Stanica - Peter Kalva
Stanica
8,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Róbert Greissel sa dostáva do trestaneckej kolónie na hranici Európy s Áziou. Ako odsúdenca a takmer vyštudovaného lekára ho čaká doživotná služba v područí Republiky.
Pod patronátom prestarnutého doktora sa zoznamuje s krutou realitou v ženskej väznici. Spoznáva skutočný účel zariadenia, ktorý sa prieči všetkému, kvôli čomu študoval. Aj napriek prísnemu režimu sa zblíži s jednou zo svojich pacientiek a rozhodne sa pre samovražedný krok. Utečú spolu na územie zamorené po výbuchu atómovej elektrárne. Pustatina na východe je podľa všeobecnej mienky neobývateľná, preto sa stáva vďačnou destináciou pre utečencov, ktorí nemajú čo stratiť. Mladý pár čaká neprívetivé zoznámenie sa s obyvateľstvom žijúcim mimo zákon. Rýchlo zisťuje, že sa ich boj o miesto pod slnkom zďaleka neskončil.

Ak vás zaujal prvý diel Dedičstvo, ani druhá časť originálnej série Svet ľudí vás nesklame a rýchlo vtiahne do deja plného napätia a nečakaných zvratov. Autor Peter Kalva vám opäť prináša drsný svet budúcnosti, v ktorom pre sladkú romantiku niet miesta.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2644-5 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
115×185 mm
Hmotnosť
206 g
ISBN
9788089948314
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
780009
Vydanie
1
Téma
utópia
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Svet ľudí
Vydavateľstvo
Enribook

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

10
Text - Dmitry Glukhovsky
Práve čítam
Text

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga
22.3.2021
Názor čitateľa
Približne po roku som sa dostal k "pokračovaniu" trilógie Svet ľudí s názvom Stanica. Po prvej knihe, ktorá vo mne vyvolala pri čítaní rôznorodé pocity, som tieto pocity mal aj pri tejto knihe.

Ťažko sa mi bude toto písať a hodnotiť, ale skúsim to. Začiatok nás vrhol ihneď do deja, pričom po určitom zoznámení sa s prostredím sme zistili, čo tam náš hlavný hrdina bude vôbec robiť. Myslím si, že v tomto prípade sa príbeh (v stanici) točí okolo zaujímavej témy ktorú by som vôbec nikdy nečakal. Autor ma opäť prekvapil (tak ako koncom prvej knihy) avšak to je zo začiatku asi tak všetko. Samotná téma bola super, ale spracovanie už také záživné nebolo. Dej sa vliekol a vliekol, niektoré scény ako keby sa mi opakovali každých pár stránok a ja som z toho ostal zdeptaný. Čakal som už nejaký ten rozbeh, no márne. Čítať vyše 100 strán o tom istom, to mi dalo poriadne zabrať a knihu som na dva týždne odložil - s totálnou nechuťou. Našťastie som sa donútil ju opäť otvoriť a až po samotnom úteku to začalo byť konečne zaujímavé (cca po 1/3 knihy).

Zvyšok knihy som však dočítal celkom s radosťou, aj keď som opäť váhal - pri úteku čítať niekoľko strán o tom, ako sa Robo a Nina drkocú transportérom - doprava, doľava, dole, hore, doprava, doľava, doprava, doľava, hore a uuuž zase dole a hore a doprava - pri tejto pasáže ma išlo odtrhnúť od zlosti. Modlil som sa aby táto niekoľko stranová esej o chodení doprava, doľava skončila. Keď skončila, tak som sa odhodlal dočítať aj zvyšok (hlavne koniec) a ten celú knihu zachránil.

Môj celkový názor je - téma výborná, riešia sa tu veci ktoré by možno ani nikoho nenapadli. Spracovanie však pre mňa katastrofálne, aj keď sa autorov štýl v niektorých veciach zlepšil, v niektorých ostal rovnaký, ba čo viac i horší. Preto hodnotím knihu ako priemer. Ak vyjde tretia kniha, tak sa ju rozhodnem si zakúpiť, no viac ako zo zvedavosti skôr z dobrého pocitu aby som mal celú trilógiu na poličke.

Autorovi však držím silno palce, niekomu kniha sadne a niekomu nie.
Čítaj viac
Erika Jarkovská
10.3.2021
Prekvapujúce
Je vidno, že knihu napísal chlap, pretože sa s ničím nepáral. Nijaká sladká romantika, či skôr žiadna romantika, drsné scény, akcia, vojaci, vzbúrenci, zbrane, technika, boje... tempo od začiatku do konca. Musím vyzdvihnúť autorov štýl, ktorý sa oproti prvému dielu značne polepšil - pekné metaforické vety, vydarené opisy situácií a konania postáv. Záver ako pri Dedičstve prekvapivý, mierne šokujúci. Myslím si, že kniha Stanica si zaslúži pozornosť čitateľa a plne ju odporúčam do pozornosti. Čítaj viac
Janko Limbašský
23.9.2020
Pokračovanie Sveta ľudí
Prekvapujúco lepšia ako prvá časť Dedičstvo, avšak nedá sa čítať bez toho, aby človek aspoň orientačne nevedel, o čom bol predchádzajúci diel. Ani teraz nechýbali prekvapenia, drsný a akčný dej, ale aj netuctový koniec, aký by som nečakal. Vrelo odporúčam. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles