Vianoce
Dážďovky - Lucia Šukolová
Dážďovky
11,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Príbeh o tom, ako žijú dážďovky a prečo sa vlastne nazývajú dážďovkami. Je vhodný na predčítanie pre najmenších a na rozvíjanie jemnej motoriky rúk. Zároveň je knižka vhodná pre začínajúcich čitateľov...

Čítaj viac
11,00 €
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nové autorské leporelo určené pre viacero vekových kategórií, primárne však pre škôlkárov na cvičenie jemnej motoriky.

Príbeh o tom, ako žijú dážďovky a prečo sa vlastne nazývajú dážďovkami. Je vhodný na predčítanie pre najmenších a na rozvíjanie jemnej motoriky. Zároveň je knižka vhodná pre začínajúcich čitateľov. Pre viac informácií nakuknite dovnútra.

Vek:
0 – 1
3 – 6
6 – 8

Doplňujúce informácie

  • Prvky, ktoré knižka obsahuje sú inšpirované Montessori pomôckami a motorickými tabuľkami na rozvíjanie jemnej motoriky, správny ťah rukou a jej uvoľnenie potrebné pre ľahké písanie.
  • Najmenšie deti sa zoznámia s prvými písmenami a tvarmi, ktoré písmená obsahujú. Stačí prstom či dvoma jemne ťahať po dážďovkách, začať treba vždy vo vyznačenej bielej bodke. Ich povrch vytvára pri nadmernom tlaku určitý odpor.
  • Knižka je určená pre viaceré vekové kategórie: bábätká, ktoré vnímajú len čiernu a bielu farbu a obľubujú geometrické tvary či vzory. Deti od približne tretieho roku života, ktoré sa spontánne zaujímajú o písanie a čítanie. Väčšie deti predškolského až školského veku, ktoré už písanie cielene trénujú. Okrem toho je samotný príbeh vhodný pre začínajúcich čitateľov. Textu nie je veľa, a keď deti dokážu prečítať celú knižku dodá im to odvahu i motiváciu do ďalšieho čítania.
Dizajn Boris Meluš
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
16
Väzba
leporelo
Rozmer
210×160 mm
Hmotnosť
190 g
ISBN
9788099954053
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
0-8
Naše katalógové číslo
801211
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
E.J. Publishing

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Jana
17.4.2021
Zaujímavá detská knižka
Zaujímavá detská knižka s nezvyčajným spracovaním vhodná aj pre prváčika, ktorý sa učí samostatne čítať a sám sa vyberá na cestu poznávania písaného slova. Ak niektoré slovíčka sa dlhšie čítajú, prštekmi hmatá po rôznych tvaroch a učí sa priraďovať veciam v prírode aj geometrickú interpretáciu, čo podporuje aj kontrastné čierno-biele spracovanie.
Veľká vďaka aj vydavateľstvu E.J. Publishing, ktoré prinieslo toto nezvyčajné leporelo detskému čitateľovi.
Čítaj viac
Anna
14.4.2021
Milá knižka pre bábätká, škôlkarov aj predškolákov
Aj keď som váhala, či takýto minimalistický dizajn zaujme ani nie 3-ročné dieťa, kniha má úspech a hmatové prvky objavujeme vždy trochu inak. Kontrastné čierno-biele prevedenie by určite oslovilo aj bábätká a novinky o dážďovkách by zaujali aj predškolákov. Naozaj milá knižka s nezvyčajným spracovaním, v ktorej si dieťa vždy nájde niečo nové. Čítaj viac

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev