Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi - Ján Solík, Jaroslava Lukačovičová
Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi
12,16 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi

Vydavateľstvo
Sauno, 2009

Publikácia Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi je vhodnou pomôckou pre účtovníkov a ekonómov pôsobiacich v neziskovom sektore... Čítať viac

Publikácia Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi je vhodnou pomôckou pre účtovníkov a ekonómov pôsobiacich v neziskovom sektore... Čítať viac

12,16 €

Bežná cena Bežne 12,80 €

Ušetríte 5 %
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi je vhodnou pomôckou pre účtovníkov a ekonómov pôsobiacich v neziskovom sektore. Rozčlenená je do štyroch kapitol, v ktorých sa prelína účtovnícka a daňová teória s praxou.

Prvá kapitola obsahuje základné informácie o jednotlivých typoch neziskových účtovných jednotiek (politické strany a politické hnutia, občianske združenia, záujmové združenia právnických osôb, cirkvi a náboženské spoločnosti, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, nadácie, neinvestičné fondy) so zameraním na ich charakteristiku, financovanie a hospodárenie.

Druhá kapitola sa venuje účtovnej problematike s praktickými ukážkami účtovania na účtoch jednotlivých účtových tried formou súvzťažností.

Tretia kapitola je venovaná jednotlivým daniam v neziskových účtovných jednotkách vrátane zostavenia účtovej závierky a vyplnenia daňového priznania neziskovej účtovej jednotky na konkrétnom príklade.

Posledná kapitola obsahuje prípadové štúdie z oblasti účtovania prostriedkov z fondov EÚ, prijatých podielov zaplatenej dane, definícii zdaňovanej činnosti v neziskovej účtovnej jednotke ale tiež vzor výročnej správy alebo správy o hospodárení.

Táto publikácia má nezastupiteľnú úlohu v slovenskej odbornej literatúre, pretože len veľmi málo autorov sa venuje problematike účtovníctva a daní neziskových organizácií. Publikácia systematizuje poznatky zo všetkých súvisiacich oblastí vznikajúcich počas hospodárskeho života neziskoviek.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
2009
Vypredané
-5 %
Kniha
2014
Vypredané
Ďalšie
240 strán
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
302 g
ISBN
9788097029104
Rok vydania
2009
Naše katalógové číslo
77157
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Sauno

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

17 hodnotení

16
1
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

Dana
28.4.2014
Nové podvojné účtovníctvo neziskových organizácií
Veľmi dobrá pomôcka v danej problematike. Venujem sa podvojnému účtovníctvu už dlho, avšak s neziskovou organizáciou som začala len nedávno. Mám ju stále po ruke. Je tam veľmi prehľadne spracované účtovanie podľa účtovných skupín, vyplnené daňové priznanie, príklady účtovanie a riešenie rôznych situácii, ktoré sa môžu vyskytnúť. kto sa venuje tejto problematike, túto publikáciu vrelo odporúčam.
s pozdravom čitateľka Dana
Čítať viac
Dvorka
15.10.2012
Názor čitateľa
Kniha je pre mňa prínosom, no čakala som viac príkladov z praxe. Okrem zákonov obsahuje praktické tabuľky a návody na vypĺňanie nielen daňového priznania a príloh, ale aj zverejnenie v Obchodnom vestníku a iné. Čítať viac

„Nevěřím v obchod. Všechny stroje pokládám za haraburdí, sčítací stroje, automobily, lokomotivy, letadla, ano i kola. Nevěřím v dopravu, v přenášení těla z místa na místo, a rád bych vědel, kam kdo kdy šel. Odešel někdy někdo ze sebe samého? Je kterákoli z cest tak obrovská a zajímavá, jako cesta duše životem? Je konec kterékoli z cest tak krásny jako smrt.“