Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi - Ján Solík, Jaroslava Lukačovičová
Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi
12,16 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi

Sauno, 2009
Vydavateľstvo
Sauno, 2009

Publikácia Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi je vhodnou pomôckou pre účtovníkov a ekonómov pôsobiacich v neziskovom sektore...

Čítaj viac

12,16 €

Bežná cena Bežne 12,80 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia Účtovníctvo a dane neziskových účtovných jednotiek v praxi je vhodnou pomôckou pre účtovníkov a ekonómov pôsobiacich v neziskovom sektore. Rozčlenená je do štyroch kapitol, v ktorých sa prelína účtovnícka a daňová teória s praxou.

Prvá kapitola obsahuje základné informácie o jednotlivých typoch neziskových účtovných jednotiek (politické strany a politické hnutia, občianske združenia, záujmové združenia právnických osôb, cirkvi a náboženské spoločnosti, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, nadácie, neinvestičné fondy) so zameraním na ich charakteristiku, financovanie a hospodárenie.

Druhá kapitola sa venuje účtovnej problematike s praktickými ukážkami účtovania na účtoch jednotlivých účtových tried formou súvzťažností.

Tretia kapitola je venovaná jednotlivým daniam v neziskových účtovných jednotkách vrátane zostavenia účtovej závierky a vyplnenia daňového priznania neziskovej účtovej jednotky na konkrétnom príklade.

Posledná kapitola obsahuje prípadové štúdie z oblasti účtovania prostriedkov z fondov EÚ, prijatých podielov zaplatenej dane, definícii zdaňovanej činnosti v neziskovej účtovnej jednotke ale tiež vzor výročnej správy alebo správy o hospodárení.

Táto publikácia má nezastupiteľnú úlohu v slovenskej odbornej literatúre, pretože len veľmi málo autorov sa venuje problematike účtovníctva a daní neziskových organizácií. Publikácia systematizuje poznatky zo všetkých súvisiacich oblastí vznikajúcich počas hospodárskeho života neziskoviek.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Sauno
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097029104
Naše katalógové číslo
77157
Hmotnosť
302 g
Rok vydania
2009

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

17 hodnotení

16
1
0
0
0

Dana
28.4.2014
Nové podvojné účtovníctvo neziskových organizácií
Veľmi dobrá pomôcka v danej problematike. Venujem sa podvojnému účtovníctvu už dlho, avšak s neziskovou organizáciou som začala len nedávno. Mám ju stále po ruke. Je tam veľmi prehľadne spracované účtovanie podľa účtovných skupín, vyplnené daňové priznanie, príklady účtovanie a riešenie rôznych situácii, ktoré sa môžu vyskytnúť. kto sa venuje tejto problematike, túto publikáciu vrelo odporúčam.
s pozdravom čitateľka Dana
Čítaj viac
Dvorka
15.10.2012
Názor čitateľa
Kniha je pre mňa prínosom, no čakala som viac príkladov z praxe. Okrem zákonov obsahuje praktické tabuľky a návody na vypĺňanie nielen daňového priznania a príloh, ale aj zverejnenie v Obchodnom vestníku a iné. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“