Verity

Je len tenká hranica medzi kreativitou a šialenstvom...

Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen... Čítať viac

4,4 241 hodnotení
Vydavateľstvo
Lindeni, 2020
296 strán
4 hodiny čítania

Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji finančnej ruiny... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

14,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Pravda, nebo lež - Colleen Hoover
EPUB MOBI
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

8,71 €


Verity - Colleen Hoover
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2021
Ihneď na stiahnutie

5,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácieSlávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy. V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky. Pred Lowen sa zrazu objavuje celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi?
Čítať viac
Originálny názov
Verity
Počet strán
296
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
789367
Štýl
psychologický, romantický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

241 hodnotení

143
40
25
9
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
7
Hygge - Meik Wiking
Práve čítam
Hygge

“Tak veľa kníh a tak málo času.” ― Frank Zappa

Marianna Bučányová
zamestnanec
2. júla 2021

Prvotriedny triler, originálna zápletka. Asi tak by som opísala túto knihu, ktorá pochádza z pera autorky, predovšetkým známej vďaka svojim romantickým knihám. Aj keď svoje prvotné žánrové smerovanie nezaprie a v deji určite spozorujete záblesk milostného trojuholníka, je to napínavý príbeh. Pre náročnejšieho čitateľa môže byť knižka predvídateľná, no moment prekvapenia či adrenalín jej určite nechýbajú. Odporúčam ako víkendové čítanie.

Čítať viac

Ako milovníčka trilerov som hneď zbystrila pozornosť po vydaní tejto knihy, keďže je z pera skúsenej autorky (hoci romantiky, no predsa sa jedná o skúsenú a obľúbenú autorku). A nesklamala! Neinformovaný čitateľ by si myslel, že sa autorka živí práve týmto žánrom. Verity je skutočne veľmi pútavý a miestami až mrazivý príbeh o spisovateľke Lowen, ktorá bola najatá na dokončenie knižnej série slávnej autorky Verity, po jej ťažkej autonehode s vážnymi následkami. Lowen prichádza do jej domu, spolunažíva tam s Veritiným manželom a synom a z tajnej autobiografie odhaľuje tajomstvá a priznania, ktoré mali byť navždy skryté nielen pred ňou, ale aj pred celým svetom. Túto knihu určite nepustíte z rúk, kým ju neprečítate a nezistíte, na koho strane je pravda, kto prežije a kto z toho vyjde ako víťaz - ak sa to tak dá nazvať.

Čítať viac

Skvelý triler! Okrem napätia tu máme aj trochu romantiky a šteklivé scény. Avšak to najhlavnejšie sú šokujúce udalosti, ktoré doviedli hlavnú hrdinku Verity tam, kde je teraz. Pomocou jej tajnej autobiografie sa dozvedáme čoho všetkého bola schopná počas svojho života, a veru, nie sú to opisy pre citlivejšie povahy.

Príbeh rýchlo napreduje a čitateľ chce stále viac. Neodporúčam čítať vo večerných hodinách a keď ste sami doma. Už dlho som nečítala tak dobrý triler. Vrelo odporúčam.

Čítať viac
Martinus
20
25. septembra 2020

Verity bola mojou prvou čitateľskou skúsenosťou s Colleen Hoover a napriek tomu, že je táto kniha totálnym vybočením z autorkinho štandardného žánru (romantická literatúra), musím povedať, že to rozhodne nebol krok vedľa. Dobre napísaný a rýchlo odsýpajúci triler čitateľa zoznámi s osudom ťažko skúšanou rodinou Crawfordovcov a hlavnou hrdinkou Lowen, ktorá rozplieta sieť ich ťaživých tajomstiev. Ako to už ale v trileroch býva, zvraty, nejasnosti a prekvapivé zistenia sa nevyhú ani tomuto príbehu a rozdiely medzi obeťami a páchateľmi sú často veľmi nejasné. A hoci ja osobne som už hodnú chvíľu pred koncom tušila, ako to celé skončí, na čitateľskom zážitku a výslednom dojme to knižke v mojich očiach neubralo.
Verity bude pre vás skvelou voľbou, ak hľadáte napínavú knižku na odreagovanie, zároveň ale nechcete rezignovať na autorský štýl a kvalitu textu.

Čítať viac
Martinus
36
24. septembra 2020

Collen Hoover je známa pisateľka romantických príbehov pre ženy, pokusom o psychotriler sa vybrala do úplne iných vôd. Verity je dobre napísaný a rýchlo plynúci príbeh, nezamotáva sa, kde netreba, a má všetko, čo má dobrý triler mať: sympaťáka, podozrivú osobu, nejaký ten zvrat, a tento ešte aj trochu korenia. Je ako dobrý film na piatok večer, po ktorom vám vôbec nevadí, že to nebude na Oscara, lebo svoju úlohu – pobaviť a uvoľniť – splnil dokonale. Malé bezvýznamné plusko dávam aj za vydarenú obálku.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

17
30.12.2022
OMG! OMG! OMG!

Toto bola tak neskutočná kniha!

Ani neviem opísať svoje pocity z nej.

Znechutenie. Strach. Napätie. Ľútosť. Do toho trochu lásky a pochopenia.

Ale ten koniec?

To nemôže byť asi ani pravda! Neviem, čo si mám o ňom vôbec myslieť. Geniálny zvrat? Alebo len geniálny ťah na záver od Verity? Pravda, alebo lož? Čomu nakoniec uveriť?
Chudák Jeremy... a malý Crew. A tie dievčatká... ach. :(

A do toho Lowen, ktorá mala sama so sebou dosť ťažkostí už pred tým, ako prijala ponuku na dopísanie série kníh slávnej spisovateľky - Verity Crawfordovej. Preto sa vybrala na niekoľko dní do ich domu, kde sa snažila prejsť si jej poznámky k ďalším knihám. Našla však niečo úplne iné.

To s Verity som nejako tušila od začiatku. Pri tom, ako Lowen čítala jej rukopis, som sa v tom len utvrdzovala, ale ten záver ma fakt dostal.

Počas čítania som cítila niečo desivé, celá tá mrazivá atmosféra, nevedela som sa od toho odtrhnúť a keby nemusím ísť spať, tak to prečítam asi aj naraz. Plynie to všetko rýchlo, skvele sa to číta, napriek všetkému, čo je tam opisované a ako sú tam tie situácie kruto popisované.

Ale každý si vie ten záver vyložiť po svojom a to je geniálne.

Táto kniha sa zaraďuje k tomu najlepšiemu, čo som tento rok prečítala.

10/10!
Čítať viac
2
11.12.2022
Trilery patria medzi moje obľúbené žánre a táto kniha ma v očakávaniach rozhodne nesklamala. Príbeh bol premyslený a zamotaný, koniec vskutku nečakaný. Čítal sa ľahko a rýchlo, napätie a desivá atmosféra ma udržiavala ponorenú v deji. Aj napriek tomu, že ma miestami znervózňovalo zmýšľanie hlavnej postavy a niektoré scénky boli klišé, autorka splnila všetky podmienky dobre napísaného trileru. Čítať viac
Katarína Mitterová
Overený zákazník
21.11.2022
DOKONALOSŤ!
Verity je jedna z mála kníh pri ktorej som doslova nedýchala. Dej ma tak neskutočne nadchol, nečakala som že práve tento žáner ma bude tak zaujímať. Určite odporúčam všetkým čitateľom. Čítať viac
12

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený zákazník
13.11.2022
Verity je moja tretia kniha od autorky Colleen Hoover a popravde, neviem čo povedať. Bola som veľmi zvedavá, ako si autorka poradí so psychotrilerom. Konštatujem, že sa nemá za čo hanbiť !

Nechcem prezrádzať dej, chcem sa zamerať skôr na dojmy. Ako je to u autorky zvykom (aspoň u mňa zatiaľ) rýchlo vás vtiahne do deja a pohltí celým príbehom. Na začiatku som si myslela, že zvoliť si psychotriler nebolo práve najlepšou voľbou. Mala som pocit, že prevažuje opäť romantická linka, avšak čím viac som čítala, tým viac sa začalo objavovať napätie a zvedavosť, ako príbeh skončí. Dostávam sa k záveru knihy a musím povedať :”Prekvapil ma!”

Medzi kreativitou a šialenstvom je tenká hranica. A aká je skutočnosť ? To vie iba Verity.

Ak ste fanúšikovia Colleen Hoover a ešte ste nesiahli po knihe Verity, rozhodne odporúčam. Kniha vám zamotá hlavu. A to od psychotrileru očakávame či nie?
Čítať viac
Ema007
Neoverený nákup
29.10.2022
Wow! Tak toto bola teda poriadna jazda. Príbeh ma úplne pohltil. Bolo to napínavé, častokrát mrazivé a neraz desivé. A ten koniec... No doriti, to som fakt nečakala. Ešte raz wow! Odporúčam. Čítať viac

Čítať viac

„Ľudia niekedy pracujú viac, ako potrebujú, aby mali veci, po ktorých túžia, a niektoré veci, po ktorých túžia, nepotrebujú.“

Revolúcia jednej slamky - Masanobu Fukuoka
Revolúcia jednej slamky
Masanobu Fukuoka