Bride of Ivy Green - Julie Klassen

14,25 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Bride of Ivy Green - Julie Klassen
Bride of Ivy Green - Julie Klassen

Bride of Ivy Green

Much has happened in idyllic Ivy Hill in recent months, and while several villagers have found new love and purpose, questions remain—and a few dearly held dreams have yet to be... Čítať viac

4,7 56 hodnotení
3. diel série
Tales from Ivy Hill
Vydavateľstvo
Bethany House, 2018
Počet strán
448

Much has happened in idyllic Ivy Hill in recent months, and while several villagers have found new love and purpose, questions remain—and a few dearly held dreams have yet to be fulfilled. Jane Bell is torn. Gabriel Locke is back and has ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
14,95 €

14,25 €

-5 %
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Ďalšie knižné vydania
Nevesta z Ivy Greenu - Julie Klassen
Pevná väzba
Slovenčina, 2020
Na sklade

13,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Much has happened in idyllic Ivy Hill in recent months, and while several villagers have found new love and purpose, questions remain—and a few dearly held dreams have yet to be fulfilled. Jane Bell is torn. Gabriel Locke is back and has made his intentions clear. But Jane is reluctant to give up her inn and destine another man to a childless marriage. Then someone she never expected to see again returns to Ivy Hill... Mercy Grove has lost her school and is resigned to life as a spinster, especially as the man she admires seems out of reach. Should she uproot herself from Ivy Cottage to become a governess for a former pupil? Her decision will change more lives than her own.

A secretive new dressmaker arrives in the village, but the ladies soon suspect she isn't who she claims to be. Will they oust the imposter, or help rescue her from a dangerous predicament? In the meantime, everyone expects Miss Brockwell to marry a titled gentleman, even though her heart is drawn to another. While the people of Ivy Hill anticipate one wedding, an unexpected bride may surprise them all. Don't miss this romantic, stirring conclusion to Tales from Ivy Hill.
Čítať viac
Počet strán
448
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
9780764218170
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
764613
Štýl
historický, romantický
Jazyk
angličtina
3. diel série
Tales from Ivy Hill
Vydavateľstvo
Bethany House
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

56 hodnotení

43
11
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19
25.1.2022
prívetivé a láskavé
Kedže túto tretiu časť som čítala ihneď po skončení druhej, plynulo to nadviazalo na dej. Možno až tak, že mi skrátka splynuli jednotlivé udalosti... Bola aj v dvojke nejaká svadba, že?
Krátko a dobre, je tu toľko línií a všetky sa pekne uzavreli! Chvíľu si cynická časť vo mne hovorila, že predchádzajúce diely boli zaľudnené len preto, aby v závere série mohla autorka všetkých popárovať a dopriať im šťastné konce. A teda že ich bolo... Niektoré boli spomenuté len letmo, pri hlavných hrdinkách dostali ich životy väčí priestor.
Páčilo sa mi, ako sa tu mihli postavy z autorkiných kníh. Učiteľ tanca s manželkou tu má svoju scénu, ale spomenie sa aj učiteľovanie všeobecne, najmä pozícia guvernantky (medzi služobníctvom a panstvom, osamotená).
Nová ženská postava a nové zamestnanie (krajčírka) bola zaujímavejšia ako som čakala, ale vlastne by ani nevadilo, ak by sa tam nevyskytla. A cirkus detto. Vadila mi veľká zhoda náhod. Ja viem, že to malo za následok ďalšie šťastné rodinné stretnutia. A tiež viem, že je to romantika a očakáva sa to, ale jednoducho, teraz to bolo zdĺhavé. Zase na druhej strane, ani smutné veci sa nediali bezdôvodne. V Klassenovej knihách sa však priamo nepomenúvajú a sú spomenuté len okrajovo a zaobalene, či už sa týka odvrhnutia slobodnej tehotnej dcéry, násilie na ženách, potraty, mimomanželský sex, legitímnosť detí, adopcia a tak podobne. Zato inšpirácia Austenovými románmi je zjavná- napr. že nevydatá sestra žije v dome svojho brata a tu sa musí prispoôsobiť jeho manželke.
Klassenová si však ide svoju líniu, sme svedkami pozvoľného a nie príliš akčného deja, kde všetko má svoj cieľ, nič sa nedeje náhodne a osudy všetkých sú napokon veľmi prívetivé a láskavé.
Možno práve táto zdĺhavosť, či pomalosť sposobí, že si prečítam už len Vianoce z tejto série a na chvíľu s romantikou končím.
Čítať viac
14

Recenzie na knižky nájdete aj na mojom instagrame @the_books_hunter

Viktória Vojteková
Overený zákazník
21.4.2021
Za mňa je každá jedna kniha od Klassenovej poklad. Odporúčam všetkými desiatimi. Zatiaľ ma nesklamala ani jedna jej vydaná kniha a verím, že to tak zostane aj naďalej. Veľmi sa teším na ďalšie jej knižky. Čítať viac
14

Recenzie na knižky nájdete aj na mojom instagrame @the_books_hunter

Viktória Vojteková
Neoverený nákup
7.1.2022
A máme tu tretiu a zároveň záverečnú časť! Asi vás ani neprekvapí, keď poviem, že tu máme na obzore ďalšie nové postavy, nové záhady na vyriešenie a staré, možno nové lásky na výhľade. A to znamená len jediné. Obyvatelia Ivy Hillu sa teda určite nudiť nebudú a my sa máme na čo tešiť.

Pripomeňme si naše tri hlavné ženské postavy- Jane Bellovú, Rachel Ashfordovú a Mercy Groveovú. Jedna z priateliek sa teší dobrému vydaju, druhú čaká jedno dôležité rozhodnutie a tretej sa život rozpadol ako domček z kariet a čaká pred ňou neistá budúcnosť. A do toho všetkého sa v dedine objaví tajomná krajčírka, ktorá nie je tou za ktorú sa vydáva. Ak vás ani toto nenalákalo na sériu Historky z Ivy Hillu tak potom už neviem čo.

Ak vás nelákajú tajomstvá, ktoré je treba odhaliť tak vás možno nalákam príjemnou dedinskou atmosférou, kde sa každý pozná s každým a kde sa dokážu ľudia spojiť ak treba pomôcť. Počas celého čítania vás obklopuje príjemná atmosféra priateľstva a lásky vo všetkých jej podobách.

Nakoniec len chcem dodať, že si viem predstaviť omnoho viac kníh z prostredia Ivy Hillu, pretože je tu toľko skvelých postáv, o ktorých by som si rada prečítala a dozvedela sa o ich živote oveľa viac. Avšak, krajšie ukončenie som si ani nemohla priať.
Čítať viac
5
29.10.2020
Histoky z Ivy Hillu
Všetky knihy od tejto úžasnej a skvelej spisovateľky sú topka. Mojou srdcovkou je však trojdielna sága z Ivy Hillu. Chcelo by to aj štvrtý diel. Každý príbeh tejto ságy vás vtiahne do deja a pri čítaní máte pocit, že žijete v dedinke Ivy Hill. Nedokážem ani slovami opísať s akou ľahkosťou sa čítajú všetky príbehy od Julie Klassen. Odporúčam, odporúčam, odporúčam... Čítať viac
6
26.10.2020
Každý z troch príbehov je niečím zaujímavý. V každom nájdete lásku, humor, pocit že niekam patríte, vieru v Boha. Dedinka Ivy Hill sa stala mojím "prechodným domovom" do ktorého sa určite po čase opäť vrátim aby som mohla znova prežiť príbehy hlavných hrdinov.
Prvá i druhá časť sú napísané tak, aby sme si mohli klásť otázky a boli zvedaví na pokračovanie. No a v tretej - poslednej knihe sa dozvieme odpovede na všetko plus aj niečo navyše. Veľmi odporúčam celú sériu.
Čítať viac
Miroslava Kolaciaková
Neoverený nákup
24.6.2020
Nevesta z Ivy Greenu
Veľká kniha... Možno si myslíte, že je to na dlhšie čítanie, ale zhltnete ju veľmi rýchlo... Pohodove čítanie, zápletka, tajomstvo, ale nakoniec všetko dopadne tak ako ma. Ďalšia do mojej zbierky. Čítať viac

Čítať viac

„Až vtedy som pochopil, že hoci realita je neraz desivá a bolestivá, je to jediné miesto, kde môžeš nájsť skutočné šťastie. Pretože realita je skutočná.“