestratil zo zreteľa, čo znamená byť civilizovaný človek. Vedel som, že prežitie by nemalo zmysel, keby som sa musel stať podliakom...Viete, jedlo na prežitie nestačí. Neexistuje liek na morálne zásady. Ak ich človek stratí, príde aj o seba.“