Knihy
E-knihy
6,78 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor vykresluje působivý obraz podmínek, ve kterých za II. světové války probíhaly na obrovské východní frontě boje mezi německými a sovětskými vojsky. Pověstná ruská zima s sebou přinášela tak silné mrazy, že se ocelové úderníky lámaly, jako by byly ze skla, mazací oleje zamrzaly...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Válka na východní frontě 1941 - 1945 - James Lucas
Válka na východě - August von Kageneck
11,07 €
Ušetríte 0,21 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
214
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Naše vojsko
Rozmer
162×232 mm
ISBN
9788020610584
Naše katalógové číslo
77861

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

7 hodnotení

4
0
2
0
1

Martin
18.2.2017
kniha
niektoré kapitoly su dobré ale naopak, niektoré sú príšerné a tak ako sú napisané, si predstavujem nacisticku propagandu cez WW2, ktorá ospevovala hrdinské činy svojich vojakov na fronte. Určite túto knihu nebudem už čítať a ked bude malo miesta na knihy tak prva pojde preč :)
Čítaj viac
dolfort
23.7.2015
Německý voják v Sovětském Svazu

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vzhľadom na iné recenzie a popis som mal možno privysoké očakávania. Autor nezaprie svoj akademický pôvod. Dlhé pasáže podrobných opisov rôznych aspektov východného ťaženia sa striedajú s krátkymi zápiskami vojakov. Priamych "strhujúcich" opisov bojov a jednotlivých akcií je málo. Ako doplnková historická informácia kniha poslúži, prináša nové poznatky, ale pri niektorých kapitolách som sa vyslovene nudil. V porovnaní s iným materiálom čo som prečítal, to nevydá na viac než tri hviezdy.
Čítaj viac
Marek R.
15.11.2014
kniha
Výborným spôsobom napísaná kniha. Pútavo opisuje veľké operácie a zároveň prináša pohľad radového vojaka nemeckej či červenej armády na taktickej úrovni. Neprehliadnuteľne kvalitne je opísané najmä použitie samohybného delostrelectva a zbraní "nebelwerfer". Mám dosť kníh opisujúcich 2. svetovú vojnu, ale táto patrí k tým najlepším a môžem ju naozaj vrelo odporúčať pre záujemcov o túto problematiku. Jediným aspektom, ktorý ma sklamal bola skutočnosť, že zrazu som zistil, že už som na konci knihy. Knihu písanú týmto štýlom a s týmto obsahom by som dokázal čítať oveľa dlhšie. Autorovi a aj prekladateľovi vyslovujem veľké uznanie.
Čítaj viac
martin
19.9.2012
Zaujímavý titul
Kniha prináša zaujímavý pohľad na 2. svetovú vojnu na východnom fronte očami ako nemeckého, tak aj ruského vojaka. Bežné činnosti vykonávané úplne samozrejme sa v podmienkach Sovietskeho zväzu menili na utrpenie. Svedectvá vojakov až hrôzostrašne opisujú, ako to niekedy vyzeralo v zákope či počas blokády mesta.
Odporúčam prečítať, pretože bežné fakty, roky, miesta a mená pozná už každý. Ale na tých najdôležitejších, ktorí o všetko vybojovali, pešiaci - vojaci, na tých sa zabúda. V tejto knihe však hrajú hlavnú úlohu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Válka na východní frontě 1941 - 1945 - James Lucas
Válka na východě - August von Kageneck
11,07 €
Ušetríte 0,21 €

„Skončil som kurz rýchločítania a dokázal som prečítať Vojnu a mier za dvadsať minút. Je to o Rusku.“

Woody Allen