Rodina v podkroví

Ich tajomstvá sú smrtiace

Dobre si rozmyslite, koho pustíte do domu. Niektoré rodinné tajomstvá by nikdy nemali vyjsť na svetlo sveta. Nečakané dedičstvo prinúti mladú ženu pátrať... Čítať viac

4,2 71 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2020
312 strán
4-5 hodín čítania

Dobre si rozmyslite, koho pustíte do domu. Niektoré rodinné tajomstvá by nikdy nemali vyjsť na svetlo sveta. Nečakané dedičstvo prinúti mladú ženu pátrať... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Rodina z podkroví - Lisa Jewell
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

14,14 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Dobre si rozmyslite, koho pustíte do domu

Niektoré rodinné tajomstvá by nikdy nemali vyjsť na svetlo sveta. Nečakané dedičstvo prinúti mladú ženu pátrať po záhade jej pôvodu a to, čo zistí, môže mať pre ňu fatálne dôsledky. Libby Jonesová vyrastala ako adoptované dieťa a vo svojich fantáziách si predstavovala, že jej biologický otec bol grafický dizajnér a mama módna PR pracovníčka, mali športové auto a dvoch rozkošných psíkov. Potom zahynuli pri autonehode. Jedného dňa, krátko po svojich dvadsiatich piatich narodeninách, dostane Libby list, ktorý jej oznamuje, že zdedila obrovský dom v lukratívnej londýnskej štvrti.
Zdá sa, že jej život sa konečne obracia k lepšiemu. No ruka v ruke s rozprávkovým majetkom prichádza aj nechcené dedičstvo v podobe temnej minulosti – v dome sa pred štvrťstoročím odohral nevyriešený zločin spojený s čudnými ľuďmi, možno sektármi. Našli sa tri mŕtve telá a živé desaťmesačné dieťa. Celý ten čas čaká niekto v úzadí na svoju príležitosť, na chvíľu, keď adoptované „bábätko“ dosiahne plnoletosť a začne si uplatňovať nárok na dom.
Triler Rodina v podkroví možno pre jeho originálnu zápletku, dve časové línie rozprávania, drastický a bezvýchodiskový pohľad na domáce násilie na deťoch, neobjasnené úmrtia a rozuzlenie celého príbehu označiť za majstrovské dielo svojho žánru. V knižnej produkcii v oblasti psychologického trileru je doslova výnimočné.
Čítať viac
Originálny názov
The Family Upstairs
Počet strán
312
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
776215
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

71 hodnotení

41
13
11
4
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Kniha, ktorá sa "číta sama", je ideálnym lockdownovým spoločníkom. Pokiaľ sa čitateľ prenesie cez úvodných zopár kapitol, kde má pocit že stráca prehľad o rôznych postavách a líniách deju, každou stránkou tento pocit mizne a v hlave sa rozbehne dobrodružné spájanie nitiek. Je to ako keď pečiete vianočku: začínate s troma rôznymi pásmi cesta, ktoré postupne začnete do seba prepletať, až vám na konci vznikne krásny koláč. Občas sa vám podarí niečo zle prepliesť a musíte opraviť svoju chybu, ale výsledok je znamenitý - a istotne i prekvapí. Knihu sme doma čítali jedným šmahom. Výborný oddych!

Čítať viac
Martinus
36
25. novembra 2020

Veľmi čítavé, aj keď spočiatku som si myslela, že to bude o niečom inom. Je to ale jedna z tých kníh, ktorú som si kúpila na základe recenzí, zo zvedavosti ako niečo ľahké na čítanie pomedzi intelektuálnejšiu literatúru (haha), a svoj účel splnila. Striedanie rozprávania 3 postáv a prepínanie sa medzi minulosťou a súčasnosťou zo začiatku trošku mätúce, ale keď som si ujasnila, kto je kto, príbeh mal už rýchly spád. Celkom oceňujem, že autorka nemala potrebu robiť v texte žiadne kudrlinky, ktoré by dobre plynúce napätie spomaľovalo. Ako jediný nedostatok (za ktorý odoberám hviezdičku z plného počtu) vidím nejaký chýbajúci zvrat, ktorý by finále ešte viac zdramatizoval.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9
29.8.2022
Originálne
Nebolo to desivé ani šokujúce, ale čítalo sa to veľmi dobre. Cením originálnu tému, ako aj jej spracovanie- prelínanie sa súčastnosti s minulosťou.
V postavách som nemala problém sa zorientovať. Kladne hodnotím striedanie kapitol podľa troch hlavných postáv vďaka čomu bol problém sa od knihy odtrhnúť, kedže som chcela vedieť, čo bude s ktorou postavou ďalej.
Jedna hviezdička dolu za záver, kde som čakala nejaký šok alebo prekvapenie, ktoré sa u mňa nekonalo.
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
22.8.2022
Kvalitné čítanie
Keď som knižku kupovala, nečakala som, že bude až taká dobrá. Zo začiatku som sa trochu strácala v jednotlivých postavách a dejových líniách, ale postupom strán som sa do toho vžila. Veľmi kvalitne napísaná kniha, ktorá sa číta sama. Určite odporúčam. Čítať viac
Iva
Neoverený nákup
12.8.2022
Dlho ma nič tak nepohltilo. Rozprávanie Henryho je brilantné, celkom som sa vžila do jeho prežívania, nevedela som chvíľami či mám plakať alebo sa smiať. Jeho pohlad na vec očami teenegera mňa bavil. A to dokonca aj vtedy, keď som o Henrym začala mať tušáka. Ak čakáte kriminálku, tak knihu ani neotvárajte. Ak čakáte drámu, ktorá sa môže celkom ľahko odohrávať aj v realite, toto je správna voľba. Nepovedala by som, že ide o román o sekte. Ja som to vnímala ako súžutie manipulátorov a obetí. Čítať viac
Beáta Kiselová Bileková
Neoverený nákup
2.8.2022
Priehľadné, ale zaujímavé
Adoptovaná Libby nečakane zdedí obrovský dom, ale čo zistí, ju tešiť nebude. V dome za záhadných okolností zomreli jej biologickí rodičia a tretia neznáma osoba. Všetko nasvedčuje tomu, že dom a jeho obyvatelia boli v područí sekty. V deji sa prelína minulosť s prítomnosťou a čitateľ sa dozvedá nielen o Libby, ale aj o Lucy a Henrym. Čo spája týchto odlišných ľudí? A čo sa stalo so zvyšnými obyvateľmi záhadného domu?
Autorka v tomto pochmúrnom a miestami mrazivom trilery prináša veľmi zaujímavý príbeh s viacerými zápletkami a rozuzleniami. Ide o dielo, v ktorom sa venuje aj domácemu násiliu prevažne na deťoch, pričom ide hlavne o to psychické. Temná atmosféra sa tiahne skoro celým príbehom a jeho priblíženie tromi postavami, a tým pádom aj z troch uhlov pohľadov, pekne uzamyká celý príbeh. ALE, ja som si myslela, že pri čítaní knihy budem pociťovať rôzne emócie, najmä mrazenie, strach, hnev, ale nič také na mňa nedoľahlo. Pravdepodobne to bolo tým, že dej bol pre mňa veľmi priehľadný i koniec predvídateľný a v tomto prípade som tie najpodstatnejšie body uhádla. Na koreň veci som prišla veľmi skoro, odhalila som každého a tým pádom pre mňa nebol koniec ohromujúci. Každopádne ide o dobre napísané dielo, ktoré prečítate rýchlo a ja vám knihu odporúčam.
Čítať viac
2
After 2: Sľub - Anna Todd
Práve čítam
After 2: Sľub

Čítam knihy už rok a za tú dobu som prečítala len 11 kníh a chcela by som aj viac.

Liliana Blašková
Overený zákazník
19.7.2022
Toto bola moja prvá kniha, ktorú som si kúpila. Vždy si vyberám podľa obalu a popisu ale niekedy ako v tomto prípade náhodne. A v polovici som z toho už bola popletená a na konci som len pozerala že. Dosť ma to prekvapilo ale prečítala by som si ju zase. Čítať viac
11
13.6.2022
3.5 *
Ak hľadáte veľmi napínavý thriller, z ktorého budete mať zimomriavky a nebudete tušiť čo sa z toho vykľuje, toto NIEJE ono :)
Príbeh to bol dobrý, zaujímalo ma ako to celé dopadne, avšak zápletku som tušila už takmer od začiatku, postavy mi nijako zvlášť k srdcu neprirástli, niektoré časti boli opísané veľmi plytko a pár vecí mi prišlo nedotiahnutých, resp. sa spomenuli a potom to už nikto neriešil, čo mi prišlo škoda a nedávalo zmysel.
Bolo to fajn, ale čítala som oveľa lepšie thrillery/rodinné drámy.

Zaujímavé na knihe je, že každá kapitola rozpráva príbeh "z pohľadu" inej postavy, prípadne iná časová linka a pekne sa to postupne prepája. Nebolo to rušivé a myslím, že bežný čitateľ sa ľahko zorientuje o koho kapitolu sa jedná. Tým, že kapitoly boli dosť krátke čítanie ubiehalo naozaj rýchlo.

Kniha je ideálne čítanie pre tých, ktorí skôr hľadajú drámu ako thriller a ktorí nemajú radi veľmi napínavné až strašidelné príbehy, ale zároveň túžia troška po záhade.
Čítať viac
16
Kolymské denníky - Jacek Hugo-Bader
Práve čítam
Kolymské denníky

Milujem knihy...Sú mojou súčasťou už odmalička...Bez kníh by bol môj život prázdny...

Andrea Kralovičová
Overený zákazník
27.1.2022
Knihu som prečítala dosť rýchlo. Trochu mi pripomínala Kvety v podkroví. Bolo tam dosť postáv, takže najskôr som si v nich musela "spraviť poriadok" :-) Nebolo to zlé, také oddychové čítanie. Čítať viac

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham