PocketBook 628 Touch Lux 5 -
PocketBook 628 Touch Lux 5 -

PocketBook 628 Touch Lux 5

  Čítačka PocketBook 628 Touch Lux 5 je nástupca dlhodobo najpredávanejšieho modelu PocketBook 626 Touch Lux 4. Novinka prichádza s vylepšeným podsvietením, ktoré podporuje... Čítať viac

  Výrobca
  PocketBook, 2020

  Čítačka PocketBook 628 Touch Lux 5 je nástupca dlhodobo najpredávanejšieho modelu PocketBook 626 Touch Lux 4. Novinka prichádza s vylepšeným podsvietením, ktoré podporuje funkciu SMARTlight, teda možnosť... Čítať viac

  od 131,99 €

  Najprv, prosím, vyberte variant.

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Návod, ako si nastaviť automatické posielanie e-kníh na čítačku PocketBook nájdete tu :-)

  Viac o produkte

  Čítačka PocketBook 628 Touch Lux 5 je nástupca dlhodobo najpredávanejšieho modelu PocketBook 626 Touch Lux 4. Novinka prichádza s vylepšeným podsvietením, ktoré podporuje funkciu SMARTlight, teda možnosť nastavenia jasu a teploty svetla pre ešte príjemnejšie čítanie za každých podmienok. Druhým vylepšením je dvojjadrový procesor, vďaka ktorému je možné očakávať rýchlejšie ovládanie a prácu so súbormi.

  Displej: Čítačka elektronických kníh PocketBook 628 Touch Lux 5 používa E-Ink displej, ktorý je na báze elektronického atramentu. Na tomto type displeja vyzerá zobrazený text ako vytlačený na papieri. V čítačke je najnovší typ E-Ink Carta, ktorý ponúka znateľne vylepšený kontrast a zvýšenie rýchlosti otáčania stránok oproti predchodcovi (E-Ink Pearl). Displej samotný nevyžaruje svetlo, je pasívny, čo je ideálne pre čítanie - nenamáha oči a netrpia odlesky od svetelných zdrojov (svetlo v miestnosti, slnko vonku).
  PocketBook 628 Touch Lux 5 má navyše integrované podsvietenie displeja na komfortné čítanie za akýchkoľvek svetelných podmienok - vo dne, v šere aj v úplnej tme. Displej je rovnomerne osvetlený, výkon integrovaných LED diód zabudovaných v čítačke možno jednoducho kedykoľvek plynule regulovať alebo podsvietenie úplne vypnúť. S týmto druhom podsvietenia je čítanie v noci pohodlnejšie oproti tabletu alebo LCD monitora, pretože podsvietenie mieri opačným smerom (do čítačky) a je oveľa príjemnejšie pre oči. Preto okolie nie je toľko osvetlené. E-Ink Carta je veľmi kontrastný displej, cez ktorý je tenká dotyková vrstva Film Touch so zvýšenou citlivosťou.
  Displej má HD rozlíšenie, čo pri e-book čítačkách predstavuje 1024 x 758 bodov. Pri 6 "uhlopriečke vytvára jemnosť displeja pomerne detailných 212 dpi. Písmo je pekne vykreslené a nie je kostrbaté ako u čítačiek s nižším rozlíšením, kde je možné vidieť jednotlivé pixely. Tu je text knihy detailný a jemný.

  Rozmery, konštrukcia, menu: Vonkajšia časť čítačky je z plastu, vo vnútri je čítačka vystužená kovovou kostrou. Rozmery sú 161,3 х 108 х 8 mm pri hmotnosti len 155 gramov. Čítačka PocketBook 628 Touch Lux 5 sa preto dobre používa a bez problémov si ju vezmete kamkoľvek so sebou. Ovládanie je cez dotykový displej a hardvérové klávesy. Tie sa nachádzajú pod displejom, okrem menu a návratu do hlavnej obrazovky nájdete aj tlačidlá pre otáčanie stránok. Všetky tlačidlá na čítačke možno navyše preprogramovať na inú funkciu. Aj napriek tomu, že čítačka ponúka naozaj veľa možností konfigurácie a nastavenia, je ovládanie jednoduché a intuitívne. Menu čítačky je okrem iných jazykov aj v slovenskom a českom jazyku.
  Čítačka PocketBook 628 Touch Lux 5 doslova vyniká v podpore e-book formátov. Okrem podpory najrozšírenejšieho formátu ePub (aj verzia s ochranou DRM) podporuje ďalšie formáty: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC , TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM.

  Funkcie: Čítačka PocketBook 628 Touch Lux 5 obsahuje funkcie, ktoré u niektorých čítačiek nenájdete, napríklad nahraný anglicko-slovenský slovník od ABBYY Lingvo. V textových formátoch je možné vytvárať poznámky (cez klávesnicu na displeji, ktorá podporuje slovenské znaky) či rovno do stránky kresliť prstom. Poznámky čítačka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky môžete využívať a upravovať v počítači.Medzi ďalšie funkcie patrí aplikácie (webový prehliadač, prehliadač obrázkov, RSS čítačka, sociálna knižné služba ReadRate, prepojenie s cloudovým úložiskom Dropbox) a hry v čítačke: Sudoku, Klondike alebo šach.

  Všetky dôležité informácie o elektronických knihách a čítačkách nájdete na našom blogu.

  Uhlopriečka displeju: 6" (15,24 cm)
  Podporované formáty: ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB (DRM), FB2, FB2. ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT
  Podporované formáty obrázkov: JPEG, BMP, PNG, TIFF
  Pamäť: 8 GB
  Typ displeja: E-ink Carta
  Rozlíšenie: 1024 x 758
  Osvetlenie: áno
  Wi-Fi: áno, Wi-Fi 802.11 b/g/n
  Pripojenie: micro USB
  Podpora pamäťových kariet: micro SD, micro SDHC
  Senzory: Senzor otvorenia/zatvorenia púzdra
  Operačný systém: Linux
  Ovládanie: dotykové, tlačítka
  Jazykové menu: slovenské, české, anglické, francúzske, talianske, nemecké, španielske, portugalské, ruské
  Kapacita batérie: 1500 mAh
  Hmotnosť: 155 g
  Rozmery (Š x V x H): 161,3 x 108 x 8 mm
  Farebné verzie: čierna, červená
  Čítať viac
  Väzba
  krabička
  Rok vydania
  2020
  Naše katalógové číslo
  772245
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  3,0 / 5

  2 hodnotenia

  1
  0
  0
  0
  1

  Ako sa páčil produkt vám?

  „Definití­vne rozhodnutia sa prijí­majú vždy a iba v takom duševnom stave, ktorý nemá trvať dlho.“

  Pan Gwyn - Alessandro Baricco
  Pan Gwyn
  Alessandro Baricco