Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Spoločný nočný mier - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2020

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Spoločný nočný mier

Muži z Dolného Valu sa schádzajú vo svätostánku, v krčme. kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. Na výlete v Holandsku stretnú Vanesu, osobu s nevšedným syndrómom a ich svety... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2020
264 strán
4-5 hodín čítania

Muži z Dolného Valu sa schádzajú vo svätostánku, v krčme. kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. Na výlete v Holandsku stretnú Vanesu, osobu s nevšedným syndrómom a ich svety sa pretnú. Niekto trávi psy, niekto zavraždí ženu a niekto klame... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,95 €

Posielame do piatich dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Ty, ja a naše výlety - Emily Henry, Aktuell, 2023

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Muži z Dolného Valu sa schádzajú vo svätostánku, v krčme. kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. Na výlete v Holandsku stretnú Vanesu, osobu s nevšedným syndrómom a ich svety sa pretnú. Niekto trávi psy, niekto zavraždí ženu a niekto klame. Stupňovanie dôvery, stupňovanie lží a láska, v ktorej víťazí tretí.

Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorí chcú nahliadnuť do mužskej duše a zároveň milujú knihy od Vandy Rozenbergovej.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
431 g
ISBN
9788055647487
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
798361
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Spoločný nočný mier - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2020
Ty krásna, temná Vanessa - Kate Elizabeth Russell, Lindeni, 2020
29,94 €

Hodnotenia

4,6 / 5

7 hodnotení

5
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

28
Overený nákup
8.12.2022
Moja prvá Vanda Rozembergová a určite nie posledná.
Netypický príbeh s dobrým humorom, množstvom zvláštnych postavičiek a s výborným koncom.
.
Do obálky, ktorú ilustrovala sama autorka (teda ako všetky ostatné), som sa ihneď zaľúbil. A áno, musím sa priznať, že (aj ja) som si donedávna myslel, že ide o detské knihy
:)
Čítať viac
11.1.2021
Iba pre „vandológov“
Musím priznať, že nová kniha od Vandy R. bola pre mňa trochu sklamaním. Je to moja obľúbená slovenská autorka a na jej skoršie knihy (napríklad Muž z jamy a deti z lásky, Slobodu bažantom a najmä Tri smrtky sa plavia) nedám dopustiť.

Táto novinka však vo mne zanechala skôr pocit chaosu a zmätku. Dej sa rozbieha príliš pomaly a zaniká v spleti postáv, prostredie krčmy ako „svätostánku“ a jej štamgasti ma neoslovilo. Zápletka so „zájazdom“ do Belgicka na mňa pôsobila násilne, našťastie príchod postavy Vanesy na scénu začal dávať príbehu zmysel. Jej ojedinelé ochorenie mi pripadá príliš neprirodzené, hoci jej neskôr odhalený životný osud a vnútorný svet sú asi najlepšie popísané z celej plejády životov ostatných postáv, o ktorých sa v knihe dozvedáme. Je to veľmi ľudská a uveriteľná postava, a to je tá stará dobrá Vanda.

Určite sa nájde veľa čitateľov, ktorých osloví práve toto dielo, ak sa však niekto stretáva s touto skvelou autorkou prvý krát, odporúčam siahnuť radšej po niektorej z vyššie uvedených kníh.

Hoci ochorenie Vanesy nakoniec predznamená pointu a zakončenie celého príbehu, a to pointu a zakončenie naozaj výborné, nijako ma tento príbeh neohúril. My „vandológovia“ však túto slabosť radi autorke odpustíme a vy ostatní si nenechajte ujsť jej predchádzajúce skvelé diela.
Čítať viac
12

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený zákazník
17.12.2020
Vanda je Vanda, jednoducho skvelá
Kto už mal česť zoznámiť sa s tvorbou Vandy Rozenbergovej, vie, že ho pri čítaní najnovšieho románu Spoločný nočný mier čaká výborný čitateľský zážitok. Kto s jej knihami česť ešte nemal, teraz je ten správny čas. Nech vás neodradí informácia v anotácii, že sa jedná o príbeh mužov schádzajúcich sa v krčme, kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. To totiž zďaleka nie je všetko. Pod prekrásnou obálkou, ktorej autorkou je sama spisovateľka, sa ukrýva dramatický príbeh obyvateľov malomesta, kde síce každý každému nazerá do hrnca, ale niekedy sa im okuliare zarosia a vidia figu borovú.
Svätostánok je vždy plný štamgastov. Ochmolek, Demeter, Klenotník a Gabriel si zakaždým nájdu tému na debatu. Vyťahujú ich ako zajace z klobúka. Či je to šport, politika, umenie alebo len miestne klebety, vždy je o čom. Autorka má mužský svet naštudovaný na jednotku (teda aspoň mne sa tak zdalo). Postavy sú presvedčivé a ani pri jednej replike z ich úst sa mi nič nezdalo pritiahnuté za vlasy. Dokonca som sa bavila. Vo svätostánku, teda v krčme, sa miešajú karty aj osudy, staré vzťahy sa rozpadajú, nové vznikajú. Ale ako som už v úvode napísala, nie je to len kniha o krčmových debatách. Na výlete v Holandsku (Tá ich cesta! Veľa som sa nasmiala.) sa mužská posádka zoznámi s Vanesou. Začne sa odvíjať niť príbehu, ktorá mňa osobne priklincovala ku knihe. Štyridsiatnička Vanesa trpí zriedkavým Heddiným syndrómom. Jednoducho nemôže prežiť bez dotykov iného človeka.
S napätím som hltala stranu za stranou, vychutnávala si autorkino pisateľské majstrovstvo a čakala na rozuzlenie. A keď to prišlo, usmievala som sa a smrkala zároveň. Prekvapivé, absolútne nečakané a jednoducho úžasné. Vanda Rozenbergová je dokonalá rozprávačka. Hlavní hrdinovia pôsobia tak, ako by si len odskočili zo skutočného sveta na stránky knihy. Čo dodať na záver? Haló, porotcovia Anasoft litery, do štvorice všetko dobré!
Čítať viac
Maximilian
Neoverený nákup
27.11.2020
pre fanúšikov vr
Typická Rozenbergová. Mne sa to páčilo, ako sa trochu aj nič nedeje a dost sa strácam v case, a odrazu taký záver, že mi dôjde uplne všetko. Aj ja sám.

Perfektný opis pretvárky, jednoduchosti, ale aj rodicovskej lásky. Koniec ma dostal.
Čítať viac
Lujzita
Neoverený nákup
16.11.2020
nadšenie
tato kniha ma opantala, tie zdanlivo suche opisy temnoty, hadky s otcom, vyhovorky hlavnej hrdinky na chorobu a nakoniec ZAS vsetko do seba zapadlo. Plus humor aky milujem.
Tento styl sa mi velmi paci a je navykovy.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Spoločný nočný mier - Vanda Rozenbergová, Slovart, 2020
Ty krásna, temná Vanessa - Kate Elizabeth Russell, Lindeni, 2020
29,94 €

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes