Counter – 3 ciferné počítadlo -

24,68 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Counter – 3 ciferné počítadlo

  Zostavte ho a objavte princíp fungovania 3 citerného počítadla.... Čítať viac

  Výrobca
  UGEARS, 2020

  Zostavte ho a objavte princíp fungovania 3 citerného počítadla.... Čítať viac

  • Hra
  25,90 €

  24,68 €

  -5 %
  Posielame do 8 dní

  Naši škriatkovia odporúčajú

  24,68 €

  Viac o produkte

  Zostavte ho a objavte princíp fungovania 3 citerného počítadla.
  Experiment:
  model je dodávaný s kódom QR pre študijného sprievodcu Pocket Model’s Guide s príbehom tvorby a návrhom mechanizmov, ako aj pútavými a zaujímavými úlohami.

  Ponorte sa do Augmented Reality (AR), zistite, ako sa Counter používa a komunikujte s ním prostredníctvom špecializovanej aplikácie Ugears.

  Dozviete sa, ako Počítadlo funguje
  Počítadlo je štylizovaný vzdelávací model, interaktívny študijný sprievodca mechanizmom, ktorý slúži iba na osvojenie si základných a princípov práce. Registruje opakujúce sa akcie. Je neoddeliteľnou súčasťou zariadenia nazývaného „Odometer“. Model má tri stupne valcov s číslami od 0 do 9 a Geneva Drive. Táto kombinácia umožňuje vidieť zaujímavú mechanickú vlastnosť: keď sa vratný pohyb klikacieho tlačidla pomocou mechanizmu Geneva Drive zmení na otočný prevod ozubeného valca s číslami. Počítadlo poskytuje dve možnosti registrácie údajov: klikacie tlačidlo na streche jeho tela a otočná rukoväť na jeho boku. Stlačením gombíka alebo otočením rukoväte sa Counter posunie o jedno miesto. Keď počet prekročí 9, Geneva Drive zachytí nasledujúci registrový valec a pripočíta ho k počtu. Celkovo trojmiestny displej počítadla dokáže registrovať hodnoty od 1 do 999. Môžete otvoriť predný panel počítadla a resetovať ho ručne. Skúste počítať kroky na ceste domov. Alebo koľko ľudí stretnete na prechádzke parkom. Čo tak počet modrých áut, ktoré prešli okolo vášho domu počas jednej hodiny? Počítajte schody doma, v škole alebo u kamaráta.

  Kedy a kto to vymyslel
  Počítadlo, ako kľúčovú súčasť mechanizmu počítadla kilometrov, vynašiel starogrécky matematik a inžinier Hrdina Alexandrie, ktorý žil v rokoch 10 – 70 po Kr. Merala dĺžku dráhy spočítaním počtu otáčok kolesa. Neskôr bolo počítadlo vylepšené a doplnené redukciou, ktorá znižovala počet otáčok kolesa v závislosti od meracieho systému (míle, míle, kilometre) a na displeji zobrazovala redukované údaje.

  Využitie
  V dnešnej dobe sa počítadlá používajú na počítanie počtu cestujúcich, návštevníkov rôznych udalostí, automobilov prechádzajúcich určitým kontrolným bodom, športových súprav a skóre, položiek na výrobnej linke atď.

  Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
  Povoliť cookies a zobraziť
  Čítať viac
  Hmotnosť
  510 g
  Naše katalógové číslo
  799617
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  Ako sa páčila hra vám?

  „Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“