Zlodej duší

Tri mladé, krásne a veselé ženy zmiznú bez stopy. Stačí týždeň v zovretí psychopata, ktorého tlač nazýva Zlodej duší a sú zanedbané, mentálne zlomené, akoby pochované zaživa vo... Čítať viac

4,3 83 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2020
224 strán
3 hodiny čítania

Tri mladé, krásne a veselé ženy zmiznú bez stopy. Stačí týždeň v zovretí psychopata, ktorého tlač nazýva Zlodej duší a sú zanedbané, mentálne zlomené, akoby pochované zaživa vo svojich telách... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Alka Joshi: Parfumérka z Paríža. Tatran, 2023

Viac o e-knihe

Neboli znásilnené. Neboli mučené. Neboli zabité. Prežili niečo omnoho strašnejšie. Tri pekné mladé ženy plné života zmiznú bez stopy. O týždeň nato sa objavia zúbožené a psychicky zlomené. Padli do rúk psychopata, ktorého prezývajú Zlodej duší.
Pred Vianocami sa Zlodej duší znovu prihlási o slovo. Vyberie si luxusnú psychiatrickú kliniku. Lekári a pacienti sú zdesení, pretože zloduch sa nepozorovane dostal do budovy krátko predtým, ako snehová víchrica odrezala kliniku od okolitého sveta. Vystrašení obyvatelia kliniky sa zúfalo snažia navzájom chrániť – až kým v noci hrôzy, ktorá sa nezadržateľne blíži, nepochopia, že pred Zlodejom duší niet úniku.

Sebastian Fitzek namixoval svoj triler z odstrašujúcich správ a z charakteristiky muža, ktorý psychicky zlomí každého, keďže nemá vlastnú pamäť. Rafinovaný psychotriler upúta svojskou zvláštnosťou, záznamy zo starých zdravotných kariet pacientov sa striedajú s postrehmi mladých adeptov medicíny. Čitateľ je chtiac-nechtiac vtiahnutý do deja, stojí po boku protagonistov, cíti ich dych, vníma ich strach a po chrbte mu behajú zimomriavky.
Čítať viac
Originálny názov
Der Seelenbrecher
Počet strán
224
Rok vydania
2020
Edícia
Mimo zákona
Naše katalógové číslo
769213
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

83 hodnotení

47
23
9
2
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Úplnou náhodou som to začala čítať presne 23. decembra, takže dátumovo som to prežívala s postavami knihy. Len miesto mrazivej atmosféry v teplej posteli so zapálenou sviečkou a horúcim čajíkom. Hotové hygge. Myslela som si, že to dočítam ešte v ten večer, lebo sa to naozaj perfektne rozbehlo. Fitzek je však známy porušovaním pravidiel žánru, a tak sa záverečná akčná scéna začala už približne v polovici knihy. A keďže trvala veľmi dlho, všetko vybudované napätie postupne vyprchalo. Napriek tomu dávam 4 hviezdy, lebo Fitzekove knihy mám rada a zatiaľ ma žiadna výraznejšie nesklamala. Ako krátka napínavá psycho oddychovka to stále funguje.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9
Overený zákazník
4.7.2023
Na jeden hlt
Ešte som od Fitzeka nič nečítala, dokonca ani z tohto žánru veľmi nie a musím povedať, je čas to zmeniť. Knihu som začala čítať v strede dňa a hneď som vedela, že kým ju nedočítam, nemôžem ísť nič iné robiť.

Fitzek sa zaujímavo hrá s napätím, hádankami, zavádzaním atď. Od začiatku knihy si môžete robiť vlastné odhady a uvidíte, či budete mať pravdu.
Čítať viac
9

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, alebo to, kým chceme byť. Dobrá kniha je tým najlepším darčekom, pretože okrem príbehu nám ten niekto daruje aj čas, ktorý s tou knihou strávime. A aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a obohacuje aj váš vnútorný svet.

Mária Zubalová
Overený zákazník
2.5.2023
Zlodej duší
Mrazivý príbeh z kliniky, ktorý sa nestal...alebo áno? V knihe sa autor geniálne pohráva nie len s psychikou postáv, ale aj s tou vašou. Ak máte radi napätie, strach, viete si dianie vizualizovať, tak toto vás dostane. Čítať viac
26
Umelkyňa s henou - Alka Joshi, 2021
Práve čítam
Umelkyňa s henou

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený zákazník
8.12.2022
Toto bola jazda! Kniha ma chytila od prvej strany a doslova som ju neodložila, kým som ju neprečítala. A musím uznať, že už extrémne dlho sa mi nestalo, aby som sa pri knihe naozaj bála. A tu sa to stalo. A zvrat, ktorý prišiel... Ten som fakt nečakala! Skvelé, som nadšená! Z tejto knihy si viem predstaviť parádny film, je to super námet. Čítať viac
25.5.2022
Top všetkých topov. Táto kniha sa u mňa zaradila medzi top. To vtiahnutie do deja, tie zimomriavky, cítila som sa ako by som ta bola s nimi a všetko prežívala. A potom prišiel v knihe zvrat kedy som si povedala cozeee? Už sa človek ako tak zmieril s koncom a na poslednej strane ďalšie prekvapenie ? Akože haló, to co bolo? Bomba !! Čítať viac
22.11.2021
Zlodej
Zlodej duší začína hneď zostra. Telom mi prešla zimnica, keď som si prečítala prvé štyri strany. Hneď na to sa dostávame do súčasnosti, kde istý profesor s malou skupinou študentov vytvoril experiment a až do posledných strán spolu s nimi netušíte, presne o AKÝ experiment ide. Doslova som mala pocit, že sa toho zúčastňujem aj ja. V celom deji sa pretínajú len dve časové línie. Súčasnosť - a teda experiment a minulosť - jedna noc na súkromnej psychiatrickej klinike, kde vyvádza Zlodej duší.
.
Bolo priam úžasné sledovať, ako sa dej vyvíjal. Hltala som stranu za stranou a namojdušu, večer som musela knihu odložiť, pretože som sa bála. Majstrovsky spracovaný strach, ktorý sa preniesol aj na mňa. Kliniku som si vedela živo predstaviť, aj keď autor nezbieral slová na zbytočných opisoch. Všetko bolo tak skvelo popísané, že som nemala žiadne pochybnosti. V posledných kapitolách nám doslova naservíroval vysvetlenie a ja som len pozerala s otvorenými ústami.
.
Kniha nie je veľmi hrubá, číta sa ľahko a svižne a aj tie "hnusnejšie" pasáže sa dajú prečítať bez väčších problémov. Hlavná nosná téma deja bola úžasná, užila som si aj lekárske pomenovania, diagnózy a vysvetlenia. Určite mám v pláne sa pustiť aj do ďalšieho jeho diela.
Čítať viac
12.11.2021
Zlodej duší bola moja prvá kniha od Fitzeka a rozhodne nie posledná. Dej ma okamžite pohltil a doslova som sa nemohla od knihy odtrhnúť. Každou ďalšou kapitolou bol dej napínavejší a autor mi tak poplietol hlavu, že ku koncu som nevedela, čo si o kom myslieť. Nie nadarmo má na obálke napísané psychologický triler, Fitzek sa vynikajúco hral s tým, čo nielen postavy, ale aj čitateľ' vníma a ako to následne pochopí. Sprvu ma kniha až tak nelákala, keďže je dosť tenká a ja preferujem knihy trochu hrubšie, ale nakoniec som veľmi rada, že som sa predsalen do nej pustila. Myslím, že viac napätia z príbehu by som asi už nezvládla. Čítať viac

Sebastian Fitzek

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Bláznovstvo je neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky. Ako keby si bola v nejakej cudzieho krajine. - Všetko vidíš, chápeš, čo sa deje okolo teba, ale nevieš sa vyjadriť. A nikto ti nemôže pomôcť, lebo nerozumieš jazyku, ktorým tam hovoria. “