Koža

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Aspekt, 2019

Najnovšia kniha Jany Bodnárovej prináša zasa čímsi iné, a predsa u tejto autorky dôverne známe prozaické gesto. Jeho originalita sa odvíja tak od témy, ako aj od jej poeticko-reflexívneho stvárnenia. Prostredníctvom svojskej umelkyne K.

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Najnovšia kniha Jany Bodnárovej prináša zasa čímsi iné, a predsa u tejto autorky dôverne známe prozaické gesto. Jeho originalita sa odvíja tak od témy, ako aj od jej poeticko-reflexívneho stvárnenia. Prostredníctvom svojskej umelkyne K. a jej fascinácie  expresionistickou maliarkou Paulou Modersohn-Becker preniká hlboko pod kožu ženskej tvorivosti, ktorá v období po Veľkej vojne pri hľadaní nového umeleckého výrazu i „novej ženy“ namáhavo balansovala medzi súkromnou a verejnou sférou. Vizuálna umelkyňa Pavlína Fichta Čierna prepája tento prienik so súčasnou perspektívou. Jej sprievodné fotografie nie sú ilustráciami textu v pravom zmysle slova, ale vlastným performatívnym čítaním v obrazoch, ku ktorému ju prozaička pozvala. (Jana Cviková) Kniha bola v tomto roku nominovaná do desiatky ceny Anasoft litera. Výtvarné diela, ktoré sú súčasťou knihy, sa vám najlepšie zobrazia v .pdf formáte e-knihy.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
8,19 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
1602-3 hodiny čítania
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
764055
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Aspekt
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

21
25.4.2020
Kniha
Táto malá knižka ma milo prekvapila. Celou knihou cítiť vôňu ženskosti jemnosti a zároveň nespútanu volnost ducha. Je to príbeh hlavnej hrdinky ktorá sa hľadá a spoznáva pomocou svojej tvorby. Musím pochváliť koniec knihy či pár posledných strán ktoré ma dostali a zanechali vo mne hlboký krásny pocit. Ďakujem Vám Jana Bodnárova za pekný zážitok. Za mňa jednoznačne 5 hviezd Čítaj viac

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“