Červ - František Kozmon, Ikar, 2020

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Červ

Neďaleko Bratislavy objavia pozostatky neznámej ženy. Je záhadou, ako sa telo obete rozložilo až na kosti, hoci má na nohách nové tenisky. Vyšetrovanie sa komplikuje s... Čítať viac

4,6 48 hodnotení
5. diel série
Marek Wolf
Vydavateľstvo
Ikar, 2020
392 strán
5-6 hodín čítania

Neďaleko Bratislavy objavia pozostatky neznámej ženy. Je záhadou, ako sa telo obete rozložilo až na kosti, hoci má na nohách nové tenisky. Vyšetrovanie sa komplikuje s pribúdajúcimi kostrami, čo sa vynárajú z lužných lesov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Veda a zdravie - Jedlo a telo - Alžbeta Pňačeková, Iveta Grznárová, MAFRA Slovakia, 2023

Viac o knihe

Neďaleko Bratislavy objavia pozostatky neznámej ženy. Je záhadou, ako sa telo obete rozložilo až na kosti, hoci má na nohách nové tenisky. Kapitán Marek Wolf preberá vyšetrovanie bez dôkazov a svedkov, ktoré sa komplikuje s pribúdajúcimi kostrami, čo sa vynárajú z lužných lesov.
V súkromí Wolf bojuje o brata, chce ho vziať zo starostlivosti nezodpovednej matky. Netuší, že tým situáciu v rozpadnutej rodine iba skomplikuje. V najnevhodnejšej chvíli mu riaditeľ bratislavskej kriminálky chce prideliť ďalší prípad - vraždu ženy, ktorú našli prelezenú červami v cudzom byte.

Wolfov kolega Karol Lupták je späť v Bratislave, no pred návratom na kriminálku sa musí vysporiadať s osobnými démonmi. Postavy zvieracej krimisérie odhaľujú nielen detaily ohavných zločinov, ale čoraz viac aj svoje vnútro.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
392
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
461 g
ISBN
9788055175881
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
787683
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
5. diel série
Marek Wolf
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Červ - František Kozmon, Ikar, 2020
Vlk - František Kozmon, Ikar, 2019
28,10 €

Hodnotenia

4,6 / 5

48 hodnotení

38
6
1
1
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19
1794 - Niklas Natt och Dag, 2020
Práve čítam
1794

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
30.8.2022
Marek Wolf sa po viac-menej úspešnom výlete do Kanady vracia na rodnú hrudu, aby riešil nielen rodinné problémy, ale aj vyšetrovanie vrážd, pri ktorých vrah používa ako vražedný nástroj červy. Akoby nestačil jeden náročný prípad, Wolf musí prebrať ďalšiu mŕtvolu, pri ktorej dôkazy nedávajú zmysel.

Naozaj som vďačná, že sa Wolf vrátil späť na Slovensko k bratislavským vyšetrovateľom.
Chýbal mi ako Fenrir, tak aj typické postavičky policajného zboru, na ktoré som si už nejak privykla.

Prípad je (aspoň v mojom ponímaní) o trochu nechutnejší než zvyčajne, avšak, hrôzostrašný vzhľad miesta činu je len jemným začiatkom. Páčilo sa mi zvyšovanie napätia a nečakané zvraty, ktoré si autor pre čitateľov pripravil… (aj vďaka tomu idem expresne rýchlo zháňať Volavku).

Oceňujem, že okrem hlavnej linky si autor dáva záležať aj na vedľajších postavách, ktoré postupne spoznávame viac a viac. Možné prepojenie a nadväznosť dejových liniek sú v tomto prípade len čerešničkou na torte.

Ak ešte stále uvažujete nad tým, či dať Zvieracej sérii šancu, ani neváhajte. Knihy sa čítajú ľahko, dej beží rýchlo a nuda vám pri nich určite nehrozí. Tak smelo do toho, milí knihomoli!
Čítať viac
21

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený zákazník
18.7.2022
Kozmon nikdy nesklame..
Nádielka ako sa na Kozmona patrí....Napätie až do poslednej chvíle a ten koniec...Nuž, idem sa pustiť rýchlo do ďalšej knihy,inak to nevidím:-) Páčilo sa mi tiež,že autor nám doprial nahliadnuť viac aj do súkromia jednotlivých postáv a súmerne s vyšetrovaním prebiehala aj druhá dejová línia. Čítať viac
4.5.2022
Super detektívka
Úžasný príbeh, ktorý Vás núti obracať stranu za stranou a nepustiť ju, kým nie je dočítaná. Už sa neviem dočkať jeho pokračovania v ďalšej Volavke, keďže záver ma poriadne prekvapil. Zaujímavá, neošúchaná zápletka, neustále zvraty v príbehu, napätie. Všetko, čo má správna detektívka mať. Teší ma, že po epizóde v Kanade sa dej opät vracia späť na Slovensko a obracia pozornosť aj na životy Marekových kolegov - ja si užívam aj túto dejpvú líniu a celkovo to dodáva knihe na pútavosti. Ani som nečakala, že máme takých kvalitných autorov detektíviek aj u nás :) Čítať viac
Vivaldi
Neoverený nákup
21.3.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na jednej strane zaujímavý prípad, na ktorý som bol celkom slušne zvedavý, na druhú stranu sú tu veci, ktoré vedia všetko posunúť do úplne inej roviny. Už len minimálne skutočnosť, že príbeh nemá koniec.

Je super, že sa opäť stretávame s Marekovým tímom. Kým vo Vlkovi tá absencia vedľajších postáv trošku robila pre mňa príbeh menej zaujímavým, tu sa opäť vracajú postavy, ktoré som si počas čítania tejto série obľúbil.
Metódy vraha a modus operandi sú podľa mňa skvelé. Robí to zopár scénok celkom strašidelných. Obzvlášť v prípade prvého tela. Ale myslím si, že niečoho podobného ako tej scénky v byte sa už počas čítania nedočkáme. Tam asi bolo skutočne napätie na najvyššom bode.

Rieši sa tu opäť viacero vecí. Mimo hlavného prípadu tu rieši svoju sólo jazdu aj Karol Lupták, ktorý rozpracuje jeden prípad, pričom sa mu celkom slušne podarí iný uzavrieť. No potom niekedy od stredu knihy sa k tomu už ani raz nevrátime. Udalosti z prológu dokopy pre celý príbeh nemajú absolútne žiadny zásadný vplyv. Prológ aj epilóg viac-menej s celým príbehom skoro vôbec nesúvisí. Ten nám odhaľuje až nasledjúca kniha (ktorú mám momentálne rozčítanú). Z toho úplne potom neviem prečo sme to tu dávali takto. Možno keby sme tú scénku mali spracovanú z pohľadu vraha, malo by to úplne iný efekt. Takto... neviem. Som z toho trošku zmätený.

Ku koncu je vidieť, že príbeh nekončí a všetko sa dozvieme v knihe "Volavka". Takže uvidíme čo všetko vlastne sa ešte stihne udiať. No realita je taká, že ma celkom mrzí, že "Červ" dokopy prináša len otázky. Nedá sa povedať, že by sa v knihe nič nevyriešilo, no ten výsledný wow efekt sa nekoná. Ani Karolovo ani Marekovo vyšetrovanie vo finálne neprináša niečo, čo by sa dalo označiť ako uspokojivé finále. Uvidíme ako budem knihu vnímať v kontexte s pokračovaním, no úprimne ma štve, že kniha vyriešila všetko len tak polovičato. S tým všetkým čo sa tu dialo som bol vo finále zvedavý.

Myslím si, že František Kozmon mal v hlave asi celkom veľký projekt, keď to všetko spisoval a preto sa aj nejako rozhodol z toho radšej spraviť 2 knihy, ktoré potom prinesú odpovede. Možno mám tú výhodu, že si mám možnosť prečítať "Volavku" už teraz, no i tak ma mrzí, že som sa toho konca už nedočkal. Na druhú stranu to ale vyvolalo presne ten efekt, ktorý bol asi zámerom. Pokračovanie mám už rozčítané.

Prial by som si možno aj keby rakúske vyšetrovateľky mali trošku viac priestoru, lebo musím uznať, že priateľstvo, ktoré sa začne budovať medzi Marekom a Katrin je celkom zaujímavé a dokonca je super, že toho majú aj dosť spoločného. Čo knihu robí dobrou je to, že ma dokáže zaujať a príbeh to vie ťahať. No je fakt škoda, že si vo výsledku uvedomím, že som sa dokopy nedozvedel všetko a v niektorých prípadoch sme vlastne nezistili ešte nič. Uvidíme čo ďalej.
Čítať viac
11
Netvor - Chris Carter, 2022
Práve čítam
Netvor

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú.

Julka M.
Overený nákup
19.3.2022
Červ
Skvelé čítanie. Mám velmi rada kriminálky Františka Kozmona, rovnako aj Červ je kniha plná napatia, dej má spád, prečítala som ju velmi rýchlo. Prelínajú sa tu príbehy zo súkromného života kriminalistu Mareka Wolfa a vyšetrovanie desivých úmrtí. Do posledných strán som bola v napatí. Určite si zaslúži 5 hviezdičiek a už sa teším na pokračovanie. Čítať viac
Martin
Neoverený nákup
3.1.2022
Veľké sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a poviem to rovno - nie je to dobrá kniha. Ona nie je ani vyslovene úplne zlá, ale je taká sterilná, bezpohlavná, ako keby sa autor (alebo editor) za každú cenu snažil, aby ju mohli stále čítať aj 12 ročné princezny.
Sklamaný som o to viac, o čo zaujímavejší koktejl názvu, nápadu a pointy sa tu snaží autor predstaviť. Všetko vychádza nazmar, pretože väčšina silných momentov je rozobrata len tak, ako keby mimochodom, popri vedľajších zbytočných motívoch postáv, s ktorými sa buď už potom aj tak nestretneme, alebo sú nezaujímavé a otravné. Najviac mi je ľúto totálne presranej šance pri štvornásobnej amputácii, ale aj pri objavení prvej mŕtvoly. A keď sa konečné schyľuje k dajakemu sexu neskutočne široko ramenatého alfa hrdinu, tak je to, že dobrú nocku deti, choďte spať....aaaaaaaah.
Inak hlavný hrdina, to je čistý trapas, furt venčí svojho psa, hrá sa s ním alebo ho necháva dakomu strážiť. Je silno cítiť, ako autor preveľmi chce, aby to bol drsniak neohrozený ramenaty, ale nedá sa tomu veriť, pôsobí neskutočne umelo. Aj taká dobrá scéna so zavretím vlastného brata do CPZ tu vyznieva úplne trápne.
Logických chýb a nepresností je tu naozaj kopec, a ani by som ich nespomínal, lenže objavujú sa v každej oblasti, čo sa v knihe rieši a obzvlášť má nahnevalo, že si autor nezistil rozdiel medzi masovým a sériovým vrahom.
Najlepšou časťou knihy je Prológ, potom to už ide všetko z kopca. Často sa stáva, že kde by mal byť opis, je priama reč a opačne. Staré známe "show, don't tell" sa tu používa málo, celkovému dojmu nepomáhajú ani názvy kapitol, ktoré sú dátumami. Asi, aby to viac pripomínalo tým 12 ročným princeznám ich denníčky.
No neodporúčam nikomu. Ak to bude pre niekoho, že prvá detektívka v živote, tak asi bude trochu v napätí. Nám ostatným, čo čítame Červenáka a Kariku a Dána, odporúčam nad Červom ani neuvažovať. Inak je to vraj najlepšia knihu z cyklu, tak asi si dajte pozor a vyhnite sa aj predošlým od tohto autora.
Čítať viac
12.11.2021
Prepracované krimi, ktoré nie je možné len tak odložiť. Viacero dejových liniek, ktoré na seba skôr či neskôr naviažu, zaručili naozaj napínavé čítanie. Páčilo sa mi ako autor nenásilne zakomponoval aj trápenia v osobnom živote Wolfa a mohla som sa tak o ňom a jeho minulosti dozvedieť viac. On ako postava sa mi naozaj pozdával, spôsob ako sa správal ku kolegom aj bratovi mi bol veľmi sympatický. Mierne ironický a sarkastický, zároveň sa snažil vždy pomôcť a zachovať sa čestne. Nesmierne ma prekvapilo a potešilo, že takáto dobrá detektívka vyšla z pera slovenského autora a rozhodne si robím zálusk aj na jeho ďalšie knihy. A tým sčasti otvoreným záverom ma už teraz navnadil na knihu, ktorá má ešte len vyjsť. Čítať viac
3
24.8.2021
Cerv
Brutalna detektivka s tolkymi zapletkami, ze som ju zhltla raz dva. Ak mate radi detektivky, kriminalistiku, zapletky, rodinne aj milostne zalezitosti, napatie a naozaj ste citatel srdcom aj dusou ako ja - toto je top kniha aj pre vas. Kapitana Wolfa som si oblubila, chudak Liska hadam zapadne a brat Wolfa? Fuuuu… A vacsinou som vraha “odhalila”, ale teraz vobec neviem. Fakt neviem. Nechcem sa moc rozpisovat o deji, lebo obcas prezradim viac ako chcem, ale pre mna jedna z NAJ KNIH, ktoru som za posledne obdobie citala. Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
22.8.2021
Napínavá
ČERV je knižka ktorú napísal mladý, ale už poriadne ostrielaný slovenský spisovateľ František Kozmon . Knižka z ktorej Vám pri čítaní budú všetky vlasy stáť a zimomriavky chodiť po chrbte . Nebudem prezrádzať obsah knižky , len Vám poviem, že túto knižku odporúčam milovníkom silných kriminálnych príbehov . Ja sa idem teraz pustiť do knižky VOLAVKA, ktorú mám tiež doma . Čítať viac
13.8.2021
Už prológ vám postaví chĺpky do pozoru a navnadí vás na to, čo sa bude v knihe diať. A deje sa tam toho neúrekom, čo je skvelé, pretože autor píše pútavo a zaujímavo. Každá jedna postava je dôležitá,no Marek Wolf je v popredí. Okrem toho,že je vyšetrovateľom kriminálnych trestných činov, a nie hocijaký- predvídavý, bystrý, inteligentný; má aj úžasnú povahu. Autor popri pracovnom živote rozoberá aj súkromie postáv(a je ich teda požehnane)a to,aký je Marek aj v súkromí,mi veľmi imponuje. No nie len postavy, ale aj prostredie a dialógy sú (o)písané realisticky, nechýba správna dávka humoru na odľahčenie. Dejové linky sa striedajú,čo zaručuje odsýpanie deja a od knihy sa naozaj nedá odtrhnúť. Autor veľmi nevšedne vo svojom diele použil (využil?) červy,no zato veľmi originálne! Nič podobné som doteraz nečítala.
Určite vrelo odporúčam
Čítať viac

Recenzie, kritiky

RECENZIA: František Kozmon – Červ (Denisa Patáková), precitane.sk

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Červ - František Kozmon, Ikar, 2020
Vlk - František Kozmon, Ikar, 2019
28,10 €

„Anna mu bola privysoko nie pre vonkajšie okolnosti, ale pre to, že ju nechápal, že mu bola hádankou. Taká čistota sa rozprestierala okolo nej, že sa bál k nej pristúpiť aj s najčistejším citom, aby po ňom nezostala nejaká škvrna. “

Suchá ratolesť
Svetozár Hurban Vajanský